Rozhovor Michal Poletín

Michal Poletín: Jsem rád, že budu hrát za Plzeň

Plzeň - První týden přípravy s hokejisty HC Škoda Plzeň má za sebou Michal Poletín, který do Plzně přišel na hostování ze Slavie Praha. Jaké jsou zatím jeho dojmy z nového působiště?

Michale, první tréninkový týden za vámi, jak vše zvládáte?
Hodně jezdíme na kole, v posilovně nás čekají kruhové tréninky, hrajeme fotbal, míčové hry. První tři dny pro mě byly hodně krušné. Navíc jsem byl těsně předtím na laserovém zákroku s okem a několik dní před začátkem přípravy jsem ležel doma a nemohl jsem vyvíjet žádnou aktivitu. Teď už jsem se aklimatizoval.

Vidíte nějaké rozdíly mezi Plzní a Slavií?
Rozdíly tu jsou, ale snažím se jim přizpůsobit. V loňském roce trenér Lubina uplatňoval hlavně vytrvalost. Z tréninků v Plzni čiší dynamika a různorodost, což je pro mne lépe stravitelné a zároveň to odpovídá charakteru hokeje jako takového.

Jací byli indiáni soupeři v době, kdy jste oblékal sešívaný dres?
Nepříjemné mužstvo, velice bruslivé, ve kterém jsou velice důrazní hráči, kteří se navíc hodí do kombinace. Byl jsem rád, když jsem dostal tu možnost odejít právě do Plzně. Je to můj první přestup v životě. Budu moci skloubit svůj hokejový život se studiem na VŠ, což je dáno i tím, že časový dojezd do Plzně je rychlejší než přes Prahu na Slávii, protože bydlím na Zličíně. Zároveň jsem si v Plzni pronajal malý pokoj blízko zimního stadionu tak, abych před zápasy nebo po nočních návratech z utkání venku mohl šetřit čas a energii. Určitě v tom pomohl i Tomáš Vlasák, se kterým jsem loni hrál na Slavii. Nechci ho zklamat a chci v přípravě ukázat, že na to mám. Chci zapadnout do mužstva, aby vše fungovalo.

V tom by neměl být problém, s některými hráči z Plzně už jste se potkal v reprezentaci...
Znám Kubu Jeřábka a Kubu Lva z nároďáku do 18 a do 20 let. S některými kluky jsem se potkával, když jsem hrál v Berouně, některé znám od vidění. Nemám problém do tohoto mančaftu zapadnout.

Už jste dostal informaci o tom, s kým byste měl hrát?
Mluvil jsem s Martinem Strakou. Podle prvních informací bych měl hrát s Tomášem Pitulem a Ryanem Hollwegem v jedné lajně. O nás dvou se toho loni hodně napsalo. Ale to, co se stalo, je pryč. Takový je hokej. Věřím, že teď potáhneme spolu za jeden provaz a uděláme všechno proto, aby Plzeň vítězila.