Preview 17.kolo

Blíží se derby, indiáni mohou se všemi třinácti soupeři v řadě bodovat!

Plzeň – Tak to bude zápas jako řemen! Indiáni před svým fanoušky hostí v derby Karlovy Vary, jenž dokázaly jako poslední Škodovce sebrat všechny body! Bylo tomu tak před více než měsícem a dvanácti zápasy. Proto rozhodně neváhejte a přijďte podpořit své barvy!

HC ŠKODA PLZEŇ
HC ENERGIE KARLOVY VARY

ČEZ Aréna, Plzeň
28. října 2012
17. kolo hokejové Tipsport extraligy

Energie minulý ročník od začátku sezóny tápala, než sehrála duel s Plzní, měla na svém kontě z pěti kol pouhé tři body. A další si ani v prvním Západočeské derby nepřipsala. Hosté sice v poslední dvacetiminutovce vsítili dvě branky, jenže to indiáni také, úvodní vzájemný zápas tak vyhráli modrobílí 6:2. To odveta v lázeňském městě byla vyrovnanější, v závěru byli šťastnější domácí, kteří uhájili své území před nájezdem indiánského kmene a vyválčili cenné tři body za výhru v poměru 4:3. Třetí derby ovládl opět domácí tým. Modrobílí vedli po pěti minutách hry 2:0, ovšem ve třinácté minutě již měli navrch hosté. Vše musel rozseknout až v závěrečné třetině Kinrade. A můj dům – můj hrad platilo i pro lednový duel, když Energie slavila 3:2. A nejinak tomu bylo i v úvodním duelu nového ročníku, když po velké přestřelce uspěla domácí Energie v poměru 5:4. Jakou zápletku nám oba celky nachystají nyní?

První čtvrtina

Energie se, podobně jako v posledních letech, v extralize trápí. Karlovarští v prvních třinácti utkáních vybojovali šestnáct bodíků. Uspěli třikrát doma – s Plzní, s Kladnem i Litvínovem a jednou na ledě soupeře – ve Vítkovicích. Na Spartě, Chomutově, s Kometou a Pardubicemi brali Západočeši bod. Ve druhé čtvrtině extraligového ročníku uspěli svěřenci kouče Kýhose se Spartou, naopak se jim nedařilo v Třinci ani naposledy doma se Zlínem. Sumasumárum to máme 16 utkání – 5 výher, 4 jednobodová utkání a sedm proher - jedenácté místo a devatenáct bodíků. Zároveň je obrana spolu s tou libereckou nejhorší v celé lize.

Andrew MacDonald

Na zatím nevýrazné výkony reagovalo vedení Energie jediným zásahem do kádru. Tým opustil útočník Math Keith, který v létě přišel ze Švédska a zamířil do rakouského celku EC Dornbirn. Naopak první posilou z NHL se stal Ostrovan Andrew MacDonald. Šestadvacetiletý obránce vyrůstal v Kanadě, prošel všemi možnými nižšími soutěžemi, až si ho do svého celku vybrali New York Islanders. Zde odehrál téměř dvě stovky utkání, v kterých zaznamenal pěkných více než padesát bodů. V Karlových Varech zatím stihl šest utkání a v nich branku a čtyři asistence, ve statistice +/- má -1.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Energie Karlovy Vary:

Postavení v tabulce: 11.
Počet bodů: 19
Počet vstřelených branek: 44
Počet inkasovaných branek: 57
Nejproduktivnější hráč: Lukáš Pech 20 (4+16)

Počet inkasovaných branek: 38
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 22 (7+15)

(2:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 2. Nosek (Kumstát, Pech), 3. MacDonald (Skuhravý, Gulaši) - 38. Veselý (Matějíček, Tesařík), 45. Balaštík (Linhart, Hamrlík), 55. Leška (Kubiš, Matějíček), 60. Čajánek (Linhart, Melenovský).
HC Energie Karlovy Vary: Mensator - MacDonald, Kohn, Nosek, Koblasa, Vachovec, Gřegořek (A), J. Látal, Skladaný, Zaťovič, Pech, Gulaši, Košťál (A), Gründling, Skuhravý, Kumstát, Kloz, Pohl, Doležal, Heřman, Zucker.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3
HC Škoda Plzeň 4sn
(2:1, 1:0, 0:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3:13 Krejčí (Hemský, Kolář; 5/5), 10:45 Somík (Bartek, Beech; 5/5), 38:55 Zohorna (Somík; 5/5) – 5:22 Dvořák (Straka; 5/4), 44:06 Gulaš (Balej, Vlasák; 4/5), 49:37 Slovák (Kovář; 3/5), rozhodující samostatný nájezd Gulaš.
HC Škoda Plzeň: Rask - Slovák, Hanzlík, Marušák, Jeřábek, St. Pierre, Frolo - Gulaš, Straka, Vlasák - Balej, Kovář, Pletka - Dvořák, Hollweg, Kašpařík - Schleiss, Havlíček, Lev.