Ohlasy 25. kolo

Koukali na mě jako na blázna, řekl o svém gólu Jozef Balej

Plzeň - V netradičním čase se potkali dva nesmiřitelní rivalové. Zlín je na tripu po Čechách, Plzeň byla jeho další zastávkou. Škodováci věděli, že nebudou mít s týmem PSG Zlín lehkou práci. Vždyť právě tenhle tým je nejlepší na hřištích soupeřů. Plzni také trvalo až do třetí třetiny, než definitivě zlomila odpor soupeře. Na výhře se velkou měrou podílel Jozef Balej a neméně i Marek Mazanec.

Jozef Balej si byl o uznání svého gólu naprosto jistý

Konečně přišla výhra za tři body, ulevilo se vám?
Po pauze jsme nemohli vyhrát za tři body. Ale ono je to pořád těžší. Všichni na nás samozřejmě víc připravují, každý nás studuje, pouští si naše zápasy, posílají na naše útočné lajny nejlepší hráče. Každý chce prostě porazit lídra. Musíme hrát to, co jsme hráli před pauzou. Na každý tým sedne jednou za sezónu taková jakoby deka, ale dobrý tým se z toho rychle dokáže dostat.

Váš gól byl velmi důležitý, ale musel o něm rozhodnout videorozodčí. Vy jste však vypadal velmi klidně. Byl jste si tak jistý?
Já jediný ten gól viděl, věděl jsem, že puk byl za čárou hned, jak jsem vystřelil. Všichni na mě koukali jako na blázna, ptali se mě, jak jsem to mohl vidět, ale já si byl naprosto jistý.

Dnes jste dávali na Plzeň takové netradiční góly, rozhodli jste se změnit taktiku před brankou soupeře?
Právě takové góly jsou potřeba. Bylo nám to jasné o to víc, když jsme ještě nevyhráli za tři body. Tohle nám hodně pomůže. Je vidět, že je tam bojovnost, srdce... Musíme dávat i tyhle góly, které do branky v podstatě dotlačíme silou. Nejen ty krásné.

--------------------------------------------------------------

Pro Marka Mazance začala sezóna znovu

Jak moc jste se na tento zápas těšil a co jste od něj očekával?
Nevěděl jsem, co mám čekat. Hlavně sám od sebe. Ani si totiž nepamatuji, kdy jsem byl naposledy v bráně v extralize. Tuukka Rask nasadil vysokou laťku, pomohl týmu, chytal výborně, zvedl atmosféru v hledišti. Ale to jsem musel hodit za hlavu, musel jsem se soustředit jen na sebe. Beru to vlastně tak, že pro mě začíná nová sezóna.

Teď už si ale můžete užívat příjemný pocit z výhry,ne?
Myslím, že ten kámen, co mi spadl po zápase ze srdce, musel být slyšet strašně daleko. Pět zápasů jsme za tři body nevyhráli, strašně jsme tu výhru potřebovali.

32 úspěšných zákroků, to je, když použiji vaše slova, příjemný začátek sezóny, nemám pravdu?
Čekal jsem od Zlína takovou tu jejich klasickou hru - spíše soustředění na obranu a pak brejky. Neměli moc velkých šancí, snad žádnou gólovku. Všechno, co měli, byly propagační střely z dálky. Když se mě ale zeptáte, kdo měl ty gólovky, tak nevím. Radši si střelců moc nevšímám, pak se soustředím na to, kdo střílí a nestíhám chytat.

Jak se vám líbil brzký začátek utkání?
Moc mně to nesedělo, já osobně bych klidně hrál až od osmi, když je venku tma. Ani jsem nestihl oběd, spal jsem do deseti a pak rovnou jel sem na zimák. Takže mně to spíš nevyhovovalo, ale jsem rád, že jsme to zvládli. A taky že lidi v hledišti vytvořili dobrou atmosféru.