Preview 38.kolo

Do indiánských prérií zavítají Piráti

Plzeň – Třetí tým tabulky přivítá beznadějně poslední. Jednoznačný zápas? Ale kdepak! Oba duely sice zatím vyhráli indiáni, ale pouze o gól. Proto rozhodně neváhejte a přijďte podpořit své barvy!

HC ŠKODA PLZEŇ
PIRÁTI CHOMUTOV

ČEZ Aréna, Plzeň
12. ledna 2014
38. kolo hokejové Tipsport extraligy

Plzeňští se s novým přírůstkem do extraligové rodiny střetli před rokem již v rámci druhého přípravného utkání, které hostila jejich domácí aréna. Indiáni svého soupeře poměrně přehráli a po brankách Baleje a Kováře zvítězili hladce 2:0, když si navíc Adam Svoboda připsal čisté konto. V odvetě v rámci devátého kola ale již nováček vytasil drápky. Vlasák sice již v první minutě otevřel skóre, ovšem Chomutov ještě do pauzy srovnal a stejný hráč tak musel rozhodnout až v prodloužení – skóre 2:1 i přesně ukazuje, v jakém poměru si oba soci rozdělili body. Souboj na severu Čech dospěl ještě dál a to sice do nájezdů. Dva body zajistil pro indiány další dvougólový sniper - Kratěna. Poslední zápas roku 2012 ale již Západočeši zvládli na jedničku. Doma kralovali po výsledku 6:2, dvougóloví byl tentokráte Gulaš s Pletkou. Ovšem doma Piráti opět zlobili, dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání a dokráčeli k tříbodové výhře 4:3. Letos se soupeři střetli na úvod v ČEZ Aréně a domácí uspěli 3:2. V odvetě bylo skóre znovu pouze o gól a opět vyhráli Západočeši – 2:1. Jaká zápletka se nám rýsuje nyní?

Změny v sestavě

Výkony Chomutova zatím jsou nejhorší v lize a na řadu tak přišla řada změn. Tou nejvýznamnější je asi změna trenéra. Ta se udála naposledy před minulým kolem, když Josefa Turka nahradil po necelých dvou měsících Jaroslav Beck. V týmu kromě Jozefa Baleje přivítali v průběhu sezóny další explzeňské hráče – Josefa Straku a Marka Bomersbacka. Na hostování také přišli Martin Růžička z Pardubic, jmenovec Lojek z Třince, Angel Krstev ze Sparty a Jan Novák z Českých Budějovic. Naopak tým opustil Tomáš Divíšek a André Lakos, v týmu Energie vypomáhal Martin Rýgl.

Dosavadní výsledky

Piráti začali ligu dobře, v úvodních dvou duelech posbírali hned čtyři body, jenže dohromady v prvních třinácti utkáních pouze jedenáct. Čistou výhru zapsali Severočeši pouze doma se Spartou a ve Vítkovicích. Další čtvrtina byla ještě horší. Sedm získaných bodíků po výhře nad Libercem i Energií a prohře v prodloužení na Slavii. Ve druhé polovině uspěli Piráti s Kladnem a bod brali se Zlínem. Na vítězství čeká poslední tým tabulky od neděle 1.12.2013.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Počet inkasovaných branek: 136
Nejproduktivnější hráč: David Hruška 24 (13+11)

(0:1, 2:3, 0:0).

Branky a nahrávky: 35. Čajánek (Valenta, Zámorský), 37. Holík (Čajánek) - 19. Kratěna (Lev, Boháč), 27. Lev (Kratěna, Kašpařík), 38. Pletka (Vlasák, Jeřábek), 39. Lev (Straka).
HC Škoda Plzeň: Machovský - Slovák, Hanzlík, Růžička, Jeřábek, Mozík, Boháč - Kratěna, Straka, Lev - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Schleiss - Dvořák, T. Sýkora, Holec.