Ohlasy 18. kolo

Je to jen malý krůček, říká po výhře v Mladé Boleslavi Jan Schleiss

Indiáni dokázali přetrhnout nelichotivou šňůru tří proher a těsně před první reprezentační pauzou přivezli tři body z ledu Mladé Boleslavi po vybojované výhře 2:1. Lví podíl na výhře měla mladá třetí lajna Schleiss, Simon, Indrák. "Tyhle tři body jsme potřebovali jako sůl," přiznal dvougólový střelec Jan Schleiss.

Šlo o nesmírně důležité utkání. Říká se, že když prohrajete třikrát v řadě, začíná už to být opravdu nepříjemné. A co teprve, kdyby indiáni padli počtvrté v řadě.

Indiány možná tíha duelu svázala, a proto hráli v první třetině jasně druhé housle. Domácí Boleslav vyhrála na střely 19:3 a na góly 1:0. "Po první třetině jsme se v kabině seřvali. Hráli jsme špatně a držel nás jen Machy (Matěj Machovský)," nesnažil se mlžit Jan Schleiss.

A pomohlo to. Tedy až po určité chvíli. Ta trvala prvních šest minut druhé části. Po třiapadesáti sekundách dostal Kubalík pětiminutový trest plus navrch do konce utkání, a tak indiáni museli s našlapaným soupeřem držet krok ve čtyřech. Ale zvládli to bravurně a nastartovali vítězný obrat. "To, že jsme tohle dlouhé oslabení ubránili, nás nakoplo. Šli jsme štěstí naproti," vypíchl mladý útočník možná rozhodující moment duelu 18. kola.

Pak už přišly dva hvězdné momenty právě Jana Schleisse, ale vlastně i jeho celé lajny. Třetí formace Plzně s věkovým průměrem těsně pod dvacet let se postarala jak o vyrovnávací branku, tak o vítěznou trefu. A pod obě svůj střelecký podpis přidal právě Schleiss.

"Tohle složení nám sedlo a já věřím, že nám to takhle půjde dál," prozradil. Zároveň ale krotil možnou euforii z výhry, na kterou Západočeši čekali od 21. října. "Jsme rádi, že jsme to konečně protrhli a vyhráli za tři body. Ale je to jen malý krůček, který nemusí nic znamenat," připomněl Jan Schleiss fakt, že bez poctivého sbírání bodů po reprezentační pauze bude mít výhra v Mladé Boleslavi jen malý efekt.

Potvrdit výhru ze středočeského ledu budou moct indiáni v následujícím kole před vlastními fanoušky. Po skončení Karjala Cupu, na kterém HC Škoda Plzeň bude mít trojnásobné reprezentační zastoupení, se ve středu 12. listopadu postaví za doprovodu televizních kamer vedoucímu celku tabulky HC Oceláři Třinec.