All Star Plzně 2000-2010, vyberte ideální obranu!

Téměř 4 tisíce fanoušků rozhodlo o složení elitního brankářského týmu, vkročme nyní do světa obránců. V Plzni se za 10 let vystřídalo několik desítek beků, z nichž nyní budeme vybírat elitní osmičku, která utvoří hvězdný plzeňský tým. Dva obránci s nejvyšším počtem hlasů utvoří obranou dvojici elitní formace Plzně. A je z čeho vybírat, nabídka je tvořena vynikajícími odchovanci, hráči světového věhlasu i cizinci, kteří Plzni odvedli výborné služby. Nuže, pojďme na to ...

Hlasovat o ideální obranu můžete až do 6. června 2010!

OBRÁNCI

Nabídka čítá téměř čtyři desítky obránců, kteří se nejvíce zapsali do historie plzeňského hokeje v posledních deseti letech. Z aktuální nabídky vyberte v přehledu na konci článku osm vyvolených. Výčet tudíž není zcela úplný, v případě poptávky po doplnění konkrétního jména (možno využít dotazů na redakci) je tak možné učinit.

Václav Benák

Do Plzně nakoukl již v sezóně 2001-02, naskočil do deseti zápasů, ale poté byl poslán na hostování do Písku. Odsud následně putoval na čtyři roky do Znojma, kde se vypracoval v uznávaného ofenzivního zadáka. Pak si vyzkoušel roční angažmá ve slovenské Skalici, odkud putoval od sezóny 2006-07 zpět do Plzně již s vizitkou jednoho z nejlepších obránců ve slovenské lize. V Plzni platil za ofenzivního beka, který chodil do přesilovek. V této sezóně se Plzeň neprobojovala do vyřazovacích bojů a Benák odešel vybojovat titul do švýcarského Davosu. I přes zájem zahraničních týmů po sezóně prodloužil působení v Plzni. V poslední sezóně již nesbíral tolik kanadských bodů, jako bylo u něj zvykem, zato ale vynikal defenzivní činnosti, kterou u sebe nechal rozvinout a také velkou obětavostí, kterou doložil ve druhém čtvrtfinálovém utkání proti Liberci v právě skončené sezóně, když neváhal padnout obličejem proti střele, která mu způsobila nepříjemnou zlomeninu lebeční kosti a sezóna tím pro něj předčasně skončila.

Jan Benda

Velký hokejový univerzál. Většinu kariéry odehrál v útoku, do Plzně však přišel pomoci obranným řadám. Během své kariéry toho stihl požehnaně. Ve Washingtonu si krátce vyzkoušel NHL, za Německo třikrát nastoupil na olympijských hrách, jednom Světovém poháru, sedmkrát na mistrovství světa. Kromě české a německé ligy má bohaté zkušenosti z Ruska a Finska. V uplynulé sezóně se stal v plzeňském dresu nejproduktivnějším obráncem extraligy. Tvořil první přesilovkovou formaci, z níž nasbíral kromě šesti branek hlavně devětadvacet asistencí. Po sezóně přestoupil do prvoligového Chomutova.

Mario Cartelli

Sympatický bek přišel před sezónou 2003-04 z Třince jako čerstvý reprezentant, na sever Moravy se po sezóně 2008-09 zase vrátil. Mezitím zanechal v Plzni nesmazatelnou stopu. Obrázky vyčerpaného a po dechu sotva lapajícího Cartelliho se staly charakteristickou vzpomínkou na nezapomenutelné čtvrtfinále 2003-04 s Pardubicemi, v němž Plzeň chvílemi hrála na čtyři beky (ovšem i se zaskakujícím útočníkem Radkem Matějovským). O pět let později Cartelli opět ve čtvrtfinále Pardubice potrápil, v důležitém 6. zápase vstřelil Východočechům gól a jakoby se pomstil za pět let staré hodnocení pardubického manažera Zbyňka Kusýho, že bývalý plzeňský bek má špatné bruslení. Cartelli platil za útočně laděného tvořivého beka, dobrého střelce od modré (v plzeňském dresu nasázel 35 extraligových gólů), platného především do přesilových her. Velkou část svého angažmá odehrál po boku Milana Nedomy.

