Chtěli jsme odčinit špatný výkon ve Varech, shodli se hráči

Plzeň - Podpis nové smlouvy jakoby vlil do žil indiánů novou ohnivou vodu. Výkony z posledních dvou zápasů se srovnat nedaly, což dobře vědí i Tomáš Vlasák, Václav Benák a Jan Stránský, které jsme vyslechli po první porážce Litvínova v Plzni po pěti letech. Jak k tomuto vítězství došlo v očích těchto hráčů najdete uvnitř článku.

Tomáš Vlasák

Tomáši, jak se rodil tento hezký výsledek?
Bylo to takové hektické se spoustou šancí na obou stranách. Zrodil se především ve třetí třetině, kdy nám to tam napadalo a i když jsme vzadu trochu zbytečně polevili a dostali dva góly, bylo jasné, že to dohrajeme.

Po první třetině to vypadalo na jednoznačnou záležitost, ale potom se to trochu zadrhlo…
Myslím si, že první třetinu jsme odehráli výborně. Měli jsme dobrý pohyb, spoustu šancí a vyhráli jsme ji 3:1. Ze začátku druhé třetiny jsme dostali gól a to nás trochu zabrzdilo. Nebyli jsme už tak aktivní jako v první třetině, ale na začátku třetí části nám to tam spadlo a spadlo to i z nás.

Při Vašem gólu jste si hledal dlouho střeleckou pozici. Věděl jste, že se brankář nějak pohne?
Hlavně Kovárna a Vostry tam stáli výborně před gólmanem, takže ten vůbec nic neviděl. Moje střela tam krásně prošla a on ji nemohl vůbec vidět.

Mířil jste k tyči?
Mířil jsem na bránu. (smích)

Co Tomáš Vlasák a trestné střílení?
Já jsem říkal Dědkovi ať jede. Dědek říkal, že je unavený, tak jsem jel já a podle toho to dopadlo. (úsměv) Samozřejmě mi trochu zatrnulo, když dali na 3:2, ale zaplaťpánbůh, že se to otočilo. Trochu se mi to postavilo, tak jsem to dal výš, než jsem chtěl.

Neměli jste strach z toho, jak se porážka v derby projeví?
Říkali jsme si, že bychom se chtěli vrátit zpět na vítěznou vlnu, protože ve Varech jsme hráli hodně špatně. Chtěli jsme to odčinit a získat doma tři body.

Na to, že jste hlavně v první třetině lítali, měl nějaký vliv podpis nové smlouvy nebo byl vzhledem k němu nějaký tlak?
Určitě ne. Jak jsem říkal, chtěli jsme odčinit porážku z Varů, kde byl výkon špatný, takže jsme nabuzení byli dost. Věděli jsme, že jsme tady Litvínov dlouho neporazili. Když se všechny ty věci spojily, měli jsme obrovskou chuť a zaplaťpánbůh, že to vyšlo.

Václav Benák

Václave, první gól. Jste spokojený?
Určitě. Zaplatpánbůh, protože to čekání už bylo hrozně dlouhý.

Už se spekulovalo, že jste dostal zákaz dávat góly…
Zákaz jsem nedostal, jen jsem byl dřevěný, že jsem je nedával.

Jak jste viděl ten dnešní?
Byl to takový klasický lobík do prázdné brány. Viděl jsem jen, že se tam motá trochu puk a Pavel Vostřák to měl do bekhendu, tak mi to jen přistrčil. Všiml jsem si, že brankář ležel a prázdná branka zývala, tak už jsem se jí snažil jen trefit.

Skóre vypadá, že zápas byl jednoduchý. Jak tomu bylo ve skutečnosti?
Tak jednoduché to zase nebylo. Oni jsou hrozně nepříjemní a mají ofenzivní mančaft a během chvilky jsou schopní dát několik gólů. Chodí do přečíslení a v tom jsou hodně nepříjemní.

K dalšímu zápasu odjíždíte na Spartu. Jaký tam očekáváte zápas?
Bude to tam určitě vypjaté. Sparta teď vyhrála v Budějovicích, takže také budou asi na koni. Bude to určitě boj.

Jak jste vlastně prožíval to, že jste takhle dlouho bez gólu?
Strašně. To se mi stalo poprvé v životě. Hlava z toho byla trochu špatná, ale říkal jsem si, hlavně že se vyhrává.

Co člověk dělá v takové chvíli? Mění rituály nebo něco jiného?
Když už je v takové krizi, tak už dělá úplně všechno, aby to už zlomil.

Všimli si toho třeba spoluhráči a snažili se Vás třeba povzbudit?
Určitě. A všiml si toho hlavně Michal Dvořák s Martinem Adamským, kteří mi dovezli puk. (smích)

Jan Stránský

Honzo, kdy jste se dozvěděl, že budete hrát v první lajně a jak Vám bylo v tu chvíli?
Bylo to hned po zápase ve Varech, kde jsme odvedli špatný týmový výkon. Trenér tam promíchal sestavou tak, aby nás donutil k bruslení a pohybu. Samozřejmě to byl velký impuls, protože se to jen tak někomu nepovede hrát se Strakou a Vlasákem v lajně. Byl jsem hodně namotivovaný.

Nelekl jste se toho začátku, když jste dostali gól?
Ne. Snažil jsem se psychicky držet dole, abych si to moc nebral do hlavy a nebyl z toho zbytečně zbrklý a neodskakovaly mi puky atd. Můj cíl byl hlavně abych je rozjezdil, chodil do brány a technickou část nechal jakoby na nich.

Při Vašem gólu jste asi nečekal, že to tam padne…
Nečekal. Kombinovali jsme tam s Tomášem Vlasákem a pak už jsem neměl komu to přihrát, tak jsem to jen nahodil na bránu. Myslím si, že to byl vlastňák, protože se to odrazilo od brusle toho Litvínovskýho.

Něco jako na Slávii?
Na Slávii mi to nahrál gólman a měl jsem prázdnou bránu. Takže tohle je můj první gól s gólmanem. (úsměv)

Uvědomil jste si v tu chvíli, že jste zničil Litvínov?
Nevím jestli zničil. Na konci už jsme se ale nechali unést fanoušky a nechali jsme si tam dát dva góly. To by se nám stávat nemělo.