Chtěl jsem odejít s tím, že se urvou tři body, smutní Dušan Salfický

Plzeň - Plzeňští hokejisté prohráli již čtvrtý zápas v řadě a i přes to, že po dvou třetinách vedli o dva góly, vybojovali pouze bod. Nejsmutnějším mužem utkání se zdál být Dušan Salfický, který, jak sám přiznal, doufal v lepší loučení s Plzní. "Chtěl jsem odejít s tím , že se urvali tři body a vše k tomu spělo. Teď je to takový hořký", říká hrdina, který poslední měsíc táhl indiány vpřed v modrobílém dresu.

Petr Vampola

Rozhodli neproměněné šance za stavu 2:0?
Ani si nemyslím. Šli jsme do třetí třetiny a vedli jsme 2:0. Myslím si, že je to dostatečný náskok na to, abychom to dohráli i bez vstřeleného gólu. Mohli jsme vyhrát 2:0, akorád jsme si to nepohlídali, nakonec jsme prohráli.

Ten závěr připomínal poslední nepovedené zápasy, které se táhnou od zápasu s Pardubicemi. Ovlivnil Vás natolik ten gól v poslední minutě?
Když budu mluvit za sebe, tak mě to nijak neovlivnilo. Každý zápas hraji naplno. Dneska jsme vedli 2:0 a je to opravdu naše chyba, že jsme si to prohráli. Měli jsme to ubránit.

Bylo znát, že mužstvo po vyrovnání znervóznilo?
Když se v této době podíváte na výsledky, tak je to kolikrát o dva o tři nebo o čtyři góly, stavy se lámou a nakonec ten zápas dopadne úplně jinak. Věděli jsme tedy, že nemáme nic vyhraného. Bohužel se to nepovedlo. Teď bude přestávka, potrénujeme a pojede se jakoby nanovo. Žádná velká tragédie si myslím, že to není.

Tomáš Vlasák

Co se stalo v závěru? Jak vidíte tu situaci za kterou jste šel ven?
Asi to faul byl. Ten hráč jel celou dobu bokem a ten kotouč šel nakonec pomaleji než asi čekal. Chtěl jsem ho dohrát, ale ten pohyb už nešel zastavit. Na jednu stranu to faul byl, ale na druhou musím říci, že ten hráč má přes 100 kilo a jen se špatně otočil. Samozřejmě mě to mrzí, ale takovýhle pohyb už prostě nezastavím.

Co bylo klíčové v celém zápase?
To, že jdeme do třetí třetiny, a vedeme 2:0, a z našeho tlaku dostaneme góly. Nejprve nám ujede hráč sám na bránu a potom špatně vystřídáme, takže toho soupeře dostaneme na koně zase my. Do té doby byl soupeř horší a z ničeho upletl dva body, protože jsme mu je darovali.

Je něco, co vás provází poslední 4 zápasy?
Od těch Pardubic, kdy jsme dostali gól osm sekund před koncem, se nemůžeme nijak chytnout ani nastartovat a vyhrát zápas za tři body.

Přestávka asi přijde vhod…
Určitě. Potrénujeme a musíme na to vlétnou tak, jak jsme druhou třetinu načali.

Dušan Salfický

Chtěli jste zlomit negativní sérii. Proč se to nepovedlo?
Nevím. Teď jsem plný negativních emocí. Dvě třetiny si plníme vše, co se má, vedeme 2:0 a v klidu pokrýváme šance Liberce. Potom plno řečí v kabině, jak budeme hrát třetí třetinu a malinko to bylo jinak. Všichni co jsme byli ve třetí třetině na ledě, neodvedli jsme to, co jsme měli.

Byl ve třetí třetině cíl držet se více vzadu?
Naopak jsme si řekli, že se nemůžeme moc zatáhnout, protože to moc neumíme. Cíl byl spíše aktivní hokej s pukem a nevyhazovat ho za každou cenu. Na začátku jsme hráli oslabení a půlku třetiny celkem dobře. Potom ale přišly zbytečné chyby a byl z toho takovýhle guláš.

Který z gólů byl podle Vás klíčový?
První gól. Když zhodnotím sebe, jsem tu proto, abych mužstvu nějak pomohl. Chytit ten nájezd je taková moje povinnost. Byl by to vklad do mančaftu. Tam se to utkání malinko zlomilo. Liberec chytil dech a začal si věřit.

Byl tým nervózní po tom gólu?
Nevím, ale po tom gólu to rozhodně nebylo to, co jsme chtěli hrát.

Měsíc na střídavé starty uplynul. Co bude teď?
Teď si balím věci a zítra se hlásím na tréninku, takže co bude dál je věc obou vedení. Nevím jestli o mě bude tady ještě zájem. Musí se vše domluvit. Momentálně ale tady končím.

Asi jste si představoval lepší loučení…
Určitě. Tři zápasy se prohráli. Od těch Pardubic se to se mnou vleče. Chtěl jsem odejít s tím , že se urvali tři body a vše k tomu spělo. Teď je to takový hořký.