Benák chtěl ukázat, že hokej hrát umí, proti Vítkovicím se mu to povedlo

P l z e ň - V Českých Budějovicích nevstřelil Lasselsberger jedinou branku. Procitnout ze střeleckého trápení Plzeňanům pomohl paradoxně obránce Václav Benák. Útočně laděný bek si nejdříve sjel na dorážku, když ukázal umění být ve správný čas na správném místě, a při druhém zásahu zase nedal Pincovi šanci rychlým švihem své hole. Právem si hráč, který se do Plzně vrátil po pěti letech, po utkání vychutnal první divácké oslavy v této sezóně.

Jméno Václav Benák nebylo ani před letošním příchodem střelecky velmi dobře disponovaného obránce pro plzeňské fanoušky neznámým pojmem. Loni zadák Slovenské Skalice již totiž v Plzni jednou krátce působil. „Teď jsem o pět let starší a zkušenější, navíc mi vyšel začátek sezóny, což se mi tehdy nepovedlo,“ vrací se sám hráč ke svému angažmá ze sezóny 2001/ 02. Přes první nepříznivou zkušenost se nebál vstoupit dvakrát do stejné řeky a modro-bílý dres obléká i letos. „Chtěl jsem lidem v Plzni dokázat, že hokej hrát umím,“ popisuje svou motivaci.

Na důkazy nemuseli fanoušci čekat příliš dlouho, již ve druhém domácím utkání Lasselsbergeru se dočkali střeleckých manévrů plzeňské devatenáctky. Hned dvakrát figuruje Benákovo jméno v kolonce střelců. „První gól jsem nedával já, byl Petra Fabuše, kterému se puk odrazil od břicha přímo do branky, jenom v zápise je moje jméno,“ poupravuje statistiky již navždy v historických zápisech vedený střelec, druhou přesnou trefu může popsat s větší spokojeností: „První střela mi nevyšla, při druhé jsem zavřel oči, plácl do puku a vyšlo to.“ Přesto i tentokrát měl osmadvacetiletý bek trochu štěstí, v okamžiku střely mu totiž na záda dýchal vracející se vyloučený hráč. „Já jsem o něm věděl, ale Pavel Trnka ne, takže mi poslal puk a já jen doufal, že se mi povede vystřelit,“ vysvětluje.

Jako každý obránce bojuje i Benák s novým trendem posuzování nedovolených zákroků. „Je těžké si zvyknout, protože každý rozhodčí píská jinak,“ stěžuje si a na obranu sebe i svých spoluhráčů dodává: „V kabině si říkáme, že nesmíme faulovat, ale na ledě v plné rychlosti je to něco jiného.“ Snad jen na nebezpečí vyloučení za vyhození kotouče mimo ledovou plochu si již hokejisté trochu přivykli. V souboji s Vítkovicemi nebyl za tento prohřešek potrestán jediný hráč Lasselsbergeru. „Dáváme si větší pozor, dneska jsme za zdržování hry neměli ani jedno vyloučení,“ pochvaluje si obránce s hokejem začínající v Sokolově. A co podle něj současný hokej přináší? „Zápasy jsou teď hodně o přesilovkách, když vám jedna dvě vyjdou, je rozhodnuto.“

Fotogalerie

Související články

PLZ - VIT 4:2 - První body jsou doma!

Report

Důras věřil, že ještě dostane šanci

Ohlasy

Aktuálně na webu

Reprezentace U18

MS se blíží, osmnáctka chystá další přípravný kemp!

Preview 52. kolo

Cílová rovinka! Poslední duel základní části přivane do Plzně Olomouc!

Ohlasy 51. kolo

Stát se ještě může cokoliv, shodují se po další vysoké výhře Mertl s Gulašem