Adam Svoboda #31

Dneska jsme Kladnu nebyli důstojným soupeřem, zhodnotil hru Plzně Adam Svoboda

Plzeň - Svůj zřejmě nejhorší zápas letošního ročníku extraligy předvedli plzeňští hokejisté před televizními kamerami proti Kladnu. Nedařilo se v obraně ani v útoku. Přesilovky vázly, navíc Kladenští měli kombinace indiánů dobře přečtené a přihrávky brankovištěm spolehlivě odvraceli. Za to, že si Plzeň ze zápasu neodnesla ještě větší nadílku, může děkovat pouze brankáři Adamu Svobodovi, který předvedl spoustu vynikajících zákroků. „Byl to tragický zápas. Jsem rád, že ho máme za sebou a doufám, že se to nebude opakovat,“ sklesle shrnul předvedenou hru plzeňský gólman.

Kladno přitom mělo být podle papírových předpokladů pro Plzeň jednoduchým soupeřem. Oba týmy v tabulce dělilo 26 bodů a vzájemná bilance v letošním ročníku 3:0 také dělala z indiánů jasné favority. Že by ale Plzeň svého soupeře podcenila, Adam Svoboda popírá: „Nemyslím si, že bysme Kladno podcenili. Byl to prostě špatný den, nešlo nám vůbec nic, nohy nejezdily. Dneska jsme Kladnu nebyli důstojným soupeřem.“ Rozhodující náskok si hosté vytvořili ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:0. „Po druhé třetině se v kabině smozřejmě hlas zvýšil. I mezi hráči jsme si některé věci vyříkali. Chtěli jsme třetí třetinu vyhrát a zápas ještě zremízovat. Bohužel jsme na to neměli,“ prozradil Svoboda něco z toho, co se dělo o přestávce v kabině.

Některé zápasy se zkrátka nepovedou. Téměř všechny týmy nějaký podobný výpadek minimálně jednou v sezóně potká. „Nemyslím si, že takový zápas musí přijít. Nechceme aby takový zápas byl. Ale přišel, stalo se to. O to víc to bolí, že to bylo před domácími fanoušky,“ lituje plzeňský brankář nepovedeného nedělního večera. Jenže už i minulý zápas v Litvínově se Plzni nepovedl. Že by se ale indiáni v závěru sezóny dostávali do herní krize Svoboda vehementně popírá: „Já si myslím, že jsme zkušení dost na to, abysme ten zápas dokázali spláchnout a připravili se na další utkání. V něm musíme změnit úplně všechno. Vše, co nám dneska chybělo, tam musí být.“

Plzni možná také chybí v zápasech motivace. Prakticky již indiáni v základní části nemohou skončit na jiném než druhém místě tabulky. Ostatní týmy ale stále ještě bojují o play-off nebo o lepší pozici ve vyřazovacích bojích. Ztrátu motivace ale plzeňský gólman necítí: „Nesouhlasím s tím, že o nic nehrajeme. My chceme vyhrávat. Proč bysme měli prohrát? Do každého zápasu jdu s tím, že jej chci vyhrát.“ Svá slova Svoboda potvrzuje i činy. V závěru zápasu mohl slavit vítězství alespoň v souboji jeden na jednoho po Kafkově trestném střílení. „Věděl jsem, že 12 vteřin před koncem za stavu 4:0 bude zkoušet něco vymýšlet. Tak jsem si na něj počkal a byl jsem lepší,“ stručně shrnul indiánský gólman svůj perfektní zákrok lapačkou proti Kafkově kličce.