Ohlasy 15. kolo

Jan Schleiss #13: Nejsme schopní dát gól

Litvínov - Plzeň se představila na ledě dobře hrajícího Litvínova. Jednalo se o velmi bojovný zápas, který nakonec domácí vyhráli 1:0. V 51. minutě o tom rozhodla branka Piroše. K tomu i dalším věcem se po zápase vyjádřil mladý útočník Plzně Jan Schleiss.

Jan Schleiss nastoupil ve třetí formaci po boku s Indrákem a Simonem. A právě tato formace Škodovky byla na ledě v průběhu 51. minuty, kdy 5765 přítomných diváků vidělo jedinou branku. "Stál jsem tam s Kamilem Pirošem na brankovišti, Šrámek vystřelil a trefil našeho beka Mozíka do nohy," popisuje inkriminovaný moment mladý forvard. "Ono se to pak odrazilo do Piroše. Ten tam prostě jen stál, jelikož jsem ho bránil, a trefilo mu to špičku brusle."

Jednalo se o velmi šťastnou branku. Ale hokej se hraje na góly a Litvínov dal ten jediný v dnešním utkání. "Smůla, všichni jsme to odmakali. Nejsme ale prostě schopní dát gól, dotlačit to tam. Oni ho pak dají takovou šťastnou střelou. Ale smůla, oni z toho mají tři body, my nic," litoval po zápase útočník, který hraje s číslem 13 na zádech.

Za Plzeňské v brance opět nastoupil Lukáš Mensator, který do této doby plnil spíše roli náhradníka. Jednalo se pro něj o druhé utkání v řadě, do kterého nastoupil od samotného začátku. "V bráně nás oba kluci výborně drží," pochvaluje si Jan Schleiss. "Litvínov se mohl spolehnout na Francíka (Pavla Francouze - pozn. red.), který podal velmi dobrý a sebevědomý výkon. Vyloženě je tam drží jako blázen. My prostě máme problém v tom, že nedáváme góly."

Šanci na reparát budou mít hokejisté Plzně již v neděli, kdy od 15:30 zkříží hokejky s karlovarskou Energií. "Myslím si, že to zase nebude bůhvíjak krásný hokej. Bude to velká bitva a řežba," očekává od západočeského derby Schleiss, který letos zatím zaznamenal jednu branku a jednu asistenci.