Adam Svoboda #31

Adam Svoboda #31: Bohužel vychytané nájezdy nepomohly k ničemu

Plzeň – Opět patřil k oporám týmu, dokonce vychytal tři nařízená trestná střílení, ani to však dnes na výhru nestačilo, celá série tak směřuje k rozhodujícímu duelu. „Sedmý zápas je pro mě hokejový svátek. To bude můj zápas,“ říká zkušený gólman, který se v dosavadním průběhu čtvrtfinále pyšní téměř třiadevadesáti procentní úspěšností zákroků.

Adame, jak byste zhodnotil dnešní zápas?
První třetinu jsme byli lepším týmem, potom to již neplatilo. Ale nebylo to tak, že by měl Zlín hodně šancí najednou. Prostě hrál trpělivě, ujížděli do brejků.

První branka do šatny ale dojem z dobrého úvodu zmařila, že?
Melenovský nám ujel, udělal to šikovně, já jsem možná reagoval trochu dřív, než jsem měl. Ale obrana nemůže takhle propadnout ve středním pásmu, to je hrubá chyba, která určitě ovlivnila tenhle zápas.

Třetí dvacetiminutovka již byla hodně nahoru – dolů…
Museli jsem to otevřít. Když prohráváme, jsme nuceni hrát dopředu. A když se tým tlačí, vznikají z toho chyby, fauly a brejky soupeře. Chtěli jsme vyrovnat, bohužel se nám to nepovedlo.

Pamatujete někdy v jednom zápase tři trestná střílení proti jednomu týmu?
Dnes tedy přišla rarita. To jsem ještě nikdy nezažil. Bohužel vychytané nájezdy nepomohly k ničemu, dobré na tom je jenom to, že jsem je chytil. Ale i tak jsem dostal čtyři góly a to je moc. Dva se určitě daly chytat. Na druhou stranu - všechno se dá chytit a všechno se dá pustit.

S jakými pocity jdete do posledního duelu série?
Sedmý zápas je pro mě hokejový svátek. To bude můj zápas. Není na co čekat, to bude paráda. Komu se to poštěstí hrát sedmý zápas. Je jedno, jestli je to ve čtvrtfinále nebo ve finále. Tam jde o všechno.

Může vám nějak pomoci fakt, že domácí tým v této sérii vyhrává?
Kdyby se domácí výhry staly pravidlem, bylo by to fajn. Ale vyhrát může kdokoliv. Věříme, že vyhrajeme my.

Dá se ještě něco na soupeře po tolika zápasech vymyslet?
Za takhle krátkou dobu se nedá nic změnit, příprava bude probíhat jako na dosavadní zápasy.

Děkuji za rozhovor, ať se daří!