Martin Čakajík

Slovenský juniorský reprezentant zamířil na západ Čech ze Znojma v průběhu sezóny 2006-07 a platil za další útočný element plzeňské obrany. Postavou menší bek dokázal podpořit útok, ale i sám nečekaně zaútočit. V plzeňském dresu nakonec Čakajík strávil necelé tři sezóny, zažil i jízdu Plzně do semifinále play-off, na postupu z předkola se podílel gólem v rozhodujícím duelu proti svému bývalému zaměstnavateli z Třince. Ovšem po sezóně 2008-09 Plzeň opustil a odešel do Liberce, kde již odehrál celou sezónu 2003-04.

Martin Čech

Rodák z Havlíčkova Brodu přestoupil do Plzně v roce 1996, aby na západě Čech strávil nakonec celých pět sezón. Plzeň opustil v roce 2001, kdy zamířil obohatit svoji kariéru zkušeností ve finské lize, kde vystřídal několik klubů. Svými výkony zaujal bohaté ruské kluby a tři roky strávil Martin Čech v ruské lize, i pod taktovkou explzeňského trenéra Marka Sýkory v Magnitogorsku. Před sezónou 2006-07 se Martin Čech vrátil do české ligy, kde oblékl dres téměř rodných Pardubic. Ovšem 6. září 2007 přišel naprostý šok, život Martina Čech vyhasl při dopravní nehodě u Golčova Jeníkova. Na spolehlivého beka a sympatického člověka si při prvním zápase vzpomněli i vděční plzeňští fanoušci ...

Lukáš Derner

Na západ Čech zamířil Derner v sezóně 2006-07 na hostování z Liberce a okamžitě si svým herním pojetím získal sympatie plzeňských tribun. Obětavý a poctivý obránce odehrál v modrobílém dresu v této sezóně celkem 40 zápasů, v nich nastřádal 7 bodů za 3 góly a 4 asistence. Ačkoli plzeňský zájem o Dernerovy služby přetrvával, obránce se vrátil na sever Čech, kde stále působí.

Jiří Dobrovolný

Ačkoliv se v posledních deseti letech v plzeňském dresu objevil hned v osmi sezónách, nikdy se zde trvale neprosadil. Pravidelně putoval mezi Plzní a týmy I. ligy. Pokaždé byl ovšem připraven Plzni pomoci, když jeho služby potřebovala. I proto mohl třikrát poznat atmosféru extraligového play-off. Do Plzně přišel z jihlavské juniorky a ještě v sezóně 1999-00 působil zejména v plzeňském mládežnickém výběru. V jednom krátkém období v sezóně 2003-04 nastupoval v plzeňském áčku i na postu útočníka.

Michal Dobroň

Fyzicky výborně disponovaný bek, kulturista mezi hokejisty, debutoval v plzeňském dresu na ledě Vsetína, kde rovnou zaznamenal gól. Většinu času nastupoval v obranné dvojici s Josefem Řezníčkem. Dobroň zaznamenal v plzeňském dresu 12 gólů a 19 asistencí. Na západě Čech ovšem hostoval ze Sparty Praha, po sezóně 2003-04 zamířil do Sparty a v průběhu sezóny 2005-06 k západočeskému sousedovi z Karlových Varů, kde se nakonec stal mistrem extraligy.

Jan Dresler

K extraligovému hokeji přičichl ve Vítkovicích. Když ovšem stále dojížděl nastupovat i k zápasům I. ligy do nedaleké Sarezy, Opavy a Havířova, rozhodl se štěstí zkusit na druhém konci republiky. Zde působí od sezóny 2007-08. V prvních dvou sezónách sice občas ještě zajel na I. ligu do Berouna, či Chomutova, ale platil již za spolehlivého plzeňského obránce, který potvrdil svoje defenzivní kvality zejména v posledních dvou play-off. V právě uplynulé sezóně již své trvalé místo v základní sestavě našel.

