Ohlasy 12. kolo

V první třetině mi byla až zima, řekl po utkání Patrik Polívka

Plzeň – Před dvojzápasem venku přivítala plzeňská Škodovka na svém ledě mužstvo PSG Zlín. Domácí chtěli napravit prohru v Třinci. Zápas dlouho postrádal branky, ty přišly až ve třetí třetině. Po šedesáti minutách se oba týmy ale rozešly smírně, Plzeň nakonec mohla oslavit vítězství po samostatných nájezdech. Zlín neproměnil ani jeden, což byla velká zásluha Patrika Polívky. „Hodně mi radí Ruda Pejchar, má všechny hráče nastudované,“ přiznal mladý gólman zásluhy svému trenérovi.

Poprvé po čtyřech zápasech nastoupil do branky jako jednička Patrik Polívka. A nevyšel na něj zrovna jednoduchý zápas. Jak se shodli oba trenéři, utkání příliš hokejové krásy nepobralo, hodně se vylučovalo, hra byla kouskovaná, šancí pomálu, a i když už přišly, hráči je nedokázali využít. Polívka si nejméně zachytal v první třetině. Šlo na něj pouze šest střel. „Prvních dvacet minut opravdu neměli moc střel. Byla mi i docela zima, zábly mi nohy,“ zlehčoval situaci po utkání plzeňský gólman.

Nakonec si připsal celkem 31 zákroků. Dvě střely chytit nedokázal. „Myslím, že pro mě osobně to byl povedený zápas. Hlavně že jsme vyhráli,“ netajil se spokojeností po utkání Patrik Polívka. Nejtěžší chvíle přišly ve třetí třetině. To oba gólmani poprvé v zápase kapitulovali. „Věděli jsme, že mají třetí třetiny silné. A taky to tak bylo. Snažil jsem se pořád udržovat v teple, být připravený na jejich střely,“ komentoval vývoj souboje se Zlínem Polívka.

Patrik Polívka kryje v této sezóně záda svému o něco staršímu kolegovi Matěji Machovskému. Trenéři vždy dopředu určí, kdo který zápas bude chytat. „Když člověk trénuje naplno, počítá s tím, že bude mít pauzy, dá se na to připravit,“ přiblížil hráč s číslem 33 pocity gólmana číslo dva. „Trenéři nám většinou tak dva až tři dny před zápasem řeknou, kdo bude chytat. Takže zda budu chytat v pátek, zatím nevím. Ale nebudu se na to soustředit. Prostě budu pořád trénovat a budu doufat, že si zase zachytám,“ vzhlíží Patrik Polívka ke třináctému kolu, které Plzeň odehraje v pátek 23.10. v Chomutově.

"Zlín nás překvapil. Nehrál jako poslední tým. Od začátku nás aktivně napadali," přiznal po utkání gólman PATRIK POLÍVKA. Co po vítězství nad PSG Zlín řekl dalšího?

Posted by HC Škoda Plzeň on 19. říjen 2015