Preview 3. a 4. zápas čtvrtfinále

Dobudou indiáni moravské prérie?

Plzeň – Série se za stavu 1:1 stěhuje do Brna. Indiáni podobně jako před rokem začali čtvrtfinálovou sérii domácí porážkou, nyní je tedy řada na nich, aby vyloupili Kajot Arenu!HC KOMETA BRNO
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

ČEZ Aréna, Plzeň
22. a 23 března 2014
3. a 4. zápas čtvrtfinále Tipsport extraligy

Plzeňští a brněnští rivalové se letos potkali, a to hned šestkrát. Nejprve byly dva duely sehrány v rámci European Trophy a oba měly stejného vítěze. Toho z "hlavního" města Moravy. V nesmírně dramatickém měření sil na brněnském ledě rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých domácí slavili vítězství 3:2. Odveta v Plzni vyšla také lépe Kometě, která tentokrát triumfovala v prodloužení opět 3:2, když v 61. minutě rozhodl Kempný. V extralize se ale zprvu lépe vedlo Západočechům. Ti dokázali v Brně otočit nepříznivý vývoj utkání a uspět po výsledku 4:1, když u tří branek byl Václav Pletka. Tříbodového Plzeňáka měla i odveta, byl jím Janko Sýkora a znovu zvítězil jeho tým 4:1. Další zápas ale již patřil Brnu. To si v domácím prostředí pohlídalo plzeňské nájezdníky a zvítězilo 5:1, navíc jako první pak v poslední vzájemném měření sil dokázalo v roce 2014 vyhrát po výsledku 2:1. A lépe vstoupilo i do samotného čtvrtfinále. Kometa asi vybudovala pohodlný tříbrankový náskok a přestože zvládl poměrně zavčasu snížit Ján Sýkora, hosté si již zápas pohlídali a zvítězili 4:1. O den později se prakticky totožná situace opakovala, jen s opačným výsledkem. Západočeši se dostali do vedení 4:0 a i přes snížení Moravanů již drama nepřipustili.

Vyrovnané duely

O vyrovnanosti duelů mezi Plzní a Brnem svědčilo v základní části to nejdůležitější – počet bodů – šest ku šesti, když oba týmy uspěly jednou doma a jednou na ledě soupeře. Skóre bylo také vyrovnané – 10:9 ve prospěch indiánů a přesilové hry? 5:5! A ani úvodní duely čtvrtfinále příliš nevybočily. Výhry 4:1 obou soků značí vyrovnané skóre, o jedinou využitou přesilovou hru jsou na tom lépe Brňané. Častěji střílející byli o devět pokusů Západočeši, což ale ve výsledku dává na zápas jen minimální rozdíl. Nejčastěji střílejícími hráči jsou s šesti pokusy na domácí straně Duda s Mozíkem, na té druhé se sedmi Kováčik a Hruška.

A-tým, junioři, starší dorost

Již tři týmy Plzně a Brna se potkaly letos ve vyřazovacích bojích. Nejprve ve skupině A o play-off zkřížili dvakrát hokejky junioři. Západočeši dokázali v přímém souboji o čtvrtfinále vyhrát oba duely a ukončili tak svému soupeři sezónu. Odveta přišla tento týden, když ve čtvrtfinále hraném na dvě výhry nejprve Kometa uspěla v Plzni v nájezdech a zvládla i odvetu. Nyní jsou tedy na řadě A-týmy…

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Kometa Brno:
Počet vstřelených branek: 5
Počet inkasovaných branek: 5
Nejproduktivnější hráč: Vojtěch Němec 4 (3+1)
Nejlepší střelec: Vojtěch Němec – 3 branky
Nejlepší nahrávač: Tomáš Svoboda - 2 asistence
Nejtrestanější hráč: Jan Káňa - 6 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: T. Svoboda. Káňa +2
Nejhorší hráč v bodování +/-: Koreis, J. Svoboda, Burian -3
Gólmani:

Marek Čiliak – 120 minut / pr. 2,50 , 90,74%

HC Škoda Plzeň:
Počet vstřelených branek: 5
Počet inkasovaných branek: 5
Nejproduktivnější hráč: Ján Sýkora (2+0), Ondřej Kratěna (1+1), Michal Dvořák (0+2) všichni 2
Nejlepší střelec: Ján Sýkora – 2 branky
Nejlepší nahrávač: Michal Dvořák – 2 asistence
Nejtrestanější hráč: Jeřábek Duda – 6 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Kašpařík, Seman, Hanzlík, Dvořák +2
Nejhorší hráč v bodování +/-: Duda, Vlasák, Pletka, Boháč -1
Gólmani:
Matěj Machovský – 120 minut / pr. 2,50 , 88,89%

Výsledky posledních zápasů:

HC Škoda Plzeň 1
HC Kometa Brno 4
(0:2, 1:1, 0:1)


Branky a nahrávky: 33. J. Sýkora (Dvořák) – 11. J. Hruška (Čermák), 15. J. Hruška (V. Němec), 26. V. Němec (T. Svoboda), 46. V. Němec (Kuboš).
HC Škoda Plzeň: Machovský - Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo, od 53. navíc Moravčík - Kratěna, Martin Straka, J. Sýkora - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Lev - M. Dvořák, T. Sýkora, Pitule - od 53. navíc Schleiss.
HC Kometa Brno: Čiliak - Miller, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - J. Svoboda, Koreis, Burian - Vondráček, P. Mrázek, Pivko.


HC Škoda Plzeň 4
HC Kometa Brno 1
(2:0, 2:0, 0:1)


Branky a nahrávky: 10. Slovák (Kratěna, Lev), 12. Sýkora J. (Dvořák), 22. Kratěna, 35. Straka (Duda, Hanzlík) – 47. Němec (Kempný, Svoboda T.).
HC Škoda Plzeň: Machovský – Seman, Hanzlík, Jeřábek, Slovák, Moravčík, Mozík, Boháč – Pletka, Straka, Duda – Lev, Vlasák, Kratěna – Schleiss, Kašpařík, Indrák – Sýkora J., Sýkora T., Dvořák – Holec
HC Kometa Brno: Čiliak – Hanzlík, Miller, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dlapa – Hruška, Čermák, Zohorna – Káňa, Němec, Svoboda T. – Burian, Koreis, Svoboda J. – Pivko, Mrázek, Vondráček – Raška