Ohlasy PLZ - MBL

Bylo to hodně nahoru – dolů, říká Pavel Sedláček

Plzeň – Dvacetiletý odchovanec Západočechů Pavel Sedláček se ve včerejším utkání s Mladou Boleslaví stal ústřední postavou. Svými dvěma body přispěl k těsnému vítězství, které indiáni vybojovali až v samém závěru. Sám dravý útočník ale zůstává pevně nohama na zemi. „Hlavně si myslím, že jsem měl hodně štěstí,“ říká

Pavle, jak byste zhodnotil zápas Bruslaři?
Bylo to hodně nahoru - dolů. Bylo vidět, že ještě nejsme sehraní. Měli jsme hodně otevřenou obranu, v útoku to bylo lepší

Vy jste zaznamenal gól i nahrávku, asi dobrý start do sezóny?
Hlavně si myslím, že jsem měl hodně štěstí. U toho úvodního gólu mi to Michal Gulaš hodil šikovně na střed, je puk zavezl a Tomášovi Pacandovi se to akorát odrazilo na hůl. A můj gól? Jeli jsme s Michalem Gulašem dva na jednoho, on mi šikovně přihrál a já se štěstím protlačil kotouč do branky, gólmanovi to nějak propadlo.

Už víte, jaký bude příspěvek do kasičky?
Něco jsem slyšel, dobrý to není, ale patří to k tomu (úsměv).

Schoval jste si puk?
Neřeším takové věci, puky si neschovávám.

Jak vidíte svou pozici u A-týmu v této sezóně?
Ještě nějak nevidím (úsměv). Rozhodně se o to ale chci poprat. Ale s trenéry jsme se ještě nějak nebavili o tom, jestli zůstanu nebo ne.

Minulý rok jste si zahrál extraligu, první i druhou ligu i za juniory, jak je těžké se přizpůsobit?
Je to hodně těžké. Všude preferují jiný styl. Ale dá se na to připravit. Letos si myslím, že mě čeká určitě něco podobného, akorát v juniorce už se neobjevím.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů!