Do Plzně přijížději hvězdné Jelínkovy šelmy

Plzeň si do svého rajónu pozvala Bílé Tygry z Liberce a letos poprvé i televizní kamery. Ty budou přenášet zajímavé utkání, jelikož na střídačce hostů ze severu Čech působí Marian Jelínek, který v Plzni zanechal nesmazatelnou stopu. Nyní proti němu v roli hlavního kouče Škodovky nastoupí jeho někdejší asistent Milan Razým. Utkání začíná úderem 18:10 a nezapomeňte - do ČEZ Arény je vstup umožněn až 30 minut před utkáním.


HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

ČEZ Aréna, Plzeň
26. září 2012
5. kolo hokejové Tipsport extraligy

Plzeň se s Libereckými utkala v loňské sezóně až v každém posledním utkání jednotlivé čtvrtiny základní části. Ve třináctém kole hostila utkání západočeská metropole a její domácí dokonale vymazali průběžně vedoucí tým a po brankách Hlinky, Kratěny, Marušáka a Petrušky dokráčeli k pohodlné výhře 4:1. Druhé měření sil přenášely televizní kamery a všichni viděli neuvěřitelné drama. Na severu Plzeň držela vedení po zásahu Pletky, ale sedm minut do konce poslední dvacetiminutovky domácí srovnali a poslali utkání do prodloužení. V něm v závěrečných vteřinách se individuálně prosadil Trončinským a hostům zbyl bod jediný. Při lednové odvetě znovu asistovaly televizní kamery a viděly diametrálně rozdílný zápas. Po divoké přestřelce, kdy domácí zasadili deset (!) úderů, když dva zaznamenali Duda a Vostřák, po jednom přidali Straka, Dvořák, Kovář, Marušák, St. Pierre a Havlíček, zůstaly tři body v Plzni. A poslední utkání? Opět se radovali domácí, to když Bílí Tygři uhájili vlastní v poměru 5:3, když za indiány skórovali dvakrát Havlíček a jednou Kovář.

Změny v kádru

Z Liberce už v květnu odešli útočníci Tomáš Klimenta, který se přestěhoval do kabiny Třince, a Slovák Milan Bartovič, toho cesta zavedla zpět na Slovensko do Slovanu Bratislava. Obránce Marek Trončinský zamířil do ruského celku Jugra Chanty-Mansijsk. V červenci byl na hostování do Mladé Boleslavi uvolněn Michal Pavlů a Tomáš Vak následně putoval do kazašské soutěže do týmu Pavlodaru. Na úvod soutěže byl ještě uvolněn na hostování do Třebíče obránce Martin Sobotka.

Naopak; z kanadské soutěže QMJHL si Liberec přivedl dvě posily - útočníka Tomáše Filippiho a slovenského obránce Adama Jánošíka. Další nová dvě jména taktéž najdeme se slovenskou vlaječkou u národnosti - z Bystrice přišel Juraj Cebák a z Martina pak Peter Galamboš. Z týmu Lev Poprad získali Tygři zvučnou posilu - útočníka Tomáš Netíka. Stejně jako Jakub Čutta, který na sever putuje z Karlových Varů, je Netík dobře známým jménem v českých hokejových kruzích. Což samozřejmě platí možná i dvojnásob i o následující dvojici Štěpán Novotný (příchod z týmu Lev Poprad) a Ladislav Šmíd (Edmonton Oilers - po dobu výluky). A kolikanásob pak už jméno Ondřeje Pavelce, jednoho z vůbec nejlepších českých gólmanů? Představí se český reprezentant a brankář Winnipegu i na plzeňském ledě, když se v dresu Liberce ještě z výhry neradoval?

Bídný začátek soutěže

Libereckým začátek soutěže nevychází podle představ. I se seznamem hráčů hvězdných parametrů se momentálně krčí na posledním místě extraligové tabulky s pouhopouhými dvěma body za úvodní výhru v Kladně po samostatných nájezdech 2:1. Pak už ale přišly tři prohry. První doma s pražskou Spartou 2:4, druhá už s Pavelcem v brance v Českých Budějovicích v poměru 1:4 a ta poslední pak znovu před vlastními diváky s nováčkem soutěže Chomutovem 2:5. Změní se neškodná koťátka na plzeňském ledě alespoň v trochu dravé šelmy?

