Preview 36.kolo

Indiáni vyrážejí loupit na území Bédi Trávníčka

Plzeň – První zápas nového roku je tady. Indiáni začnou svojí pouť na jihu Čech, kde se představí na ledě aktuálně

HC MOUNTFIELD
HC ŠKODA PLZEŇ

Budvar Aréna, České Budějovice
4. ledna 2013
35. kolo hokejové Tipsport extraligy

Dokonce šestkrát zkřížili v předloňské sezóně hokejky indiáni s Mountfieldem a i minulý rok to vypadalo velmi podobně. Již v přípravě svedla k souboji oba soky European Trophy a i díky této výhře v prodloužení vyhráli právě Západočeši tabulku skupiny EAST. Další nájezd modrobílých do Budvar Arény si již ale Jihočeši pohlídali a ubránili jí v poměru 4:2, když po celý zápas vedli. A do třetice. Tentokráte domácí srovnali v trojnásobném oslabení pár vteřin před třetí sirénou, ovšem druhý bod brala Plzeň. V souboji o umístění na Red Bulls Salute 2011 se karta obrátila, svěřenci kouče Jelínka smazali dvoubrankový náskok soupeře v posledních necelých dvou minutách a opět brali i bonusový bod. V extralize pak Jihočeši v ČEZ Aréně uhráli ve dvou střetnutích jeden bod.
Letos se oba celky potkaly při posledním přípravném utkání indiánů. V něm se Plzeň prezentovala zlepšeným výkonem a nakonec si do kabin odnesla zaslouženou výhru 5:3, kterou modrobílí potvrdili i v extralize, když zvítězili v Budvar Aréně přesvědčivě 4:1. Další výlet na jih Čech, nutno říci, že s velice prořídlou sestavou, ale již Západočechům body nepřinesl. V rámci sedmého kola ET totiž domácí brali všechny body za výhru 3:2. V extralize pak stejným výsledkem uspěli modrobílí i před svými fanoušky, ale až v nájezdech. Jak si oba týmy povedou nyní?

Návrat Kováře

Jihočechům se do branky vrátila dlouhodobá jednička po ukončení kariéry Romana Turka - Jakub Kovář. Starší bratr plzeňského Jana Mountfieldu chyběl kvůli zlomenině ruky a ten tak musel letos využít služeb již tří dalších gólmanů. Vlastimil Lakosil na výpomoci neuspěl, podobně jako Lukáš Sáblík, který přišel v létě z Karlových Varů. Vše tak na bedrech odnesl mladičký Kantor, který odchytal 1283 minut, v nichž vytáhl procentuální úspěšnost zákroků nad devadesát procent a počet obdržených branek na zápas lehce nad tři.

První polovina

Mountfield nevkročil do nového extraligového ročníků zrovna ideálně. Nejprve doma prohrál 2:5 s Vítkovicemi a neuspěl ani v druhém kole v Litvínově – 1:3. Nakonec Jihočeši brali v prvních třinácti zápasech patnáct bodů za pět výher. Další čtvrtina byla velmi podobná – 17 bodů. Aktuálně se základní část přehoupla do své druhé poloviny, ve které červenobílí odehrál devět duelů posbírali již šestnáct bodů a patří jim průběžná osmá pozice.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Mountfield:

Postavení v tabulce: 8.
Počet bodů: 48
Počet vstřelených branek: 91
Počet inkasovaných branek: 108
Nejproduktivnější hráč: Aleš Kotalík 26 (10+16)

Počet inkasovaných branek: 80
Nejproduktivnější hráč: Milan Gulaš 50 (25+25)

(1:2, 4:0, 1:1).

Branky a nahrávky: 8. Klimenta (Polanský, Lojek), 25. Růžička (Polanský), 26. Roth (Galvas, Růžička), 33. Polanský (Bonk, Varaďa), 37. Adamský (Klimenta, Polanský), 59. Peterek (Růžička, Květoň) - 16. Prospal, 19. Langhammer (Vydarený, Ptáček), 50. Kotalík (Michálek, Prospal).
HC Mountfield: Jakub Kovář (37. Kantor) – Ptáček, Jank, Frühauf, Vráblík, Vydarený, Kolarz – Dej, Mertl, Suja – M. Michálek, Kotalík, Prospal – Šimánek, Langhammer, L. Květoň – Rousek, Knotek, Červený.

HC Škoda Plzeň 6
Piráti Chomutov 2
(2:0, 1:2, 3:0).

Branky a nahrávky: 9. Kratěna (Kovář), 20. Gulaš (Vlasák, Straka), 21. Vlasák (Straka, Jeřábek), 44. Pletka (St.Pierre, Vlasák), 51. Gulaš (Straka, Hanzlík), 59. Pletka (Vlasák, Gulaš) - 28. Kraft (Pulpán), 31. Hřebejk (Rýgl).
HC Škoda Plzeň: Svoboda (Halmoši) - Hanzlík, Jeřábek, Marušák, St. Pierre, Mozík, Frolo - Gulaš, Straka, Vlasák - Kratěna (13. Petruška), Kovář, Pletka - Balej, Kašpařík, Johnson - Dvořák, Lev, Havlíček.