Ohlasy 5. kolo

Nedaří se nám hra, kterou bychom chtěli předvádět, říká Václav Pletka

Plzeň v zápase s Třincem po nepříznivém průběhu zápasu nakonec získala dva body. Ale s výkonem domácí příliš spokojení být nemůžou, na souhře je určitě co zlepšovat. Na otázku, zda se i hráčům zdá jejich pohyb na ledě někdy chaotický, odpovídal střelec vyrovnávacího gólu Václav Pletka: „Já bych neřekl, že to je chaotické. Ale děláme spoustu chyb a zatím se nám nedaří ta hra, kterou bysme chtěli předvádět. To pak může budit dojem, že hrajeme chaoticky.“

Paradoxně asi nejlepší výkon předvedli domácí hokejisté ve druhé třetině, kterou prohráli 0:1. Asi nejblíž vstřelené brance byl Pletka, který napálil tyč: „Tam jsme je přestříleli, vytvořili jsme si hodně šancí, ale nepadá nám to tam, strašně se nadřeme na gól. Také přesilovky nám nejdou a ty v dnešní době rozhodujou zápasy. Musíme na tom zapracovat a věřit, že se to zlepší.“ V přesilovkách se indiánům letos opravdu vůbec nedaří. Zatím v početní výhodě vstřelili Plzeňáci pouhé dvě branky a spolu se Spartou jsou s méně než desetiprocentní úspěšností nejhorším týmem ligy v této herní činnosti. „Zatím nám to nechodí tak, jak by to mělo chodit. Vybíráme si špatná místa, místo střely volíme nahrávku. Puky nám odskakují a je tam vždycky o tu jednu nahrávku navíc. Zatím si to nesedlo tak, jak by mělo. Musíme hru zjednodušit, víc střílet na branku a víc se do ní tlačit,“ říká hráč, který obvykle v přesilovkách bojuje právě na hranici brankoviště.

Pletka byl v utkání s Třincem opravdu hodně vidět. Kromě branky měl ještě několik dalších velkých šancí. “Poprvé jsem se snažil vystřelit z první. Trefil jsem tyčku, škoda. Pak Stráča nahodil na branku, Dudák to dorážel a ke mně se to nakonec odrazilo. Po prvý jsem to bekhendem minul, ale na podruhý jsem tam ten puk nějak propasíroval. Ta třetí šance, to měl být gól. Byl jsem hodně blízko, ale snažil jsem se to dloubnout. Trefil jsem brankáře do zad, ale jak se vracel zpátky, tak to vyhodil ven,“ popisuje pravé křídlo druhého útoku své úspěšné i neúspěšné akce.

Pěknou úvodní branku zápasu má na svědomí čtvrtý plzeňský útok, konkrétně Michal Dvořák: „Byla to parádní akce celé lajny. Pitule to vzal na modrou, šel dopředu, vystřelil a já už jsem jenom dorážel do prázdné branky.“ Vstřelený gól tvrdého útočníka nakopl k velmi dobrému výkonu v celém zápase. “Snažím se hrát pokaždé naplno. Dneska to šlo, dobře se mi bruslilo. Ale mrzí mě, že naše hra je taková nesourodá. Ale musíme se přes to dostat,“ věří ve zlepšení herního projevu Škodovky Dvořák.

Přestože výkon proti Třinci nebyl rozhodně stoprocentní, domácí si připisují do tabulky dva body. „Určitě jsou tyhle body o to cennější. My jsme celý zápas bojovali hlavně sami se sebou. Jsou to opravdu zlaté body,“ váží si vydřeného vítězství plzeňská padesát dvojka. „Jak už říkal Venca, děláme takové drobné chybičky. Vypadneme z toho systému. Někdo někde zaváhá, druhý se ho snaží zastoupit, to se nakupí a je to potom vidět,“ odhaluje příčiny někdy váznoucí souhry plzeňských indiánů Dvořák.