Den Charty fair play

Den Charty fair play: Reakce, která hokejistovi zachránila život přímo na ledě

Plzeň - Stadion indiánů kromě krásných hokejových momentů už byl nejednou svědkem i hodně nepříjemných situací. Před několika sezonami přijela do Plzně pražská Slavia, ale ač si sešívaní z Plzně odvezli tři body, příliš se po zápase neradovali, protože jejich spoluhráč Miroslav Holec místo do Prahy zamířil rovnou z ledu do nemocnice

V polovině zápasu byl stav 1:1 a utkání se právě v těchto okamžicích lámalo a hrálo se hodně důrazně. Americký útočník v barvách Plzně Nicholas Johnson narazil tvrdě na mantinel slávistu Miroslava Holce, kterému se při kontaktu nešťastně sundala helma, a tak Holec narazil nechráněnou hlavou přímo na roh mantinelu. Po zásahu zůstal nehybně ležet na ledě a celá aréna ztichla.

Nejblíže celé situaci stál útočník Michal Dvořák, který se k Holcovi okamžitě sklonil a snažil se ho probrat z bezvědomí. To se nakonec s pomocí dalších hráčů a lékařů povedlo. Holec byl na nosítkách za velkého aplausu diváků odvezen do nemocnice, kde s otřesem mozku a několika stehy na hlavě pobyl nakonec pouze jediný den. „Mám okno, pamatuju si pouze naše oslabení a pak až nosítka,“ řekl při návratu z nemocnice zraněný Holec. Nicholas Johnson okamžitě poslal Holcovi prostřednictvím svých spoluhráčů omluvu. I on byl z následků svého zákroku zděšen.

Holec jeho omluvu bez problémů přijal a stačil ještě poděkovat hráčů, kteří pomáhali s jeho záchranou: „Nic si sice nepamatuju, ale všem moc děkuju. Není lehké v takové situaci neztratit hlavu a začít jednat,“ ví mladý slávistický útočník.

Celý příběh nakonec pro něj skončil šťastně, protože už dva týdny po nepříjemné srážce mohl Miroslav Holec opět obout brusle a vrátit se do sestavy Slavie.

Vzpomínáte si na další příběhy fair play z hokejového prostředí? Upozorněte na ně na www.fairhokej.cz , kde se zároveň Chartu fair play můžete podepsat.