Jiří Hanzlík

Rokycanský odchovanec odehrál v Plzni svých prvních dvanáct extraligových sezón ve své kariéře. V sezóně 2003-04 byl však definitivně poslán do Liberce, kde odehrál čtyři sezóny. Poté přestoupil na stejnou dobu do Karlových Varů, kde si jednou zahrál neúspěšně finále. V dalším roce Karlovy Vary titul již vybojovaly, ale Hanzlík vinou zranění nenastoupil ani k jednomu zápasu play-off. Na sklonku své kariéry se opět vrátil do Plzně, kde přesvědčil, že hokej hrát nezapomněl. Dokonce nasbíral 21 kanadských bodů.

Stanislav Hudec

Do Plzně přišel před sezónou 2008-09 jako posila se zkušenostmi z Ruska a Švýcarska. Slovenský obránce si připsal v Plzni ve čtyřiceti zápasech jednu vstřelenou branku a v šesti případech asistoval. Před uplynutím přestupního termínu byl však poslán do Sparty Praha, kde sezónu dokončil.

Jan Chotěborský

Dnes už si málokdo vzpomene na obránce, jenž vyrůstal v Plzni, prošel mládežnickými reprezentačními kategoriemi a v roce 2001 dokonce získal titul mistra světa hráčů do dvaceti let. V plzeňském áčku pořádnou příležitost nedostal. Naskočil jen v průběhu dvou sezón 2000-01 a 2001-02 dohromady ve 27 zápasech. Poté se ho Plzeň „zbavila“ a zbytek kariéry dohrál v prvoligovém Berouně a Písku. Od roku 2004 již hokej na vrcholové úrovni nehraje.

Stanislav Jasečko

Slovenský obránce s bohatými zkušenostmi jak z české, tak slovenské extraligy, ale i ruské, švédské a finské ligy, startoval na třech světových šampionátech za Slovensko. Do Plzně přišel jako posila z Vítkovic v sezóně 2007-08 a odehrál zde v základní části všech 52 zápasů, v nichž si připsal 9 kanadských bodů. Zápasy v předkole proti Kladnu však byly jeho posledními v plzeňském dresu a do další sezóny se stěhoval do německého Duisburgu.

Jakub Jeřábek

Ještě ne dvacetiletý obránce nakoukl do A-týmu poprvé v sezóně 2009-10 a prokázal, že může být stabilním členem ba dokonce pilířem obrany Plzně. Juniorský reprezentant roste po boku zkušených borců jako Jaroslav Modrý či Jiří Hanzlík. Na svůj první gól v extralize Jeřábek sice čeká, nicméně při svém věku a výkonech to jistě nebude dlouhé čekání. Jeřábek se zúčastnil posledního mistrovství světa hráčů do 20 let, v play-off rozvířil prach zákrok Jeřábka na ledě Liberce, po němž se na mladém obránci Plzně vyřádila "nově" sestavená disciplinární komise, jež udělila plzeňskému bekovi přísný pětizápasový trest.

Robert Jindřich

Plzeňský odchovanec, juniorský reprezentant, který je mezi hokejisty v mnoha aspektech atypický. Spolehlivý a útočný bek, který uměl dobře vystřelit, stejně jako projít až před gólmana a zavěsit, tak jako v zápase 52. kola v sezóně 2003-04, v němž si Plzeň na poslední chvíli zajistila play-off. Jindřich působil kromě Plzně také ve švédské lize a v zámořské AHL, ovšem našlápnutou kariéru kombinoval se studiem vysoké školy, aby vrcholový hokej nakonec zcela poslal na vedlejší kolej, jako stabilní člen základního kádru extraligového týmu. V plzeňském dresu zaznamenal v poslední dekádě 8 gólů a 23 asistencí. Po sezóně 2005-06 Robert Jindřich s vrcholovým hokejem skončil a nyní provozuje hokej pouze na rekreační úrovni v dresu Ekonomických staveb v krajském přeboru a zároveň působí jako učitel na hokejové škole.

