Václav Pletka #88

Václav Pletka: Čtyři góly jsem v extralize nikdy nedal

Plzeň - Hat-trick? To se nevidí často. Čtyři góly v jednom utkání? To musíte do Plzně na Václava Pletku! Ten svými brankami výrazně pomohl k porážce úřadujícího mistra extraligy z Třince a vytvořil navíc svůj osobní rekord v počtu vstřelených branek v jednom extraligovém zápase. Největší radost měl ale nakonec z dramatické výhry svého týmu.

Doslova střelnici si z plzeňské ČEZ Arény zřídil Václav Pletka, který ve středečním zápase přispěl hned čtyřmi brankami k vítězství indiánů nad třineckými Oceláři. „To se mi nikdy nepovedlo, v extralize určitě ne. Jednou jsem asi dal čtyři góly v první lize na hostování, ale v nejvyšší soutěži doteď jen tři,“ přiznal šťastný střelec, že takovou kanonádu ještě na téhle úrovni nezažil. Vzápětí dodává, že je hlavně rád, že jeho branky pomohly k vítězství. „My jsme si to zkomplikovali, nechali jsme je, aby se vrátili do hry,“ vyčítal svému týmu chyby Pletka.

Jak se to vlastně stane, že tam někdy spadne tolik gólů? „Občas máte takový zápasy, kdy se puky odrážejí k vám, dostanete to na hokejku a daří se. Jindy můžete být celý zápas na těch samých místech, a neodrazí se k vám nic,“ nedělal ze střílení branek žádnou vědu bývalý Ocelář, který ale nyní Třinec svými zásahy potopil. Pro Václava Pletku to ale není jen příjemná záležitost, bude muset za svůj kousek pořádně zaplatit do týmové pokladny. „Vlasy už na mě něco pokřikoval, že budu platit. Ale tady radši ani nebudu říkat, kolik to je,“ dodal s úsměvem muž zápasu.

Zatímco Oceláři bojují o příslušnost k první šestce, která má jistý postup do play-off, Plzni už zas tak o moc nejde. O druhé místo téměř nemůže přijít, a tak jedinou motivací zbývá zisk prezidentského poháru a příprava na play-off. „My už tak nějak tušíme, že to druhý místo máme asi jasný, ale trenér nás motivuje, abychom do každého zápasu šli naplno, jako do play-off. Protože to bude něco úplně jiného, každý zápas na krev, a my se na to musíme připravit. Abychom došli co nejdál, tak nám musí přát i štěstí,“ uzavřel rozhovor Václav Pletka, autor rozdílové branky zápasu.

Nicholas Johnson: Po bitce jsem si šel jen na chvíli odpočinout

Domácí Johnson a hostující Květoň ozdobili zápas Plzně s Třincem parádní bitkou, ve které si férově, jeden na jednoho, vyřešili svůj spor z předchozí situace ve hře. I když šel nakonec k zemi plzeňský forvard, rozhodně nešlo o jasnou záležitost, právě naopak rozdal zámořský útočník více ran. Na celé situaci bylo ale kuriózní i to, že se po bitce sebral, a automaticky odjel do kabiny. Jenže rozhodčí oběma zápasníkům vyměřili jen 2+2 minuty, a tak se musel Johnson vrátit zpět. „Já si chtěl jen trošku odpočinout, nabrat síly,“ začal s humorem plzeňský ostrý muž. Pak už však pokračuje vážněji. „Já měl za to, že v téhle lize automaticky jdu do kabiny, když shodíme rukavice. Ale stihl jsem si jen sundat dres a už mě volali zpět,“ popisuje celou situaci Johnson.

Kvůli čemu vlastně šarvátka vznikla? „Já viděl rozhodčího, že signalizuje faul, tak jsem ho chtěl trošku popíchnout, aby se po mě vrhl a třeba se to vyrovnalo. Nakonec jsme ale za bitku dostali oba stejně, já navíc dvě minuty za signalizovaný faul,“ popsal moment přecházející pěstní výměně názorů Američan ve službách Plzně. Ten ale nebyl jinak se zápasem příliš spokojen. „Jsme rádi za tři body, ale ne za způsob, jakým jsme je získali. V play-off si nemůžeme dovolit dostat pět branek, z toho čtyři v poslední části,“ rozčiloval se nad nedůsledností svého týmu zámořský bitkař. „Musíme před play-off ještě zapracovat na obranné práci celé lajny, je to vždy o tom, aby každý na ledě dělal to, co má,“ uzavřel pozápasové hodnocení Nicholas Johnson.