Ohlasy 21. kolo

Václav Pletka už nechce prohrát potřetí za sebou

Plzeň - Včerejší zápas Plzně s Kometou nabídl všechno, co má správný hokejový zápas mít. Spoustu gólových šancí, férovou potyčku, skvělé zákroky gólmanů. Bohužel neměl šťastný konec pro domácí, kteří ač svého soupeře přestříleli čtyřicet pět ku dvaceti čtyřem, odcházeli poražení bez zisku bodu.

Mrzí prohra o to víc, že jste rozhodně nebyli horším týmem? Měli jste spoustu šancí, ale většinu neproměnili.
Vždycky když se nepromění šance, říkáme si, co by šlo udělat líp. Jirka Trvaj nás dneska prostě vyčapal, měl ale také i hodně štěstí. Prostě byl lepší než my střelci.

Ještě po první třetině jste vedli, kdy se zápas zlomil na brněnskou stranu?
Měli jsme zápas dobře rozehraný. Ale opět se potvrdilo, že zápasy rozhodují přesilovky. Ty nám dneska nevyšly.

Našel byste důvod, proč nevyšly?
Měli jsme v přesilových hrách spoustu šancí, mohli jsme odskočit i na 3:1, ale nepovedlo se nám to. Neproměnili jsme svoje šance. Takový je prostě někdy hokej.

Brno dalo více gólů vybojovaných, zatímco ty vaše byly z krásných akcí. Není té krásy někdy až moc?
Podívejte, před tím nám to vycházelo a nikoho ani nenapadlo říkat, že hrajeme moc na krásu. Pravda ale je, že jsme možná vzhledem k velikosti brněnských beků měli více přitvrdit, víc se tlačit do branky a hrát více silou

Prohráli jste podruhé v řadě, jaká je nálada? Nazačíná trochu nahlodávat nervozita?
Patnáct zápasů v řadě jsme bodovali, teď dva prohráli. Ale určitě to není tak, že bychom byli horším týmem. Na Spartě jsme určitě byli lepšími po dvě třetiny. Žádnou paniku nemáme. Třetí porážka za sebou už nepřijde, věřím, že v Chomutově tuto sérii zastavíme a pět se vrátíme na vítěznou vlnu.