Lukáš Krajíček

Do Plzně přišel v tom nejlepším. V průběhu sezóny 2003-04 se přesunul z Karlových Varů jen kousek a mohl se podílet na stíhací jízdě Plzně do play-off. I vzhledem k vysokému počtu zraněných obránců ve vyřazovacích bojích si v plném vytížení zahrál play-off. V Plzni tedy stihl celkem 25 zápasů. Po skončení sezóny se opět přesunul do Karlových Varů, kde působil ještě dvě sezóny, které pro něj byly posledními extraligovými.

Ondřej Kubeš

Plzeňský odchovanec po celou svoji kariéru balancoval na hraně extraligy a první ligy. Za Plzeň odehrál několik desítek zápasů, v sezóně 2002-03 zaznamenal svůj jediný extraligový gól. Od sezóny 2003-04 působí pouze v nižších soutěžích.

Jason Marshall

Přátelství s Pavlem Trnkou přitáhlo do Plzně během výlukové sezóny 2004-05 atraktivního hráče, kanadského obránce z NHL Jasona Marshalla. Ovšem žádné zběsilé bitky a vyražená plexiskla, Marshall se předvedl jako velmi konstruktivní obránce, který zaznamenal několik asistencí a také gól do sítě Jihlavy v zápase, v němž Martin Straka nasypal soupeři hattrick. Po sezóně Marshall plzeňský dres vysvlékl a vrátil se do zámoří na jednu sezónu, aby se poté ještě na dva roky vrátil do Evropy, konkrétně do německé DEL ligy, kde zakončil svoji bohatou kariéru.

David Mazanec

Vysoký obránce, který střídal skvělá období se slabšími. Do Plzně přišel před sezónou 2001-02, hned v první sezóně zaznamenal 15 bodů a +8. V následujících dvou sezónách pendloval mezi první ligou a extraligou, v plzeňském odehrál celou sezónu 2006-07, poté se přemístil do prvoligové Mladé Boleslavi. Sto devadesát centimetrů vysoký bek byl charakteristický čistotou své hry, počet trestných minut obvykle nepřevyšoval počet odehraných zápasů. Loňskou sezónu odehrál David Mazanec v dresu berounských Medvědů.

Jaroslav Modrý

Českobudějovický rodák odehrál výraznou část své kariéry v NHL. Za mořem působil od sezóny 1992-93. Výjimkou byly dva návraty do Česka v dobách výluky hráčů z NHL. V sezóně 2008-09 chtěl již dohrát svoji kariéru ve své rodné zemi. Nastoupil za Liberec, kterému se ovšem v tomto ročníku vůbec nedařilo a o setrvání extraligové příslušnosti musel bojovat až v play-out. Na zkušeného mazáka se svalila část viny za nepovedenou sezónu, proto se rozhodl odejít. Vybral si právě Plzeň, kde opět pookřál. Velkou část druhé poloviny sezóny tvořil s Janem Bendou nejen těžce propustnou obranou dvojici, ale také nejstarší extraligový obranný duet. Právě po Bendovi se stal druhým neproduktivnějším obráncem Plzně a pátým v extraligové tabulce. Po sezóně 2009-10 dlouho váhal s odchodem do hokejového důchodu, nakonec se však rozhodl si svou kariéru ještě o rok prodloužit v Plzni.

