Dokáže západočeské mužstvo vrátit hru opět do Plzně?

Plzeň - Modrobílí možná odehrají posledních 60 minut v sezóně, ale možná také nastartují velký obrat. Málokterý fanoušek hájící dvojici barev modrá a bílá by si dokázal představit konec letošní sezóny, protože tento ročník si Plzeňští rozhodně nezaslouží skončit 27.3. Dokáží hokejisté odvrátit konec a přesunout sérii zpět do Plzně? Udělají plzeňští fanoušci svým idolům opět domácí prostředí v „kyslíkové“ aréně? Každý může pomoci odpovědět na obě otázky kladně. Přijeďte v pátek povzbudit modrobílé mužstvo do O2 Arény.

HC SLAVIA PRAHA
HC LASSELSBERGER PLZEŇ

5. utkání semifinále play - off
O2 Aréna Praha
27.3.2009 od 17 hodin

Pomalejší rozjezd Slavie

Po nadšení z úvodního utkání se stejnou měrou vrhli Plzeňští do zápasu druhého. V něm si ale nechali protéct mezi prsty dvougólové vedení a svoje druhé utkání v Praze prohráli. Zdá se, jako by to byl rozhodující moment celé série.

Dvojzápas v Plzni vyšel mnohem lépe pro Pražany. V prvním zápase týmy sváděly spíše taktický boj s preferováním obranné hry. Spíše taktické šachy rozlomil gólem minutu před koncem syn ex slávistického i ex plzeňského hráče Jelínek. O deset minut déle slavil Micka svou povedenou trefu, která se do historie klání zapsala jako druhý slávistický gól a Slavie se dostala téměř na dosah druhého bodu. Tento dosah upevnil minutu před koncem do prázdné brány Bednář. Malou náplast v podobě překažení Furchovy nuly pár sekund před koncem nalepil Dvořák.

Plzeň uzemnil Vondrka a neslávistický Endál

Zřejmě velmi důležitý zápas pro sérii se odehrál ve středu 25.3. Týmy nastupovaly na led za stavu 1:2 na zápasy z pohledu domácího týmu. Plzeňští hokejisté si podle očekávání vytvářeli od začátku tlak. Podle jejich vlastních slov je však srážely chyby a to v situacích, které bývají plzeňskou hlavní zbraní. Dva góly totiž Západočeši obdrželi při vlastní přesilovce a první výsledek po první třetině 0:3 vypovídal o všem.

Konečné skóre 1:6 připsalo Slavii třetí bod do série. Čtvrté utkání tohoto semifinále mělo tři slávistické hvězdy. Brankář Furch, jenž podržel Slavii v horkých chvílích. Michal Vondra, střelec dvou gólů. Největším překvapením zápasu byl však dvaadvacetiletý Lukáš Endál. Zmíněný útočník nastoupil pouze jako náhrada za Marka Tomicu, který měl z předešlého zápasu otřes mozku. Přesto však dokázal rozesmutnit domácí mužstvo hned dvakrát. Lukáše Endála bylo možno spatřit na soupisce jen čtyřikrát za sezónu. Jeho hlavní působiště je v Havlíčkově Brodě.

Plzeň se ještě nechce loučit se sezónou

Plzeňský tým odjíždí do Prahy za stavu 3:1 pro soupeře a jsou tak krok od propasti. Pro hráče Lasselsbergru nehraje ani zdravotní stav, protože se v šatně objevila jakási viróza, kterou přiznává i kapitán Martin Straka, ale zároveň si přeje, aby do zápasu byli všichni v pořádku. „Dnes jsem se cítil už lépe a do dalšího zápasu už snad budeme v pohodě všichni.“ Navzdory nepřízni stavu vládne v kabině evidentně dobrá nálada a bojový duch. „Myslím, že jsme v pohodě. Nikdo nepočítal s tím, že bychom měli postoupit. Do pátečního utkání ale půjdeme naplno a myslím si, že máme na to otočit to. Nemyslím si, že bychom byli z dnešní prohry nějací skleslí. Nálada je v pohodě, zítra si odpočineme a v pátek jdeme na ně znovu,“ potvrdila plzeňská osmadvacítka.

Bohužel, jak už bývá v poslední době dobrým zvykem, letošní zápasy a série doprovází dosti nesmyslný boj mezi médii a plzeňskými fans. Tentokráte ale plzeňští fanoušci hlavně na konci zápasu dokázali, že opravdu patří mezi nejlepší publikum v extralize. Odměnou jim byla přinejmenším Strakova slova a zastání: „Specielně na Slavii všichni chtějí uspět už jen kvůli divákům, protože si to zaslouží a dáme do toho maximum, abychom se v neděli ještě představili. Dnes mi bylo na konci zápasu hezky. Alespoň diváci ukázali všem těm pisálkům, kteří o nich píšou celou sezónu negativně. Doufám, že už o nich také teď napíší něco pozitivního,“ prohlásil momentálně nejdůležitější muž plzeňského hokeje.

Stav série

HC Slavia Praha 3
HC Lasselsberger Plzeň 1

Sestavy a statistiky týmů v play off

Sestava Slavie z posledního utkání: Furch - Žižka, Kadlec, Kolařík, Drtina, Sloboda, Vašíček - Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Sklenář - Micka, Doležal, Růžička - Jelínek, Čermák, Endál.

Nejproduktivnější hráč v PO: Červenka, Bednář 14 bodů
Nejlepší střelec v PO: Roman Červenka 8 branek
Nejtrestanější hráč v PO: Jiří Doležal 33 TM
Nejlepší v +/- v PO: Roman Červenka +9
Nejhorší v +/- v PO: Tomáš Micka -4

Sestava Plzně z posledního utkání: Chábera (od 14. Francouz) - Nedvěd, Čakajík, Cartelli, Pácal, Benák, Dresler, Smrek - Vostřák, Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Adamský - Dvořák, Kovář, Matějovský - Kubica, Kubalík, Laš.

Nejproduktivnější hráč v PO: Martin Straka 20 (7+13) bodů
Nejlepší střelec v PO: Pavel Vostřák 8 branek
Nejtrestanější hráč v PO: Radek Matějovský 57 TM
Nejlepší v +/- v PO: Peter Smrek +4
Nejhorší v +/- v PO: Dvořák, Cartelli, Kovář -5