Ohlasy KOM

Kdybych to nedal, asi bych byl hodně... smutnej, smál se Jakub Lev

Plzeň - Indiáni na domácím ledě dokázali porazit brněnskou Kometu, ačkoliv v utkání prohrávali již 1:3. Po zápase se na tiskové konferenci vyjádřili Jakub Lev s Davidem Skleničkou. Prvně jmenovaný dal dva góly, druhý jmenovaný zaznamenal první trefu v kariéře v extralize.

Do zápasu ale o dost lépe vstoupila Kometa, která se také po zásluze ujala vedení. "Měli lepší pohyb, byli silnější na puku a všude byli dřív. Postupem času už se to ale srovnalo," řekl Jakub Lev. Domácí sice dokázali vyrovnat na 1:1, pak ale Brno dvěma zásahy ve 24. minutě uniklo do dvoubrankového vedení.

Přesto se domácí vzchopili a po gólech Skleničky a Lva dokázali vyrovnat. Pro Davida Skleničku to byl první gól mezi extraligovou elitou. "Pocit je to samozřejmě úžasný, první gól se cení, ale ty body jsou důležitější," pravil skromně. "Míra Preisinger vybojoval puk a pak mě výborně našel, byla to hlavně jeho zásluha. Také jsem měl štěstí, protože mezi betony jsem rozhodně nemířil."

O vyrovnání se ve 39. minutě postaral útočník Jakub Lev. "Měl jsem prázdnou branku. Díkybohu, že jsem to dal po zemi, protože jsem z opakovačky viděl, jak se tam brankář natahoval. Kdybych to nedal, tak bych pak z toho byl asi hodně... smutnej," řekl s úsměvem na tváři. Pak ve třetí třetině přidal ještě jeden gól a domácí vyhráli 4:3. "Výborná práce v přesilovce od Ondry Kratěny i Jardy Kracíka, ten mi to dvakrát skvěle naservíroval," vysekl poklonu svým spoluhráčům.

"Trenér nám dnes dvakrát musel domlouvat. Po první třetině kvůli špatnému úvodu, po druhé kvůli zbytečným vyloučením na začátku. Až po zápase nám řekl, že to bylo dobré," prozradil Jakub Lev. "Je to důkaz toho, že se prostě musí hrát celých 60 minut a když se nehraje, dějí se pak tyto obraty. Jsme šťastní, že jsme to zvládli a vyhráli."

Plzeňský útočník je rád, že se už podruhé v letošní sezoně podařilo Plzni otočit zápas ve svůj prospěch. "Pamatujete si, jak jsme tu seděli loni, když jsme to vedení ztráceli my? Teď je to naopak, takže jsme rádi, že jsme se z toho poučili," usmál se.

David Sklenička si nemohl vynachválit spolupráci se zkušeným obráncem Petrem Kadlecem, s nímž nastupuje v obranném páru. "Je to výborná hokejová škola. Myslím, že nikoho lepšího mi nemohli přiřadit. Je to pro mě určitě pocta," nechal se slyšet mladý bek.

Další utkání čeká plzeňské hokejisty v neděli na ledě Hradce Králové. "Jestli se chcete zeptat, proč jsme v Hradci dva roky nevyhráli, tak nevím," řekl sám od sebe Jakub Lev. "Řeknu vám takové to klišé - jedeme to tam zlomit. Hodně se jim obměnil tým, tak třeba budou hrát jiný hokej a ne ten jejich beton."