Milan Nedoma

Brněnský rodák největší část svojí extraligové kariéry spojil s Českými Budějovicemi, získal také titul se Vsetínem, působil i ve Spartě, aby právě ze Sparty zamířil před sezónou 2003-04 do Plzně, kde odehrál své poslední čtyři „extraligové roky“. Stokilový bek se stal synonymem nenápadnosti a spolehlivosti, skutečným pilířem plzeňských zadních řad. Zároveň při hře šetřil fauly, i u Nedomy tak počet trestných minut korespondoval s počtem odehraných duelů, celkově nastřádal v Plzni pouze 155 trestných minut ve 150 duelech(!), což zároveň dokazuje klidnou povahu explzeňského beka. V plzeňském dresu zaznamenal Milan Nedoma 7 gólů, včetně gólu v rozhodujícím zápase o postup v sezóně 2003-04, kdy doklepával v úniku střelu Josef Straky. Naneštěstí robustního beka trápilo zdraví a ten nejdůležitější orgán, srdce. Nedoma opustil Plzeň v průběhu sezóny 2006-07, kdy zamířil do Mladé Boleslavi.

Jaroslav Nedvěd

Dlouholetý obránce Sparty, jenž má zkušenosti mj. i ze slovinské ligy, působil i dva roky v Korei. V sezóně 2008-09 ve svých téměř čtyřiceti letech dohrál právě play-out s Berounem. Blížil se čas oběda a Nedvěd se těšil na nedělní kachnu, když se dozvěděl, že ještě týž den nastoupí v play-off za Plzeň. Kachnu rád vyměnil za těstoviny a odjel do západ Čech. Zde stihl 9 utkání, ale do paměti plzeňských fanoušků se vryl zejména bitkou proti slavistickému Vašíčkovi v pátém semifinálovém utkání, označovaném jako jeden z nejdramatičtějších zápasů play-off české extraligy vůbec.

Angel Nikolov

Světem protřelý obránce nastupoval za Plzeň v sezóně 2007-08, ovšem očekávání vedení ani diváků příliš nesplnil a tak odehrál v plzeňském dresu pouze 15 zápasů, v nichž zaznamenal jedinou asistenci. Litvínovský odchovanec prošel finskou, ruskou či švédskou ligu, z Plzně zamířil do Pardubic, poslední sezónu odehrál v dresu rodného Litvínova.

Doug O´Brien

Rodák z kanadského St. John´s nastoupil v pěti zápasech v NHL za Tampu Bay, jednu sezónu odehrál i ve finském Lukko Rauma. V sezóně 2009-10 přišel na západ Čech na zkoušku a svoji hrou přesvědčil trenéry, že jeho angažování byl dobrý tah plzeňského vedení. V Plzni proslul zejména jako tvrdý bek, který preferuje kanadské pojetí hry. V základní části posbíral necelou stovku trestných minut a tři kanadské body. Po skončení sezóny mu v Plzni vypršela smlouva, on se však rozhodl v Česku působit i nadále. Ovšem už ne v Plzni, ale ve Spartě Praha.

Tomáš Pácal

Ryšavý obránce zamířil do Plzně před sezónou 2008-09 z Třince, na západě Čech odehrál nakonec pouze jednu sezónu, během níž ale zažil vyřazení Pardubic ve čtvrtfinále. Pácal se stal železným mužem základní části, nastoupil ve všech duelech, k nimž přidal i 15 zápasů ve vyřazovacích bojích. Do statistik si připsal jeden gól a čtyři asistence, ve statistice účastí na ledě -13. I Pácalova hra se vyznačovala čistotou, trestných minut nasbíral pouze 50.

Marek Posmyk

Obrovitého obránce předcházela dobrá pověst, jíž však v Plzni zůstával spíše dlužen. Jako velká posila přišel před sezónou 2003-04 , ovšem jeho start přibrzdilo zranění obou kotníků, jež si vyžádalo dlouho rekonvalescenci. Návrat do sestavy ovšem nebyl povedený, hned při prvním Posmykově střídání v zápase se Vsetínem inkasovala Plzeň gól. Obránce se zkušenostmi z nejslavnější hokejové ligy tak po pár měsících v Plzni skončil a zamířil po pouhých 10 odehraných zápasech do zahraničí. V současné době Posmyk hájí barvy prvoligového Chomutova.

