Proti Švédsku jsme se přehnaně snažili tlačit do útoku, míní Jan Kovář

B r n o - Jan Kovář si po úspěšném zakončení extraligové finálové série moc oddechu nedopřál. Při příležitosti sobotního střetnutí proti výběru Švédska se aktivně přijel k národnímu týmu na českých hokejových hrách v Brně. Ve zmíněném duelu zaznamenal několik dobrých šancí, v čele se samostatným únikem v první třetině, ovšem gólově svému týmu nakonec nepomohl a utkání tak skončilo 0:1 pro Českou republiku.

Byl to zápas bez vstřeleného gólu. Bylo to snad kvůli tomu, že jste se dostatečně netlačili do brány?
Nějaké šance jsme měli, ale hodně jsme prohrávali osobní souboje v útočném pásmu. Proto jsme nebyli schopni si vytvořit stálejší tlak.

Proč vám dělalo tak velké problémy dostat se vůbec přes obranu Švédska?
Oni hráli hráli celkově výborně. Ovšem jejich výběr má opravdu dobrou defenzívu a přecházelo se nám přes ni jen těžko.

Přesilovky se sice ještě dolaďují, ale jaký jste z nich měl dnes pocit?
Na každou početní výhodu to bylo skoro jinak. Tentokrát nám to ještě moc nesedělo, ale věřím, že v dalších případech to už bude dobré.

Ani z osobního pohledu na utkání proti Švédsku si asi neodnášíte nejžárnější pocit…
Měl jsem dvě dobré šance, ale neproměnil jsem je. Poté jsem udělal zbytečný faul, po němž jsem většinu třetiny strávil na trestné lavici. Dobrých momentů dnes nebylo moc.

Byl ten nedovolený zákrok vyústěním přehnané přemotivovanosti?
Asi ano. Takových soubojů jsem s Petrem Čajánkem sehrál ve finálové sérii hodně.

Při úniku tě zaskočil bránící hráč, nebo ti nesedla střela?
Na poslední chvíli jsem se to snažil ještě zvednout, ale bohužel to bylo až moc. Minul jsem ovšem jen o kousek.Chtěl jsem vystřelit nad lapačku.

Hráči Tre Kronor se často dostávali do přečíslení, proč se jim dařilo přes vás přecházet?
Podle mě to bylo z přehnané snahy napadat a tlačit se do ofenzívy.

Bylo težké naskočit do národního týmu hned po tom, co jste ukončil extraligovou sezónu?
Neřekl bych přímo těžké, ale je to národní výběr, takže se jedná o hodně rychlý hokej. Ale opravdu bych nemluvil o nějaké přehnané namáhavosti.

Bude zítřejší duel proti Rusku ještě vypjatější?
Každý zápas je vyhecovaný, takže si myslím, že ano.

Vy osobně se budete, s vyhlídkou nadcházejícího MS, snažit ukázat co nejvíc?
Z tohoto pohledu bych to nebral, ale samozřejmě chci hrát tak, abych si řekl o nominaci.

Co říkáš na spolupráci s kluky v útoku?
V tomhle není naprosto žádný problém.S Milanem Gulašem se známe z Plzně, Michal Vondrka je super hráč, takže tady žádný zádrhel není. Ale o tom, jak to bude se složením útoků vypadat zítra, nemám žádné zprávy.