Jan Kovář #43

Jan Kovář #43: Chtěl bych, aby NHL nezačala co nejdéle

Plzeň - Jan Kovář se spoluhráči z pětky patřil opět k nejlepším na ledě. Nejen, že dokázal přispět k vítězství nad Třincem gólem, ale už ve druhém domácím zápase dokázal ubránit hvězdnou útočnou formaci soupeře. Po Jágrovi dnes vyšel naprázdno i nejproduktivnější hráč ligy, Martin Růžička.

Útočná formace Balej – Kovář – Pletka dnes odehrála další výborný zápas. Její hráči se podíleli na třech brankách v síti soupeře a navíc dokázali ubránit nejlepšího útočníka dosavadního průběhu extraligy, Martina Růžičku. Je těžší nastupovat proti Jágrovi s Plekancem, nebo Růžičkovi s Bonkem? „Těžko to porovnat, obě to jsou výborné lajny. Možná ta třinecká je ve větším laufu, Jarda byl nemocnej, jinak by tu neprohráli,“ narážel Kovář s úsměvem na Jágrovu vtipnou poznámku. Růžičkova forma v porovnání s kladenským matadorem i zbytkem extraligy je ale mimořádná. „Ty góly jsou neskutečný, kdo ví, komu se povede dát 15 gólů za čtvrtinu ligy,“ neskrýval respekt plzeňský forvard.

V Kovářově lajně odehrál výborný zápas Jozef Balej, který jeden gól dal a další mohl přidat při trestném střílení. Celkem si připsal dva kanadské body a byl jednou z nejvýraznějších postav v plzeňském dresu. I při absenci Ondřeje Kratěny tak celý útok fungoval na výbornou. „Už minulý zápas naskočil Kuba Lev a měl dva body, dnes Pepa hrál taky výborně, takže když někdo vypadne, máme hráče, který je nahradí,“ komentoval tento fakt spokojeně Kovář.

Jako celý tým se mohl i člen širšího reprezentačního týmu ve službách Škodovky opřít o bezchybného gólmana Raska, kterého diváci během zápasu několikrát vyvolávali. V uplynulých dnech se hovořilo a psalo o tom, že by výluka v NHL měla brzy skončit a hráči, kteří působí v extralize, by se měli vrátit za moře. „Tuukka chytá famózně a je vidět, že sem vůbec nepatří,“ pobavil novináře upřímným prohlášení plzeňský útočník, který si měření sil s hráči z NHL užívá. „Hrozně mě baví se potkávat s takovýma hráčema a chtěl bych, aby NHL nezačala.“

Plzeň je po první čtvrtině extraligy na prvním místě tabulky, podle trenéra Razýma ale tým začíná dalším zápasem od nuly. „Začínáme sice „jakoby“ od nuly, ale povedlo se nám uhrát i dost zápasů venku, a na to budeme chtít navázat. Tam se podle mě tvoří ten rozdíl.“ I Kovář, který stále patří mezi mladé hráče, už ale ví, že zajíci se počítají až po honu. „Je brzo koukat na to, kdo je první. Musíme se hlavně dostat do play.off, může třeba přijít krize, takže musíme mít co nejvíc bodů, abychom se vyhnuli nějakému propadu.“ Lze vůbec v první čtvrtině najít z pohledu Škodovky nějaké „propadáky“? „Měli jsme asi tři zápasy, kdy nám utekly třetí třetiny a moc jsme to nezvládli,“ uzavřel rozhovor narážkou na zápasy s Libercem a v Brně Jan Kovář.