Ohlasy 16. kolo

Václav Pletka: Sparťané si věří a je to na jejich hře vidět

Plzeň - Indiáni se Spartou sehráli vyrovnanou bitvu, ve které dokonce několik minut vedli. Vyrovnávací branka Petra Kumstáta ale poslala zápas až do nájezdů, ve kterém o vítězství hostí rozhodl Petr Ton. Přesilovkový gól Václava Pletky z druhé třetiny tak Plzni stačil v souboji s lídrem tabulky na jeden bod.

Sparta získala v Plzni dva body, přestože ani minutu v zápase nevedla. Stejně jako v prvním vzájemném utkání prohrávala 0:1, ale nakonec vývoj zápasu otočila ve vlastní prospěch. Jediný gól Plzně vstřelil v přesilové hře Václav Pletka. "Je to škoda. Matěj (Machovský) dnes od začátku chytal super a hodně nám pomohl v začátku, pak jsme dali gól, ale nechali je lacino vyrovnat," popsal zkušený střelec průběh napínavého utkání, které nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Po pátečním zápasu s Libercem byla Sparta soupeřem jiného kalibru, Plzeň se ale rychle přizpůsobila a byla lídrovi extraligy minimálně vyrovnaným soupeřem. "Bylo to dnes rychlejší, je vidět, že Sparta si hodně věří a hráči si toho více dovolí. Když se daří, hned vám jdou i nohy a je to vidět na ledě," všimnul si Pletka hlavního rozdílu mezi v pohodě hrající Spartou a tápajícím Libercem.

Plzni se v poslední době začalo dařit v přesilových hrách, což byla v úvodu letošní sezóny slabina úřadujícího mistra. I dnes jediný plzeňský gól padl při početní výhodě po souhře Kratěny s Pletkou. "Pomáhá nám to, že se nám teď více daří. Přesilovky rozhodují zápasy, ale na druhou stranu hrajeme hodně oslabení, což nás stojí hrozně moc sil," dodal střelec jediného gólu Plzně.

Machovský: Každý nájezd se dá chytit

Po dvou zápasech v řadě, které odchytal Lukáš Mensator, se do branky indiánů postavil mladší z gólmanské dvojice, Matěj Machovský. A na nedostatek práce si v zápase s nejlepším útokem extraligy určitě nemohl stěžovat. "Tak ono vždy pomůže, když jde více střel. Je lepší, když jste v zápřahu," prozradil, že mu po zápasové pauze vyšší tempo zápasu vyhovovalo.

Machovský předvedl několik opravdu dobrých zákroků, kterými hlavně v úvodu svůj tým držel nad vodou. Vyrovnávací gól si ale mladý gólman vyčítal. "Propadlo mi to mezi tělem a rukou, klasický teploměr. Je to škoda, měli tam výborné akce a střely, a pak dostanu gól z takového nahození," zhodnotil sebekriticky důležitý okamžik zápasu.

Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých o vítězství rozhodla pražská Sparta. Machovský, který strávil poslední tři sezóny za mořem, byl proti střelcům z domácí soutěže v mírné nevýhodě. "Každý nájezd se dá chytit. Rozebírali jsme to na lavičce s Mensym (Lukáš Mensator), ale je to pade na pade, jestli ti hráči udělají kličku nebo vystřelí," vysvětlil Machovský, že ani rady zkušenějšího kolegy nakonec k vítězství nepomohly.