Tisková zpráva

Indiáni jsou po první polovině základní části druzí

Plzeň - Utkáním s Chomutovem se pro HC Škoda Plzeň završila první polovina letošního ročníku Tipsport Extraligy, po kterém patří indiánům druhá pozice se ztrátou sedmi bodů na vedoucí Liberec. Jak vidí dosavadní výsledky mužstva hlavní trenér Michal Straka a co na dosavadní výkony říká bývalá brankářská jednička Marek Mazanec?

„S počtem získaných bodů jsme spokojeni, i s tím, že se nám daří dávat hodně gólů. Trochu zatím máme problémy v obraně, i když v posledním utkání se nám povedlo uhrát i zápas s čistým kontem, čehož si cením. V tabulce jsme zatím na druhém místě, ale je to hrozně vyrovnané a ne všechny týmy mají stejný počet zápasů,“ říká hlavním trenér Michal Straka. Indiáni v první čtvrtině nasbírali 23 bodů a byli na sedmé příčce, ve druhé čtvrtině přibylo na konto Škodovky dalších 24 bodů, které je posunuly tabulkou vzhůru.

Plzeň je po polovině základní části nejlépe střílejícím celkem v soutěži. Do sítí soupeřů dokázali indiáni vypálit 92 přesných šípů a na tento počet gólů jim stačilo pouze 669 střel, což je páté nejmenší číslo z celé soutěže. „Hráči, trenéři i lidé ve vedení klubu byli zvědaví, jak se nám bude dařit. Hodně nám pomohl začátek, který nás nakopl a dodal nám sebevědomí. Půjde o to, abychom to potvrzovali dál a dál,“ hodnotí dosavadní část sezóny obránce Jakub Jeřábek.

Skvěle se vede týmu, ale také jednotlivcům. V první třicítce kanadského bodování celé soutěže najdeme hned šestici plzeňských hráčů. Nejlepším z nich je druhý Dominik Kubalík, který nasbíral už 24 bodů a se 16 góly vede tabulku střelců celé soutěže. Spolu s ním jsou v TOP 30 bodování také Jaroslav Kracík, Jakub Jeřábek, Nicholas Johnson, Jakub Lev a Miroslav Indrák.

„Před sezónou jsem si dal cíl, že bych rád dal alespoň sedm gólů, což už jsem měl docela brzy. Já jsem tam spíše ten, kdo slízne jen tu smetánku. Doufám, že to tak bude pokračovat i ve druhé polovině základní části, která bude důležitější. Snažím se střílet z každé pozice, která se mi naskytne, protože by z toho mohl být gól,“ říká Kubalík.

Podobně jako Kubalík zažívá skvělou sezónu obránce Jakub Jeřábek, který v posledních zápasech nosil kapitánské céčko. „Jsem spokojený, ale je to o tom, že mám kolem sebe hráče, kteří už ví, co budu dělat. Hraju tam s kluky, z nichž některé jsem měl za spoluhráče už v dorostu. Ta soudržnost a chemie tam je velká. Vím, že moje výkony sledují i zahraniční kluby, ale momentálně se na to nesoustředím,“ přiznává druhý nejlepší nahrávač celé soutěže Jakub Jeřábek.

Plzeňské výkony sledují pozorně i bývalí hráči, kteří nyní působí například v zámoří. „Zápasy letos moc nestíhám sledovat on-line, spíše vidím jen výsledky a sestřihy, takže výkony jednotlivců nemůžu hodnotit, ale tým je poskládaný velmi dobře. Kvalitní brankář, mladí draví kluci s talentem jako je Dominik Kubalík nebo Míra Indrák, a zároveň nechybí ani pořádná dávka zkušeností v podobě starších hráčů. To, že se týmu daří, není pro mě takové překvapení,“ komentuje plzeňské výkony v první polovině sezóny brankář Millwaukee Marek Mazanec.

Zahájení sezóny obstaral americký hasič Tiernach Cassidy, přímý účastník teroristických útoků na mrakodrapy v New Yorku. K tématu záchranných složek se klub vrátil v průběhu listopadu, kdy podpořil jednotky mladých dobrovolných hasičů plzeňského kraje a pozval je na vybraná domácí utkání. Této akce využilo bezmála 800 dětí. Dalším projektem, který přinesla letošní sezóna, je indiánská fanzóna za západní tribunou Home Monitoring Arény. V té se od jejího začátku střídají na autogramiádách zajímaví hosté a jako hudební doprovod zde hraje skupina Extra Band Revival. Na základě nápadů a připomínek fanoušků se bude klub nadále snažit tento prostor rozvíjet, i když v zimním období je její otevření závislé také na počasí. „Víme, že se fanoušci chodí na hokej hlavně pobavit, chceme jim vytvořit i příjemnou předzápasovou atmosféru. Přejeme si, aby byli na hokej dobře naladění, aby také potrénovali před výkonem na tribuně,“ uvedl k fanzóně na začátku sezóny Miroslav Dušek, zástupce generálního manažera HC Škoda Plzeň.

I přes dobré výkony v Tipsport extralize kalí plzeňskou jízdu malá návštěvnost domácích utkání, na které chodí v průměru něco málo přes čtyři tisíce fanoušků. „Návštěvy domácích zápasů jsou pro nás zatím trochu zklamáním, ale snažíme se pracovat na zlepšení situace a věříme, že fanoušci naší snahu ocení a postupně zase začnou chodit na stadion ve větším množství. Tým hraje líbivý hokej, přidali jsme nové zboží do fanshopu, připravujeme speciální akce zejména pro děti a organizované skupiny a do konce sezóny máme ještě další nápady, které zrealizujeme. Myslím si tedy, že jdeme správným směrem,“ říká Magdalena Bočková, marketingová manažerka klubu. Nezbývá tedy než držet indiánům do konce sezóny společně palce, aby vstoupili do play off z co nejlepší pozice a v něm dokráčeli co nejdále.

Těšíme se na vás v Home monitoring aréně!