Libor Procházka

Olympijský vítěz z Nagana a mistr světa přišel do Plzně v průběhu výlukové sezóny 2004-05 ze Sparty Praha a odehrál za Plzeň 15 zápasů. V nich si připsal jeden gól (při výhře 7:3 na Slavii) a tři asistence. Silnější dojem však Procházka zanechal v Plzni spíše jako soupeř, když v roce 1999 opouštěl plzeňský led na nosítkách po nepovedeném dohrání Josefa Řezníčka, jenž se nájezdu Procházky jednoduše vyhnul. Po krátkém působení v Plzni zamířil Procházka do dresu svého rodného Kladna.

Lukáš Pulpán

Bek, jemuž někdejší kouč reprezentační juniorky Hadamczik říkal někdy „Řezníček“. A ne náhodou, Pulpán postavou připomíná dlouholetého kapitána Plzně, stejně tak i herními dovednostmi. Pulpán měl nakročeno být stabilní součástí obranných řad plzeňského týmu, ovšem v polovině dekády začal pendlovat mezi první ligou a extraligou, dokonce působil i ve druholigových Klatovech. Zlom přišel přestupem do Žiliny, kde strávil Pulpán jednu sezónu. V současnosti působí Pulpán na sever Čech v Chomutově a plzeňské vedení se příliš netají zájmem o služby plzeňského odchovance.

Jekabs Redlihs

Řízný obránce přišel do Plzně z nižší zámořské soutěže ECHL v průběhu sezóny 2007-08 a vydržel zde až do konce sezóny 2008-09, poté jej zlákal návrat do rodné Rigy. Lotyšský bek ze známé hokejové rodiny Redlihsů je aktuálním reprezentantem Lotyšska. Redlihs platil na soupeře svým velkým důrazem, ale i dobrým bruslením. Strach budila střela Jekabse Redlihse, pokud se do ní plně opřel. První gól v plzeňském dresu zaznamenal Redlihs střelou od modré na ledě Znojma v přímém televizním přenosu. Celkem zaznamenal v plzeňském dresu 4 góly a 5 asistencí.

Josef Řezníček

Zatímco Plzeň na titul stále čeká, jeden z jejích nejznámějších odchovanců svoji kariéru dvěma tituly vyšperkoval a jedním bohatou kariéru i uzavřel. Josef Řezníček, dlouholetý kapitán Plzně, obránce nepřehlédnutelný díky své (hokejově) malé postavě a hlavně šikovností, kterou dokázal vyškolit nejednoho „habána“. Řezníček však naposledy působil v Plzni v sezóně 2002-03, poté odchází za nepříliš příznivých okolností způsobených do značné míry konfliktem mezi ním a Radkem Dudou. Dalším působištěm Řezníčka byla Sparta Praha a posléze Karlovy Vary, kde Řezníček zakončil kariéru ve 40 letech ziskem mistrovského titulu jako rekordman v počtu zápasů odehraných v naší nejvyšší soutěži. Nepřekonaným zůstane Řezníčkův rekord při dovednostních soutěžích v Utkání hvězd, kdy na čtyři pokusy sestřelil čtyři terče, přímo na plzeňském ledě.

Peter Smrek

Slovenský reprezentant, který v Plzni měl vyplnit čas dokud nepřijde angažmá na severu Evropy, aby nakonec strávil v Plzni celou sezónu 2008-09. A že stála za to. Smrek se prezentoval jako velmi spolehlivý obránce, nadprůměrně tvořivý a v podstatě bezchybný, v Plzni zaznamenal 6 gólů a 20 asistencí. Jedním z nejpůsobivějších momentů Smreka byla situace v 5. zápase semifinále na Slavii při plzeňské snaze vyrovnat v poslední minutě, kdy Smrek upadl, ovšem na dlouhou ruku stačil v leže puk vypíchnout před Bednářem na Vlasáka, ten přihrál Strakovi a ... vyrovnáno v čase 59:59. Smrek po sezóně skutečně zamířil do ruské KHL, přestože se (logicky) šuškalo o zájmu bohatých extraligových klubů. Odchodu slovenského beka snad zalitoval každý plzeňský fanoušek.

