Preview 6. zápas ET

A zase to Brno! Indiáni se opět postaví Kometě

Plzeň - Poslední dva zápasy zbývají odehrát plzeňským indiánům před startem hokejové extraligy. V rámci šestého kola European Trophy se postaví po pár dnech znovu Kometě. Podaří se Západočechům oplatit domácí porážku?

HC KOMETA BRNO
HC PLZEŇ 1929

Kajot Arena, Brno
4.září 2012
6. zápas European Trophy

Druhý zápas nové sezóny a hned druhé nájezdy. Západočeši se v Brně prezentovali dobrým výkonem, mrzet je snad může zisk pouze jednoho bodu. V utkání totiž dvakrát vedli, gól a nahrávku si připsal Duda. ,,Krásný zápas. Jednou jsme tahali my, jednou Brno,“ prohlásil po utkání. Vše rozsekla až šestá série nájezdů, konkrétně Hubáček. Odveta poté byla pro Západočechy noční můrou. V zápase se jim před svými fanoušky nevyvedlo zhola nic a Kometa si odvezla tři body po výsledku 1:6. Naopak druhý výlet do Brna byl hokejovou lahůdkou. Indiáni dokázali stáhnout tříbrankové manko a nakonec si po nájezdech odvézt dva body po výsledku 5:4. I závěrečný duel byl vyrovnaný, přestože Západočeši vedli po deseti minutách 3:0. Tři body ovšem ubránili – 4:3. Jenže další nájezd Brňanů již Západočeši neodvrátili… A to ani nadvakrát. Těsné prohry tak po úvodních duelech dostaly do velké výhody Moravany, navíc, když první domácí duel pro sebe opět rozhodli jediným gólem. Svěřenci kouče Jelínka se však nevzdali a podařilo se jim vrátit sérii nazpět do Plzně. Jenže poslední zápas loňské sezóny byl spíše noční můrou. Indiáni podlehli 2:7, když již po pěti minutách ztráceli tři branky. Na krk si ale nakonec mohli pověsit bronzové medaile. I v nové sezóně se daří Brnu. V Plzni uspělo tak již počtvrté v řadě, když na konečný 1:2 dával Hruška až v šedesáté minutě. Jakou zápletku nám oba týmy přichystají nyní?

Letní příprava

Jak byla loňská sezóna pro Kometu veleúspěšná, tak ale špatně začíná ta letošní. Brno porazilo pouze Třebíč, Skalici a Vítkovice, smírně skončil duel s Petrohradem a Zlínem, porážka přišla v Havlíčkově Brodě. Zatím se nevyvedl ani start do European Trophy, kde Moravané podlehli 3:7 Hamburku, 1:6 Berlínu, 2:6 Lulee a 2:3 po nájezdech Oulu. Prvních bodů se tak dočkali až na plzeňském ledě.

Změny v kádru

Po dlouhých letech se porušilo pravidlo. Kometa a Sasu. Sympatický Fin Hovi si hledá nové angažmá, k Trvajovi přišel Martin Falter. Odešel i Jiří Vašíček do Pardubic, Jozef Balej do Plzně, Jaroslava Svobodu zlákal Lev Praha a dres Brna již neoblékne ani Jankovi a Čvaňhal, Kempný či Haluza. Naopak útok přišel posílit ze Skalice Jan Hruška, Boris Valábik z AHL a na zkoušku z Třebíče zavítali Dočekal a Kadela.

(0:0,1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Gulaš (Havlíček, Slovák) - 25. Krejčiřík (Divíšek, Svoboda T.), 60. Hruška J.

HC Plzeň 1929: Svoboda - Hanzlík, Slovák, Jeřábek, St. Pierre, Frolo, Marušák, Boháč - Sedláček, Vlasák, Havlíček - Gulaš, Pletka, Kovář - Kratěna, Johnson, Heřman - Balej, Lev, Pitule - Dvořák.

HC Kometa Brno: Falter - Kováčik, Valach, Valábik, Bičánek, Švrček, Krejčiřík, Kadela - Zohorna, Erat, Čermák - Dlouhý, Svoboda T., Divíšek - Svoboda J., Hruška, Koreis - Holec, Němec, Dočekal.