Preview 9. kolo

Přijíždí Zlín - zastaví jej indiáni v rozletu?

Plán na nedělní odpoledne mají indiáni naprosto jasný. Potvrdit na vlastním ledě uloupené body z Brna, připomenout Zlínu šestikolové období bez bodu a potěšit vlastní fanoušky výhrou. Tak v 17:00 se uvidíme v ČEZ Aréně!


HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
PSG ZLÍN

ČEZ Aréna, Plzeň
5. října 2014
9. kolo hokejové Tipsport extraligy

S loňským mistrem měli indiáni v jeho zářivé sezóně vyrovnanou bilanci. V jedenáctém kole prohráli na Stadionu Luďka Čajky 1:4, když čestný úspěch zaznamenal Ján Sýkora. V odvetě už byli úspěšní Západočeši – vlastní led uhájili v poměru 3:2 po brankách Slováka, Marcela a Lva. Pak se kart obrátily. Nejprve byl venku úspěšný tým Plzně po přesvědčivém skalpu beranů 4:2 (Lev 2, Kratěna a Pletka), aby si Zlínští vzali tři body nazpět v ČEZ Aréně – 2:1 z jejich pohledu. Za domácí se z branky radoval jen Vojtěch Mozík.Změny v kádru

Úřadující mistr do svého týmu příliš nezasahoval a podařilo se mu jej udržet v šampionském složení. Výjimkou byly příchody beka Žižky z Brna a návrat útočníka Vlacha z hostování z Karlových Varů a odchody Zámorského (který se tedy ještě pokoušel prosadil v NHL, ale bohužel neúspěšně) a Honejska do finského Espoo a návrat Melenovského z hostování zpět do Jihlavy. Podle nejčerstvějších informací, které v pátek přinesl hokej.cz, rozvázal Honejsek smlouvu s týmem Espa kvůli zdravotním důvodům a v kuloárech extraligy se pološeptem víří informace o jeho návratu do Zlína. Jak ale prozradil zástupce hráče Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest, ševci nejsou jediný zájemce o služby šikovného útočníka.

Jenže krize trvající šest kol, kdy si mistři vypíjeli svou kocovinu do dna, nemohla všimnou bez povšimnutí vedení klubu. To sice trenérskému týmu vyjádřilo podporu a u A-mužstva jej udrželo, ale v hráčském složení nastaly změny. Gólman Štůrala byl stažen z Třebíče a opačným směrem putoval Horčička. Střídavý start mají nyní ve Zlíně vyřízený Říčka (Havířov) a Šťastný (Přerov). "Do týmu chceme sahat postupnými kroky tak, abychom kvůli špatným čtrnácti dnům nerozbíjeli tři roky tvořenou strategii," uvedl pro oficiální webové stránky klubu jednatel Patrik Kamas.

Když kocovina, tak tedy pořádná

My všichni dospělí jsme to někdy zažili. Oslava skvělého úspěchu byla sladká, bouřlivá a zasloužená, ale taky příliš dlouhá a bujará. A to ráno potom! Teď si představte, že jste hokejový tým, který po ztraceném finále (mimochodem s Plzní!) konečně na titul dosáhl. Slavíte úžasný týmový počin, pak však přijde nová sezóna a bum. Pořádný pád až na nos, respektive na samý spodek tabulky.

Zlín ještě stále zažívá nepříjemnou kocovinu. Jeho sezóna vypadá zatím téměř tragicky. Nejprve čekali v prvním kole na Mladou Boleslav hodinu (zácpa na dálnici), aby je pak staronový nováček extraligy na úvod soutěže zaskočil. Pak nedohráli utkání v Brně (již vzpomínaná mlha v televizním utkání). A pak už to šlo pořádně z kopce. Prohra v Olomouci (2:3), prohra s Libercem (2:5), prohra ve Vítkovicích (2:3), prohra s Pardubicemi (1:3) a nakonec výklep od Litvínova (1:5). Napočítali jste to také tak snadno? Šest porážek. A tečka. Nic navíc.

Jak poté je paradoxní, že Zlín svou první výhru ukořistí proti tradičně nejambicióznějšímu týmu české extraligy – Spartě Praha? Fotbalový výsledek 1:0 po trefě Vlacha v 50. minutě znamenal pro obhájce loňského zlata tolik vytouženou první výhru. Zůstane po utkání v Plzni jen u jedné?

Zlín v Lize mistrů

Zlín v Lize mistrů

Berlín - Zlín 3:4sn

Zlín - Stockholm 3:1

Zlín - Fribourg 2:3pp

Fribourg - Zlín 3:2

Stockholm - Zlín 8:0

Zlín - Berlín 7. října

Zlínští naskočili v rámci přípravy i do nadějně se rozrůstajícího projektu zvaný Liga mistrů, a to konkrétně do skupiny D. Jejich počínání i můžete přehledně prohlédnout v tabulce vpravo. Co je ale zajímavé a zároveň zarážející, je přístup samotných hráčů úřadujícího šampiona. Upřímně, kdo jiný by Ligu mistrů měl hrát než mistr účastnící se země? To samé si ale nemyslí Zlínští. Nejprve kapitán Čajánek v rozhovoru pro Českou televizi označil Ligu mistrů za přípravu, to se psal konec srpna, aby pak Ondřej Veselý o měsíc později prohlásil, že by se raději připravil na Pardubice, než aby jel do Švédska (přestože Zlín nechal některé opory doma odpočívat, nemělo to kýžený efekt. S Východočechy nakonec stejně prohrál 1:3).

Nyní je může „těšit“ jedna věc – postup ze skupiny se rovná jen teorii.

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu

Vezměme to stručně. Petr Leška, nafilmovaný pád, duel 5. kola na ledě Vítkovic, disciplinární komise a 10 % z platu. Nejlépe to však vystihl ve svém tweetu odchovanec plzeňského hokeje Marek Mazanec.

Výsledky posledních zápasů:

HC Kometa Brno 0
HC Škoda Plzeň 5
(0:3, 0:1, 0:1)


Branky a nahrávky: 2. J. Sýkora (Pletka), 5. Lev (Pulpán, Balej), 10. Divíšek (Pletka, Moravčík), 34. Schleiss (Kubka, Kubalík), 55. J. Sýkora (Pletka, Kubka).
HC Škoda Plzeň:Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec, Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Pavlíček – Lev, Simon, Kratěna (C), Pletka, Divíšek, J. Sýkora – Johnson, T. Sýkora, Balej – Kubalík, Beran, Schleiss.PSG Zlín 1
HC Sparta Praha 0
(0:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 50. Vlach (Žižka, Urbanec).
PSG Zlín: Štůrala - Marušák, Horák, Žižka, Urbanec, Kotvan, Řezníček - Balaštík, Leška, Veselý - Okál, Čajánek, Köhler - Holík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, Šťastný, Čech.