Jaroslav Špaček

Zřejmě nejslavnější a bezesporu nejúspěšnější plzeňský odchovanec na pozici obránce. Olympijský vítěz, mistr světa, mnohonásobný reprezentant v současnosti oblékající dres klubu NHL Montral Canadiens. Na posledním působení rodáka z Rokycan v plzeňském dresu však zůstal stín, který plzeňský odchovanec a bývalé vedení plzeňského hokeje poté nikdy nepřekročili. Špaček oblékal dres Plzně ve výlukové sezóně 2004-05, ovšem po nepříliš přesvědčivých výkonech se jej vedení rozhodlo vyměnit do Slavie Praha za Radka Dudu, což zkušený bek nelibě nesl a kritizoval bývalé vedení plzeňského hokeje. Špaček především se Strakou však do té doby předvedli několik parádních akcí, které pohladily po duši (nejen) plzeňského fanouška.

Jaroslav Špelda

Defenzivní obránce, jenž působil v Plzni na přelomu dekád. V sezóně 2000-01 odehrál v plzeňském dresu 42 zápasů, v nichž zaznamenal jednu branku a sedm asistencí. V hodnocení plus/minus měl na svém kontě kladných devět bodů. Na další sezónu však putoval do Karlových Varů. Na jeden zápas si pak sice ještě stihl odskočit do Plzně, ale to bylo již jeho poslední slovo v tomto městě. Poté hrál několik let v Kladně, pak se odstěhoval do Košic, kde působil dosud.

Martin Štěpánek

Rodák z Ústí nad Labem přišel na západ Čech jako velká posila obrany před sezónou 2005-06. Do té doby prošel Štěpánek kromě extraligových týmů také finskou SM-liigu (Karpat Oulu, HIFK a Lukko Rauma), švýcarskou (Ambri) a ruskou ligu (Jaroslavl). Očekávání však mistra světa z roku 2000 nenaplnil, v 41 zápasech zaznamenal pouhou jednu asistenci a v ještě před koncem sezóny zamířil na sever do Švédska. Do extraligy se vrátil v sezóně 2006-07, kdy nastupoval v dresu Kladna.

Pavel Trnka

Plzeňský odchovanec, který dlouhá léta působil v nejslavnější hokejové soutěži NHL, aby se před sezónou 2004-05 vrátil nikoli pouze na výluku, ale přímo na přestup. Přestože Trnka působil dlouhá léta v NHL, nikdy v ní výraznějšího úspěchu nedosáhl, a stejně tomu bylo bohužel i v případě extraligového působení v Plzni, kde strávil následující tři sezóny. Výluková sezóna v Plzni byla ze strany Trnky excelentní, ovšem týmu se do play-off nepovedlo projít, stejně tak i v následujících dvou sezónách. Poté Trnka rodnou Plzeň přeci jen opustil a zamířil na sever Moravy, kde si přeci jen spravil hokejovou chuť ziskem stříbrné medaile v sezóně 2009-10.

Matěj Trojovský

Téměř dvoumetrový silák je plzeňský odchovanec. V dorosteneckém věku se vydal hledat štěstí za moře, kde vydržel pět let. Tam se naučil typický zámořský styl hokeje, který je založen především na jednoduchosti a tvrdosti. Kontaktní hokej mu nedělal žádný problém, o čemž svědčí i statistika trestů. V ani jedné zámořské sezóně se nedostal pod 100 trestných minut. Ve dvou případech dokonce překročil dvoustovku. V sezóně 2005-06 se však vrátil domů a za plzeňské áčko nastoupil ve třinácti zápasech, ve kterých se však neprosadil a nepřesvědčil trenéry o trvalém zařazení do týmu. Proto hrál v následujících třech sezónách střídavě v Berouně a v Kadani. S hokejem však musel před dvěma roky ze zdravotních důvodů skončit.

