Ohlasy Brno

Prostor kolem branky si musíme lépe hlídat, říká Miroslav Indrák

Brno – Se dvěma body z ledu Komety se vrací plzeňští hokejisté, kteří uspěli v Brně po výhře v nájezdech. Dvě trefy Plzně obstaral útočník Miroslav Indrák, který byl vyhlášen nejlepším hráčem plzeňského týmu, stejně jako při Hokejových hrách na začátku ledna.

Plzeňští hokejisté na ledě Brna sahali po třech bodech, nakonec si po výhře v nájezdech připsali dva. „Bylo to hodně náročné utkání, hodně osobních soubojů, je vidět, že se blíží konec základní části a hraje se už naplno. Brno bojuje o předkolo, my zase o šestku. Povedly se i přesilovky, hlavně ta pět na tři, i když ze začátku to v přesilovkách nebylo úplně ono,“ komentuje utkání na ledě DRFG Arény Miroslav Indrák.

Indiáni v Brně třikrát vedli, ale nakonec Kometa srovnala dvě minuty před třetí sirénou a utkání nakonec musely rozhodovat nájezdy. „Věřil jsem, že už si to pohlídáme a nenecháme utéct. Musíme být více důrazní před brankou a nemůže se nám stávat, abychom dostali takový gól, jako dala Kometa. V play-off si nemůžeme dovolit, aby nám osekávali gólmana,“ uznává Indrák.

Brnu se podařilo dát všechny branky díky důrazu na brankovišti nebo i s notnou dávkou štěstí. „Kometa dala góly se štěstím, což se stává. Bohužel se jim to odráželo na hokejku a byli i více důrazní, to musíme změnit,“ uznává písecký odchovanec.

Utkání v jihomoravské metropoli nabídlo urputný hokej a hru do těla. „Mně se hrálo dobře a ten styl mi vyhovoval. My také hrajeme poměrně dost fyzicky náročný hokej, v tomhle to bylo z obou stran srovnatelné,“ říká Indrák, který už pokořil metu patnácti branek v letošním ročníku.

Patnáctý a šestnáctý zásah pro subtilního útočníka připravil centr první formace. „Jarda Kracík mě tam dobře našel před brankou a já to jen podseknul a spadlo to do branky. Při druhém gólu to byla opět skvělá přihrávka od Jardy Kracíka a obránce mě tam nechal před brankou na zakončení,“ popisuje obě své trefy.

Před Škodovkou je nyní pořádně našlapaný program, už v neděli a také v úterý se indiáni představí v HM Aréně. „Máme hodně nabitý program do konce základní části, šest utkání během třinácti dnů. Hradec hraje opět hodně fyzicky náročný hokej, jsou stejně jako my. Sparta v úterý bude to stejné. Potřebujeme ještě udělat nějaké body do play-off,“ uvádí Miroslav Indrák.