Ohlasy 3. zápas předkola

Nezvládli jsme třetí třetinu, komentuje utkání Ján Sýkora

Mladá Boleslav - Za stavu 1:1 se bojovalo ve třetím utkání předkola ČP play-off o "mečbol", který nakonec vybojovala Mladá Boleslav. Středočeši dokázali za stavu 2:2 lépe zvládnout třetí část a zaslouženě vyhráli.

Po dvou zápasech v Plzni se přesunulo předkolo Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy na led Mladé Boleslavi, ale první utkání se Plzni nepovedlo a Boleslav se tak ujala vedení 2:1 na zápasy. „Těžko se hledají slova po takovém zápase, nevím co k tomu říct,“ říká po utkání zklamaně střelec jedné plzeňské branky Ján Sýkora.

Plzni nevyšla první část hry, ve které indiáni hned dvakrát inkasovali. Za nepříznivého stavu 2:0 pro domácí se však tým nepoložil a dokázal ve druhé třetině srovnat. „Museli jsme se zlepšit, dávat si jednoduché přihrávky po ledě, nevymýšlet nějaké blbosti. Chtěli jsme hlavně hrát u nich v pásmu, což se nám v té druhé třetině docela i dařilo,“ pokračuje v hodnocení utkání Sýkora.

Slovenský útočník dal v základní části dvacet gólů, ale v posledních zápasech se střelecky trápil. Další gól přišel až na ledě Boleslavi a byl výstavní. „Prostě jsem to trefil, nic víc bych k tomu asi nepovím. Dostal jsem dobrou přihrávku a poslal to do šibenice,“ komentuje svojí trefu skromně.

Rozhodující částí zápasu byla poslední část, ve které domácí bruslaři byli lepším týmem. „My jsme nezvládli tu třetí třetinu, Boleslav nás přestřílela 14:2, ale hned v prvním střídání jsme dali tyčku. Tenhle okamžik byl hodně důležitý, to štěstíčko se v tu chvíli od nás odklonilo. Třen rozhodující gól jsme domácím darovali vlastní chybou,“ říká.

Za stavu 3:2 pro domácí si vzali trenéři oddechový čas, ale závěrečný tlak se díky výborné hře Boleslavi nekonal. „Chtěli jsem ještě něco vymyslet, ale bohužel jsme se k tomu nedostali bohužel to nešlo,“ uzavírá zklamaný Sýkora.