Jiří Veber

Do Plzně přišel v sezóně 2001-02 s vizitkou mnohonásobného šampiona ze Vsetína, mistra světa z roku 1996, účastníka Světového poháru 1996 a olympijských her 1994. V Plzni se mu však vůbec nedařilo. Nejhrozivěji vypadala zejména jeho statistika plus/minus, která se zastavila na záporných 24 bodech. Po skončení sezóny putoval do ruského Permu. S aktivním hokejem skonči před pěti lety.

Ivan Vlček

Možná největší ikona plzeňského hokeje. Těžko najít věrnějšího hráče, který by za svou kariéru odehrál v jednom klubu 19 sezón. Jedinými výjimkami bylo působení v Táboře, kde si plnil základní vojenskou službu a jedna sezóna ve finském Kuopiu. Vlček měl vrchol kariéry především v osmdesátých a devadesátých letech. Ovšem i v novém miléniu zanechal ještě stopy. Pracovitý defenzivní bek příliš bodů nesbíral, ovšem v obraně na něj byl spoleh vždy. Hráčskou kariéru ukončil v sezóně 2002-03, do které už ovšem naskočil jen ve třech případech. Poté se v Plzni věnoval trénování mládeže a v sezóně 2004-05 se postavil na střídačku áčka coby asistent trenéra.

Milan Vobořil

Obránce, jenž v Plzni působil v letech 2001-2007, ale nikdy se trvale neusadil. Pokaždé dojížděl nastupovat za Kadaň v I. lize. I tak ovšem stihl odehrát 102 utkání za modrobílé, v nichž si připsal 15 bodů. V sezóně 2001-02 si vyzkoušel atmosféru play off, které Plzeň hrála s Vítkovicemi. Po odchodu z Plzně se na dva roky usadil v Litvínově, ovšem v poslední sezóně opět nastupoval v I. lize, když usiloval o postup do extraligy v dresu Ústí nad Labem.

Jan Výtisk

Plzeňské obranné řady vyztužil jen v jediné sezóně. Ačkoliv extraliga prožívala tou dobou (2004-05) invazi hráčů z NHL, Výtisk platil již za kvalitního beka, kterého charakterizuje zejména precizní defenzivní činnost. Již byl znám svými bodyčeky a obětavými pády do střel již za dávno rozhodnutého stavu. Ze vstřelené branky se v plzeňském dresu neradoval, šestkrát však gólovou situaci připravil. Do Plzně přišel na hostování ze Sparty Praha. A ačkoliv Západočeši měli zájem o jeho setrvání i v následující sezóně, Sparta si jej stáhla, aby ho okamžitě uvolnila do Třince.

Martin Výborný

Zadák, jenž si přišel odskočit do Plzně na jeden zápas z tehdejšího prvoligového Liberce v roce 1999, aby se opět vrátil pod Ještěd, přece nakonec zakotvil v západočeské metropoli. A hned na 5 let. V letech 2001-2005 si zahrál v Plzni dvakrát play off. Jednou v roce 2002, to Plzeň byla vyřazena ve čtvrtfinále Vítkovicemi, ale o dva roky později si mohl vychutnat senzační vyřazení favorita z Pardubic a postup do semifinále. Po odchodu do prvoligové Mladé Boleslavi v sezóně 2005/06 si extraligu zahrál už jen ve dvou zápasech v Českých Budějovicích a pětkrát naskočil za Třinec. Plzeňským fanouškům se však připomněl před rokem, kdy se zde podílel na titulu mistra světa v hokejbale.