Ohlasy 20. kolo

Pavel Kašpařík: Přesilovky nám ještě dopoledne nešly

Plzeň - Brněnská Kometa sice v pátek večer vstoupila do zápasu s Plzní lépe a vyhrávala po první třetině 1:0, jenže pak začali domácí úřadovat v přesilových hrách a góly Semana a Kašpaříka otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. I další dvě branky přidali domácí v přesilových hrách a dokonale tak protrhli nejen dvoji střeleckou smůlu, ale i přesilovkové trápení.

Škodovka měla před reprezentační přestávkou velké problémy s koncovkou, po pauze ale vyhrála dvakrát za sebou. Kometě doma nastřílela hned čtyři branky, navíc všechny z přesilových her, což byla další plzeňská bolest. Ofenzivu mistra táhne Pavel Kašpařík, který se dokázal prosadit gólově jak v derby, tak v domácím utkání s Brnem.

"Jsem rád, že to tam dvakrát za sebou padlo, snad to bude pokračovat, Už bylo na čase," usmíval se na pozápasové tiskovce zkušený útočník. Ani on sám ale nedokázal přesně říct, čím to, že dnes Plzeň tak skvěle zvládla hru v početní výhodě. "Nevím, čím se to zlomilo, nám to nešlo ještě ani dnes na rozbruslení. Říkali jsme, že to musíme hrát jednoduše."

A to nakonec možná stačilo. První přesilovkový gól vsítil Daniel Seman, druhý přidal právě Kašpařík. Nakonec to byla branka vítězná. "Šli jsme tomu naproti a sehráli jsme to opravdu dobře. Asi jsme se na to víc koncentrovali, protože nám to v poslední době nešlo, ale je to i o štěstí. Dnes se nám konečně odrážely puky," popsal plzeňský úspěch Kašpařík.

Ne celý zápas ale odehráli domácí perfektně. Hosté šli do vedení, domácím se podařilo vyrovnat, ale poté je dvakrát zachránila tyč branky Matěje Machovského! "Byl úsek zápasu, kdy jsme to nesehráli dobře a měli jsme štěstí, tam se to mohlo lámat. Naštěstí jsme ale dali gól my," zhodnotil skromně svůj gólový příspěvek plzeňský specialista na vhazování.

Daniel Seman: Gól už jsem potřeboval jako sůl!

Obránce Daniel Seman dnes zahájil obrat zápasu, když při přesilové hře srovnával ve druhé třetině na 1:1. Pro plzeňského beka to byla vůbec první soutěžní branka v dresu s okřídleným šípem. "Bylo to asi vidět na té mojí reakci, jakou jsem měl radost. Potřeboval jsem to jako sůl, ta nula, nebo jak my říkáme "vajíčko", tam pořád nepěkně svítila," popsal radost z gólu s úsměvem Seman.

V modrobílém dresu jde o vůbec první Semanův bod, v Třinci přitom zkušený harcovník platil za obránce, který s chutí a účinně dovede podpořit i útočnou fázi. "Byl jsem zvyklý docela podporovat útok, takže jsem rád, ale kdybychom vyhráli i bez mého gólu, tak budu stejně rád. Já beru to, že obránce je platný, když je stoprocentní dozadu a pomůže i do útoku. Podpora útoku je ale nad plán, hlavně musí odbránit to své," zakončil pozápasové hodnocení střelec první branky.