Preview přátelsky s CHM

Indiáni se na den přesně po sedmnácti měsících střetnou s chomutovskými Piráty!

Plzeň – První venkovní zápas nové sezóny zavál indiány na území Pirátů, kteří se opět po roce probojovali mezi extraligovou společnost.

PIRÁTI CHOMUTOV
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

SD Aréna, Chomutov
4. srpna 2015
přátelské utkání


Poslední vzájemné zápasy se datují do sezóny 2013/14. Oba se soupeři střetli na úvod v ČEZ Aréně a domácí uspěli 3:2. V odvetě bylo skóre znovu pouze o gól a opět vyhráli Západočeši – 2:1. V zatím předposledním vzájemném měření sil měli indiáni otěže zápasu pevně ve svých rukou a brali všechny body po výsledku 5:3. Poslední vzájemný duel odehrály oba celky na den přesně před sedmnácti měsíci a znovu zvítězili Západočeši – tentokráte po brankách Mozíka a obou Sýkorů 3:1. Modrobílí tenkrát protáhli smutnou sérii Severočechů, která nakonec čítala neuvěřitelných 24! porážek v řadě. Jaká zápletka se nám rýsuje nyní?

Z kuchyně Chomutova

S velkým očekáváním vzhlížejí fanoušci Pirátů k nové extraligové sezóně. Ty dvě poslední totiž byly jako den a noc. Nejprve ta 2013/14 – v ní Severočeši působili mezi hokejovou smetánkou a možná by se nejraději ani neviděli. Základní část i s se skupinou o umístění a o udržení čítala dohromady sedmdesát zápasů a výher se Chomutov dočkal pouze ve dvanácti případech! Následoval logicky pád do první ligy, kde se karta zcela obrátila. Pětasedmdesát utkání vedlo zpět do extraligy a po trnité cestě přišlo pouze devatenáct porážek! Piráti ovládli základní část se čtyřiadvacetibodovým náskokem na Motor, ve čtvrtfinále si v šesti zápasech poradili s Ústeckými Lvi a v semifinále s Jihlavou dokonce v duelech pěti. Ve skupině pak o dva body dokázali Severočeši vystřídat v naší nejvyšší hokejové soutěži Slavii Praha.

Aby se historie z před dvou let neopakovala, vedení značně posílilo kádr. Tou nejdůležitější změnou je samozřejmě příchod lodivoda Vladimíra Růžičky, který stejně jako Marek Tomica a Jakub Sklenář přišli z týmu poraženého v přímém souboji o extraligovou příslušnost. Z druhého pražského týmu dorazil Michal Vondra, z Karlových Varů explzeňák Jekabs Redlihs, z Mountfieldu Tomáš Pospíšil či ze Švédska Aleš Kranjc. A nový tým začal sezónu skvěle. Nejenže na první přátelský duel přišlo více než 5000 fanoušků, ale ti navíc mohli vidět vítězství svých hráčů nad Omskem v poměru 4:3.

Vstupenky na přípravné duely

Vstupné na přípravné zápasy je jednotné, částka činí 50 korun. Hned příští týden nás navíc čeká derby! Vstupenky lze poprvé koupit i na internetu! Majitelé aktuálních permanentek mají vstup opět zdarma, stejně tak i děti. PŘIPOJTE SE I VY!

Seznam přátelských utkání indiánů doma: