Prevew Hämmenlinnan Pallokerho

CHL: Letos poprvé venku v Lize mistrů! Indiáni míří na led týmu HPK

Po dvou představeních v domácí LOGSPEED CZ Aréně se Škodovka v rámci Champions Hockey League vypravila na sever Evropy. Ve svém prvním duelu se Západočeši utkají ve Finsku proti místnímu týmu HPK Hämeenlinna. Utkání začíná v 18:00!

První zápas Plzně a Hämeenlinny

Utkání se odehrálo minulý týden na západě České republiky. Jednalo se o úvodní duel nového ročníku hokejové Ligy mistrů. Zápas byl oděn do slavnostního, na program před a po něm si našlo cestu velké množství fanoušků, kteří vytvořili báječnou atmosféru.

Nakonec jich do LOGSPEED CZ Arény na střetnutí přišlo přes pět tisíc. Do Plzně dorazili také fandové z Finska, kteří byli nadšení z vystoupení Tomáše Vlasáka ještě před startem utkání, bývalý útočník, který v Hämeenlinně strávil část své kariéry, se s příznivci HPK srdečně pozdravil a vyfotil.

Zkrátka během celého hokejového odpoledne to v Plzni vypadalo takto!

To velice důležité, a sice samotný zápas, přineslo skvělou podívanou. Úvodní buly duelu sice vyhráli indiáni, ale ti velice brzy ztratili kotouč ve středním pásmu a finský celek se neskutečnou rychlostí přesunul v přečíslení do úvodní šance střetnutí. Gólman Škodovky Dominik Frodl si dobře vyjel proti zakončujícímu Laatikainenovi, který po střele švihem trefil tyčku domácí klece. Hämeenlinna si nakonec v úvodní třetina připsala jen tři střely – jedna šla do tyče, jedna mimo a jednu indiáni zblokovali, Frodl si tak nepřipsal ani jeden zásah. Naopak Plzeňané vypálili 24 střel, z toho 13 na bránu. Postarali se o to i borci ze čtvrtého škodováckého útoku. Jan Eberle šikovně nahodil puk na bránu, který musel hostující gólman vyrazit betonem před sebe, Petr Straka však svou bekhendovou dorážku poslal těsně vedle branky.

V třetině druhé přišly na řadu velké šance i góly. Hned ve 22. minutě se zničehonic dokázali prosadit hosté. Jere Innala projel do útočného pásma, naznačoval přihrávku na střed hřiště, ale najednou překvapivě vystřelil švihem. Brankář Frodl máchl lapačkou, ale puk zapadl přesně pod horní tyčku, takže se finský celek dostal do vedení.  Petteri Nikkilä si sjel od modré čáry do podobné pozice jako Indrák, dostal přihrávku zpoza branky, vystřelil z voleje a trefil se přesně do pravého horního rohu brány – 2:0 pro HPK. Jaroslav Kracík poté obdržel puk, nabruslil s ním do útočného pásma a v tomto případě nepřihrával. Zkusil rychlou střelu švihem z levého kruhu a trefil se dokonale nad lapačku gólmana Karjalainena. Bylo sníženo, ale jen na tři minuty. Západočeši ztratili puk při rozehrávce, do které se přimotal i jeden z hlavních sudích, díky čemuž se sám před brankou Škody zjevil Mikko Lahtela, jenž se prosadil po bekhendovém blafáku.

Na začátku třetí třetiny indiáni sice nevyužili zbývající část početní výhody, ale hned po jejím skončení už se prosadili. Peter Čerešňák vystřelil švihem od modré čáry, před Karjalainenem byl celkem provoz, a proto hostující gólman máchl jen do prázdna. Ale Hämeenlinna si opět vzala dvoubrankové vedení rychle zpět. Markus Nenonen získal puk ve středním pásmu, prodral se do toho útočného a opět pálil nad lapačku gólmana Frodla. Devět minut před koncem třetí třetiny už se Škodovka dočkala využité přesilové hry. Po střele kapitána Gulaše se před brankou hostí HPK vytvořila obrovská skrumáž, během dní puk do sítě doslova procpal Tomáš Mertl - 3:4.

Necelé čtyři minutky před koncem základní hrací doby duelu už bylo vyrovnáno! Jakub Pour se po kombinaci se svými kolegy prohnal do útočného pásma, první střelu mu zblokovali protihráči, ale s následným pokusem už hokejisté finského celku nic nezmohli, domácí forvard srovnal stav zápasu. Duel nakonec došel do prodloužení, které rozhodl Petr Straka, který rozhodl o výhře Plzně!

HC Škoda Plzeň 5:4p HPK Hämeenlinna

33. Kracík (Rob, Indrák), 42. Čerešňák (Němec), 51. Mertl, 57. Pour (Gulaš, Kaňák) – 22. Innala, 23. Nikkilä (Cornet, Puustinen), 36. Lahtela, 46. Nenonen (Innala), 62. Straka

Sestava Plzně:

Frodl (Pavelka) – Moravčík, Kaňák, Budík, Vráblík, Pulpán (A), Čerešňák – Pour, Mertl (A), Gulaš (C) – Němec, Vlach, Kantner – Rob, Kracík, Indrák – Straka, Kodýtek, Eberle – Přikryl

Sestava HPK:

A. Karjalainen (Voutilainen) – Friman (C), M. Karjalainen, Laatikainen (A), Latvala, Nurmikanta, Eronen, Nikkilä (A) – Lahtela, Kunyk, Innala, Tikka, Krivosik, Nenonen, Ruokonen, Seppälä, Tavi, Kanninen, Puustinen, Cornet, Lucenius

Druhé odehrané zápasy ve skupině B

Škodovka v tom svém přivítala na domácím ledě tým Rugnsted Seier Capital, dánského mistra. Soupeř plzeňskému týmu dokázal vzdorovat pouze v první třetině, kterou nakonec indiáni vyhráli 3:2. Od té druhé už však Západočeši doma naprosto vládli, v obou dalších částech hry si připsali tři góly, nakonec tedy porazili Rungsted vysoko 9:3. Hattrick a tři asistence si během utkání připsal kapitán Plzně Milan Gulaš!

HC Škoda Plzeň 9:3 Rungsted Seier Capital

1. Vlach (Kantner, Němec), 3. Gulaš (Mertl), 16. Mertl (Němec, Gulaš), 28. Gulaš (Moravčík, Pavelka), 32. Mertl (Gulaš, Vráblík), 39. Němec (Čerešňák, Indrák), 43. Indrák (TS), 44. Pour (Gulaš), 47. Gulaš (Rob) – 10. Rosenthal (Raskob, Green), 20. Moore (Andersson, Boysen), 53. Lucia

Pavelka (Frodl) – Pulpán (A), Čerešňák, Moravčík, Kaňák, Budík, Vráblík – Pour, Mertl (A), Gulaš (C) – Němec, Vlach, Kantner – Rob, Kracík, Indák – Straka, Kodýtek, Eberle – Kolda

Hämeenlinna se po dobře rozehraném, ale nakonec ztraceném utkání proti Plzni, představila na ledě silného Zugu. Švýcarský tým se během duelu dokázal třikrát dostat do vedení, jenže tým HPK vždy rychle odpověděl, poslední vyrovnání přišlo tři minuty před závěrečnou sirénou. Finský celek nakonec dokázal uspět po samostatných nájezdech, takže se bodově týmy seřadily ve skupině B jen těsně za sebe!

EV Zug 3:4sn HPK Hämeenlinna

12. Hofmann (Diaz), 40. Hofmann (Martschini), 44. McIntyre (Martschini) – 22. Innala (Nikkilä, Lucenius), 42. Krivosik (Lucenius), 57. Nenonen (Laatikainen), rozh. náj. Nenonen

Voutilainen (Roijola) – Nikkilä, Laatikainen, Eronen, Friman, Karjalainen, Nurmikanta, Laavainen, Ruokonen – Puustinen, Kunyk, Cornet – Nenonen, Kanninen, Innala – Krivosik, Lucenius, Tavi – Monto, Tikka, Sappälä

Průběžná tabulka skupiny B

1. HC Škoda Plzeň     1 - 1 - 0 - 0 14:7   5 bodů

2. EV Zug                    1 - 0 - 1 - 0   8:6   4 body

3. HPK Hämeenlinna  0 - 1 - 1 - 0  8:8   3 body

4. Rungsted S. C.       0 - 0 - 0 - 2  5:14  0 bodů

Co bylo řečeno před zápasem?

„Očekávám opět těžké zápasy. Snad bude padat hodně gólů, doufejme, že ne do naší sítě. Každopádně tam chceme jet vyhrát a uděláme pro to všechno," řekl před odjezdem na severský trip útočník Vojtěch Němec.