Ohlasy 34. kolo

První gól nás bohužel nenastartoval, mrzelo Dominika Simona

Brno – Rok 2015 otevřeli plzeňští hokejisté porážkou na ledě brněnské Komety, které podlehli 2:4. První branku Škodovky dal útočník Dominik Simon, jeho gól však nakonec na bodový zisk nestačil. FOTO: Petr Coufal / HC Kometa Brno

Plzeň do nového roku vstoupila utkáním v Brně. To sice nezačalo špatně, první gól ale indiány nenastartoval. „Začalo to pro nás dobře, dali jsme i první gól, ale nijak jsme se tím nepozvedli ani nenastartovali. Od začátku jsme byli horší, to si musíme objektivně přiznat. Ani ten první gól nám tak paradoxně nepomohl,“ lituje Dominik Simon.

Dominik Simon dal úvodní branku, to však bylo nakonec prakticky jediné, co se Plzni povedlo. „Oba spoluhráči z lajny to udělali výborně, jak Venca Pletka, tak Filip Suchý. Ten hrál sice první zápas v extralize, i přesto mě tam ale krásně našel. Jeden gól jsme dali, to ale většinou nestačí,“ říká centr třetí formace.

I po čtyřiceti minutách nebylo nic ztracené, za stavu 1:1 se ale lépe dařilo Kometě, která na začátku poslední části nakonec rozhodla. „Říkali jsme si, že musíme zvednout nasazení. Hlavně po té druhé jsme si říkali, že si to musíme dávat rychleji do hokejky, protože nás dobře napadali při našich přesilovkách i hře pět na pět. Bohužel nám to trvalo a házeli jsme si to pod sebe,“ přemýšlí nad příčinami porážky.

Plzeň prohrála potřetí za sebou, na prohru však musí rychle zapomenout a jít dál. Už v úterý přijede na západ Čech Zlín. „Jsme v zápasovém tempu, ale to už jsme dlouho. Musíme teď dobře regenerovat a nic nepodcenit i po téhle stránce,“ ví Simon.

A jaký bude zápas se Zlínem? „Bude to stejně těžké i když je Zlín pod námi. Možná o to víc do toho půjdou s větším nasazením. My potřebujeme vyhrát a dáme do toho všechno,“ dodává závěrem.