Ohlasy ČF3

Jaroslav Špaček: Čekali jsme na chybu a dočkali se!

Brno/Plzeň - Indiáni dokázali v Brně otočit vývoj čtvrtfinálové série, když vyhráli 2:1. Vítězství se ale nerodilo snadno, Škoda ztratila v první třetině své vedení a až do závěrečných vteřin hrála s Kometou vyrovnanou partii. V poslední minutě ale Kratěna s Vlasákem potrestali chybu domácích a strhli vedení na stranu svého týmu. Brno už se na vyrovnání nezmohlo a v sérii tak ztrácí.

Vítěztví 2:1 a vedení v sérii stejným poměrem může po sobotním zápase v Brně těšit Jaroslava Špačka, jednoho z trenérů plzeňské Škody. Kromě samotného výsledku je ale do dalších zápasů povzbuzením i zlepšený výkon. "Ten první zápas doma se nám hodně nepovedl. V druhém utkání už jsme se hodně zlepšili a dnes to byl velmi zodpovědný výkon od všech, i když jsme měli hodně vyloučených."

Právě vyloučení mohla stát ve druhé třetině Plzeň celý zápas. Na trestnou lavici postupně usedli Vlasák, Pletka, Moravčík a Hanzlík. Kometa ani jednu z početních výhod ale nevyužila a skóre se ve druhé části neměnilo. "Já si myslím, že právě hlavně v oslabení hráči dodržovali to, co měli. Dnes jsme v oslabení strávili opravdu hodně moc času. Je to tady pro nás téžké, ale i když jsme ta vyloučení měli, tak jsme čekali na chybu, která přišla. Byli jsme dnes trpěliví," popsal výkon západočeského týmu bývalý obránce.

Pokud chce Škoda pomýšlet na navýšení vedení a dovedení série do zdárného konce, bude muset podobné výkony předvádět i nadále. Vyvarovat se ale musí chyb, ze kterých dnes Kometa mohla těžit. "Udělali jsme zbytečné chyby, zbytečné fauly v útočném pásmu já vyloženě nesnáším. Jednou jsme třeba nevyhodili puk a byla z toho další šance a vyloučení. To, co jsme dnes Brnu povolili, byly naše velké chyby, a to se nemůže opakovat," ví Špaček, kde se Plzeň ještě musí zlepšit.

Problémy naopak hráčům ze západočeské metropole nedělala ani bouřlivá atmosféra v brněnské KAJOT ARÉNĚ, která byla při play-off opět beznadějně vyprodána. "Kluci už tady hráli a vědí, co je čeká, i my jsme je na to připravovali. Zodpovědným výkonem, který jsme předvedli, jsme moc šancí domácím nedali."

Před čtvrtým zápasem série vede tým kolem Martina Straky 2:1 na zápasy a může si případným vítězstvím hodně přiblížit účast v semifinále. "My chceme jít zápas od zápasu a připravit se, jako kdyby to bylo v sezóně. V téhle sérii se všichni dobře znají, je to hra chyb a dnes jsme jich my udělali méně než Brno," nemyslí si Špaček, že by pro Plzeň byl velký rozdíl, pokud by v sérii prohrávala.