Preview 51. kolo

K poslednímu venkovnímu utkání základní části jede Plzeň do Zlína!

Plzeň - S cílem napravit tři porážky míří Západočeši na led Zlína. Předposlední kolo na všech stadionech začíná v 17:20!

Asistent trenéra Ladislav Čihák před zápasem

O soupeři: „Mají velmi dobré přesilovky. V posledních sedmi zápasech v nich dali hodně gólů. Nesmíme jim je dávat! Na to prostředí tu samozřejmě vzpomínají kluci rádi, protože tu vyhráli titul. My samozřejmě budeme chtít bodovat, abychom si pojistili tu šestku. A pokud se to podaří, chceme play-off začínat doma!“

O změnách v sestavě: „Uvidíme, jak na tom bude Jarda Kracík, na tréninku ho trochu bolela žebra a odešel z něj dříve. Co se týče zadních řad, sedmým obráncem bude Braňo Kubka, hrát tedy bude Kristián Kudroč.“

Vzájemné zápasy

Na body je to zatím 2:7 z plzeňského pohledu. Zlínští na soupeře ze západu Čech letos evidentně umí. První utkání skončilo po základní hrací době remízou a došlo až na samostatné nájezdy, v nichž vyhráli indiáni. Posléze se hrálo v rámci 25. kola na ledě Zlína. Hosté sice dvakrát dokázali vyrovnat, z výhry se ale radovali berani. V zatím posledním vzájemném utkání prohloubil Zlín plzeňské trápení na domácím ledě, když si odvezl tři body za výhru 4:1.

Plzeň 3:2sn Zlín
45. Kubalík (Lev, Kadlec), 50. Indrák (Kubalík, Jeřábek), rozh. náj. Johnson – 49. Kubiš (Čachotský, Cibák), 57. P. Holík (Veselý, Matějíček)

Zlín 4:2 Plzeň
2. Maruna (Kubiš), 11. Bukarts (Holík, Říčka), 46. Ondráček, 59. Vlach (Okál) – 8. Lev (Kracík, Indrák), 46. Johnson (Hossa, Pulpán)

Plzeň 1:4 Zlín
22. Kracík (Indrák, Kudroč) – 2. Maruna (Ondráček, Žižka), 4. Holík (Bukarts), 37. Bukarts (Holík), 51. Bukarts (Holík, Marušák)

Aktuální forma obou týmů

Po konci reprezentační přestávky Plzeňané své fanoušky velice potěšili. Nejprve zdolali Vítkovice vysoko 9:3, poté vyhráli v Brně po samostatných nájezdech 5:4. Následně doma Hradci Králové v přímém souboji o třetí místo nadělili výsledek 6:3. Všechno se zdálo býti v naprostém pořádku. Poslední tři zápasy už ale Škodě nevyšly - nejprve prohrála doma se Spartou v prodloužení 3:4, poté podlehla Mladé Boleslavi 1:5. V posledním utkání nestačila v nájezdech na třinecké Oceláře.

GÓÓÓL ŠKODOVKA!Indiáni jdou do vedení! Při přesilové hře se trefil PETR KADLEC, který si tak připsal svůj gól číslo 100 v rámci Tipsport extraliga! Gratulujeme! 󾮞󾌵#TRIvPLZ 1:2 #TELH

Zveřejnil(a) HC Škoda Plzeň dne 28. únor 2016

Zlín od přestávky z šesti duelů vyhrál čtyřikrát. Na úvod dokázal díky skvělé třetí třetině zvítězit na ledě Pardubic 2:1, poté stejným poměrem, avšak na samostatné nájezdy, zdolal Olomouc. Následně překvapivě podlehl doma Karlovým Varům 3:5, porazil Vítkovice 3:2 a zdolal hradecký Mountfield 4:1. Na poslední zápas ale Zlín moc dobře vzpomínat nebude - na ledě lídra z Liberce totiž prohrál 4:8, přičemž skóre po 40 minutách hry bylo již 7:0 pro Tygry.

Ševci si z Liberce odváží prohru o čtyři branky. Pozitivem je, že ani za rozhodnutého stavu to berani nezabalili a poslední třetinu vyhráli 4:1.

Zveřejnil(a) PSG Zlín dne 28. únor 2016

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Škoda Plzeň:

Postavení v tabulce: 3.
Počet bodů: 84
Počet vstřelených branek: 158
Počet inkasovaných branek: 135
Nejproduktivnější hráč: Jaroslav Kracík (11+29) a Dominik Kubalík (25+15) oba 40

Počet inkasovaných branek: 122
Nejproduktivnější hráč: Petr Holík 39 (11+28)

(3:0, 4:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 7. Valský (Radivojevič, Bakoš), 10. Derner (Bakoš, Mojžíš), 14. Plodek (Derner), 32. Řepík (Vampola, Mojžíš), 33. Stránský (Valský), 35. Bakoš, 35. Vampola (Řepík, Birner), 52. J. Vlach (Ordoš, Šimek) – 41. Holík, 44. Štumpf (R. Vlach, Veselý), 57. Veselý (Urbanec), 58. R. Vlach (Čachotský).
PSG Zlín: Zavadil (od 33. Haloda) – Řezníček, Kotvan, Matějíček, Urbanec, Horák, Stuchlík, Kobylík – Bukarts, Holík, Říčka – Štumpf, R. Vlach, Veselý "C" – Ondráček, Cibák, Maruna – Čachotský, Šťastný, Čech.

HC Oceláři Třinec 3
HC Škoda Plzeň 2sn
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Irgl (Kopecký, M. Doudera), 30. Matuš (Kopecký, Hrabal), rozh. náj. Polanský – 8. Johnson (Kratěna), 26. Kadlec (Svoboda, Kratěna).
HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Kvasnička, Jeřábek "A", Sklenička, Kadlec "A", Pulpán, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna "C" – Svoboda, Lev, Hrňa – Poletín, Preisinger, Hollweg.