Statistika nuda je, má však cenné údaje...


HC Škoda Plzeň:

Postavení v tabulce: 3.
Počet bodů: 6
Počet vstřelených branek: 14
Počet inkasovaných branek: 12
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 8 (3+5)
Nejlepší střelec: Vlasák, Straka - 3 branky
Nejlepší nahrávač: Vlasák, Kovář - 5 asistence
Nejtrestanější hráč: Ryan Hollweg - 39 trestných minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Tomáš Slovák +3
Nejhorší hráč v bodování +/-: Pletka, Kratěna, Jeřábek, Dvořák, Marušák, Heřman -1
Gólmani:
Adam Svoboda – 238 minut / pr. 3,03 , 90,98%

Bílí Tygři Liberec:

Postavení v tabulce: 14.
Počet bodů: 2
Počet vstřelených branek: 7
Počet inkasovaných branek: 14
Nejproduktivnější hráč: Peter Galamboš 3 (1+2)
Nejlepší střelec: Galamboš, Krejčík, Kica, Víšek, Kudrna, Netík, Bulíř - 1 branka
Nejlepší nahrávač: Galamboš, Čakajík – 2 asistence
Nejtrestanější hráč: Jaroslav Kudrna - 27 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Derner, Galamboš +2
Nejhorší hráč v bodování +/-: Nedvěd, Urban -5
Gólmani:
Marek Pinc – 123 minut / pr. 2,44 , 91.67%
Ondřej Pavelec - 117 minut / pr. 4,10 , 85.96%


Výsledky posledních zápasů:

HC Energie Karlovy Vary 5
HC Škoda Plzeň 4
(2:2, 1:1, 2:1)


Branky a nahrávky: 5. Zaťovič (Pech, Kumstát), 8. Pech (Kumstát), 39. Zaťovič (Kumstát), 42. Gřegořek (Kumstát, Gulaši), 53. Zaťovič (Pech) - 13. Straka (Vlasák, Kovář), 20. Pletka (Balej), 30. Lev (Slovák), 56. Straka (Vlasák, Hanzlík).
HC Škoda Plzeň: Svoboda – Jeřábek, St.Pierre, Hanzlík, Marušák, Slovák, Růžička, Boháč – Heřman, Balej, Kratěna, Vlasák, Straka, Lev, Kovář, Hollweg, Pitule, Dvořák, Havlíček, Gulaš, Pletka.
Bílí Tygři Liberec 2
Piráti Chomutov 5
(0:2, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Kica (Krejčík, Galamboš), 42. Kudrna (Cebák, Víšek) – 1. Procházka (Rýgl, Polák), 2. Hafenrichter (Bartejs, Duda), 28. Rýgl (Zálešák), 42. Lušňák (Zálešák), 54. Hruška (Zálešák, Mrázek).
Bílí Tygři Liberec: Pavelec – Šmíd, Čakajík, Čutta, Výtisk, Derner, A. Jánošík, Cebák – Netík, Nedvěd, T. Urban – Novotný, R. Vlach, Vantuch – Galamboš, Krejčík, Kica – Špaček, Bulíř, Víšek – Kudrna.

Fotogalerie

Související články

PLZ - LIB 4:3 sn - Plzeň si poradila s Tygry až v nájezdech

Report

Gól není důležitý! Štve mě, že jsem dva body v mínusu, řekl po zápase nováček Martin Ševc

Ohlasy

Aktuálně na webu

Rozhovor před ZLN - PLZ

Nezdary jsou za námi, nyní nás čeká důležitý souboj ve Zlíně, vyhlašuje Petr Kodýtek

Podpisy Kaňák a Kodýtek

HC Škoda Plzeň prodloužil smlouvy s Petrem Kodýtkem a Lukášem Kaňákem o další dva roky

Úprava časů zápasů

Aktualizováno: Indiáni odstartují domácí duely s Mountfieldem a Energií a venkovní zápas v Olomouci dříve

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Škoda Plzeň