Ohlasy 50.kolo

Nehráli jsme špatně, Zlín byl ale lepší, říká Michal Dvořák

Plzeň - Extraliga se rychle blíží do finiše základní části. Týmy bojují o každý bod, aby si zajistily co nejlepší pozici pro vyřazovací souboje. Plzeň se chce držet mezi čtyřmi nejlepšími týmy, Zlín si chtěl zajistit přímý postup do čtvrtfinále. A díky výhře na plzeňském ledě udělal k tomuto velký krok. „Prohra mrzí hlavně proto, že nás přeskočil Třinec,“ litoval Michal Dvořák ztráty bodů na vlastním ledě.

To, že šlo o důležitý souboj, bylo znát z tvrdosti a důrazu, kterým se všichni zúčastnění prezentovali. „Utkání bylo slušné, moc se mi líbilo. Mělo náboj i tvrdost,“ prezentoval svůj názor Michal Dvořák, který sám je velmi dobře známý tvrdou hrou. Podle trenéra hostujícího celku Juraje Juríka mělo utkání parametry play-off. Tomu odpovídal výsledek, moc gólu k vidění nebylo. Plzeňští dokázali Horčičku překonat pouze jedenkrát. A to, když se Dvořák s Mozíkem ocitli zcela osamocení za zlínskou obranou. „Chvíli jsem se díval, jestli jsem vůbec správně,“ smál se situace Dvořák. „Tomáš Sýkora mi krásně nahrál, měli jsme to snadné, tohle se musí dávat. Ale stejně jsem měl strach, tak jsem raději přihrál Vojtovi Mozíkovi,“ popsal celou situaci Michal Dvořák po skončení zápasu.

Krátce na to rozhodčí v rozmezí jedné minuty vyloučil Řezníčka a Matějíčka a Plzeň hrála minutu trvající přesilovku pěti proti třem. Tu ale Škodovka nedokázala využít. „Prosadit se při hře pět na pět je těžké. Rozhodují standardní situace jako oslabení a přesilovky. Kluci to sehráli dobře, šance jsme měli, ale nedali jsme gól,“ zhodnotil neefektivní početní výhodu Dvořák. Zlín poté ještě do konce druhé třetiny vstřelil dva góly a rozhodl tak o výsledku. „Vinou té prohry nás přeskočil Třinec, to člověka mrzí. Na druhé straně, výkon nebyl úplně špatný. Bojovali jsme. Zlín byl lepší, proto vyhrál,“ má jasno plzeňská dvaapadesátka.

Berani si výhrou téměř zajistili přímý postup do čtvrtfinále. V něm samozřejmě loňský finalista nechce chybět. „Zrovna jsem koukal na tabulku, Zlín je čtvrtý, my jsme třetí. Ztrácí na nás pět bodů. Potřebujeme tedy ještě jednou vyhrát a do čtvrtého místa by to mělo vyjít,“ má Dvořák přehled o situaci v extraligové tabulce. Plzeň chce být do čtvrtého místa, aby začínala play-off na svém ledě. Stále však může bojovat i o druhou pozici. Tu v tuto chvíli okupuje Třinec. „Jsou teď rozjetí, hrají ve výborné fazóně. Poslední dvě kola budou boj, bude to hodně zajímavé,“ těší se plzeňský útočník na závěrečné boje základní části.