Ohlasy ČF1

Dnešní zápas je velké varování, říká Michal Dvořák

Plzeň - První čtvrtfinále se domácí Plzni příliš nepodařilo. Ze všech svých šancí dokázala využít pouze jedinou, dalších 21 střel pochytal Čiliak. Zatímco Brno každou nabídnutou možnost dokázalo proměnit, Škodováci se v koncovce trápili. „Brno hrálo perfektně, byli důraznější, udělalo minimum chyb, byli lepší,“ přiznal soupeři bod plzeňský útočník Michal Dvořák bez hledání výmluv.

Michal Dvořák: Byli jsme přemotivovaní

Kometa se dostala v zápase do vedení v plzeňské přesilovce. Do konce první třetiny dokázala svůj náskok ještě zvýšit. Přesto podle Michala Dvořáka nebyl gól ve vlastní přesilovce zdaleka rozhodujícím momentem. „Zápas se hraje šedesát minut, není to o jednom momentu. Je fakt, že je to asi trochu nakoplo. Chce to rychle to hodit za hlavu a zítra musíme začít od začátku,“ dívá se už Michal Dvořák spíše na další zápas, který Plzeň musí vyhrát, pokud nechce odjíždět do Brna za velmi nevýhodného stavu. V loňské mistrovské sezóně se jim to podařilo. Indiáni také prohráli první zápas čtvrtfinále. Druhý zvládli. „Každé play-off je jiný, já bych to nesrovnával, ale v takové situaci jsme byli, víme, jak se z toho dostat,“ potvrzuje plzeňský bojovník psychickou odolnost týmu.

Plzeň je v letošním play-off coby obhájce titulu jedním z favoritů. I když se rozdíly mezi týmy smazávají, měl by třetí tým po základní části ten šestý porazit. „Ten dnešní zápas je pro nás velké varování, byli jsme přemotivovaní, trochu nervní, oni odehráli perfektní zápas. Zítra je naštěstí další den,“ vnímal roli favorita hráč s číslem padesát dva. Pro Plzeň nebylo příliš snadné dostávat se do útočného pásma. A když už se před Čiliaka dostali a dokázali si domácí vytvořit tlak, jejich šance brněnský gólman dokázal pochytat. Plzeň promarnila velké množství šancí především ve druhé třetině po vstřelení první gólu. „V tom momentu jsme byli lepší, bohužel jsme ale nedali kontaktní gól, abychom se dotáhli,“ pokrčil smutně rameny Dvořák. Nyní má před sebou jako celý tým necelých dvacet čtyři hodin na regeneraci. „Asi si pustím Čtvrtou hvězdu, abych se trochu zasmál,“ prozradil svůj relaxační program Michal Dvořák.

Jakub Jeřábek: Dneska jsme si nezasloužili vyhrát

Stejně jako loni proti Litvínovu Plzeň prohrála úvodní zápas čtvrtfinálové série. Druhý zápas doma ale dokázala zvládnout. „I když máme stejně zkušený tým jako loni, každé play-off je jiné. Zítra tam musíme nechat všechno,“ má jasné Jakub Jeřábek o programu zítřejšího zápasu. Důvody prohry v tom dnešním hledal jednoznačně na plzeňské straně. „Chvílemi jsme tam trochu zmatkovali, bylo tam pár zbytečných ztrát. Chybami jsme se porazili trochu sami, nevěděli jsme, co hrát. Zítra musíme něco vymyslet,“ pojmenoval nedostatky plzeňský bek. Plzeň měla šance na obrat v zápase především ve druhé třetině. „Měli jsme nějaké šance, škoda, že jsme je nedali, možná by to bylo jiný. Dneska jsme si nezasloužili vyhrát,“ zhodnotil lakonicky plzeňskou neschopnost dál gól.

Zatímco Plzeň měla s proměňováním šancí problémy, ty rozhodně neměli Jan Hruška a Vojtěch Němec – oba dvougóloví střelci utkání. „Vojta Němec je šikovný útočník, ale nesoustředili jsme se na konkrétní hráče. Zítra to bude chtít větší pozornost. Víme, že se jim daří, že jsou v pohodě,“ slibuje plzeňský bek brněnským útočník do příštího zápasu podstatně menší prostor na ledě. I když se obránci nezaměřovali konkrétně na tyto dva brněnské hráče, kdo proti jejich lajně nastupuje, věděli. „Když jde člověk na led, musí se podívat koho proti sobě má. Jestli tam je silový hráč, nebo někdo rychlejší. Je třeba sledovat, kdo proti vám hraje,“ hlásí Jeřábek. Ani on nebude mít příliš času na odpočinek. „Po takovém zápase se nespí nikomu dobře, budu se snažit nějak odreagovat, zítra se probudím, doufám, s čistou hlavou,“ zakončil Jakub Jeřábek.