Preview 14.kolo

Druhou čtvrtinu nakrojí indiáni ve Vítkovicích

Plzeň – Máme za sebou první čtvrtinu základní části Tipsport extraligy a na indiány čekají Vítkovice. Ty v úvodním kole v Plzni padly, jak dopadne odveta?

HC VÍTKOVICE STEEL
HC ŠKODA PLZEŇ

ČEZ Aréna, Ostrava - Vítkovice
20.října 2013
14. kolo hokejové Tipsport extraligy

Oba celky se předloni utkaly už ve druhém kole, které však bylo z důvodu leteckého neštěstí v Rusku prvním hraným. Plzeň utkání nakonec zvládla lépe díky samostatným nájezdům, ale k těm bylo dlouhá cesta, jelikož Škodováci inkasovali hned v první a druhé minutě utkání. Další střetnutí v patnáctém kole hostil led vítkovické ČEZ Arény a dařilo se lépe Plzni, která si přivezla tři body za výhru 3:0, na které se podílel kromě gólmana Svobody i dvougólový Michal Dvořák. Druhý zápas na plzeňském ledě, který se odehrál v rámci 28. kola přinesl opět nájezdy, v těch ale uspěli hráči ze severu Moravy a po výsledku 1:2 si odvezli dva body. Poslední ze vzájemných zápasů v předloňské základní části na ledě Vítkovic rozhodla už první část, v které domácí získali vedení 3:1 a nakonec zvítězili 5:3. Minulý rok se jim ale nedařilo, indiáni v Ostravě měli celý zápas navrch a odvezli si všechny body – 2:3, doma pak Západočeši dokráčeli k jednoznačnému výsledku – 5:0. A ve Vítkovicích loupili Západočeši i podruhé, tentokráte po prodloužení. Vše završili pohodlnou výhrou 3:0 a znovu tak pře svým fanoušky neinkasovali. Na úvod letošního ročníku se Vítkovice na západě Čech sice hned dvakrát prosadily, ovšem indiáni pětkrát a lépe tak vstoupili do nové sezóny. Jakou zápletku nám oba týmy nachystají nyní?

Začátek sezóny

Vítkovice mají zatím na svém kontě o jeden zápas méně než indiáni, protože duel devátého s Mountfieldem HK odehrají až v úterý. Steel, jak dobře všichni víme, začal sezónu porážkou v Plzni, aby se ve druhém kole pomsti druhému západočeskému celku – Karlovým Varům, které doma porazil 4:2. V dalším utkání na ledě soupeře – konkrétně na Kladně – již Slezané brali bod za prohru v nájezdech, ale následně neubránili svou Arénu před nájezdníky z Brna. Těsná prohra se konala i na Slavii, pak ale dva body přišly po utkání s Pardubicemi. Jenže hned za dva dny Steel doma nebodoval s Piráty. Pak to ale přišlo. Vítkovice zvítězily ve Zlíně, na Spartě, s Libercem i v Litvínově. Naposledy těsně podlehly doma Třinci.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Škoda Plzeň:

Postavení v tabulce: 7.
Počet bodů: 20
Počet vstřelených branek: 35
Počet inkasovaných branek: 36
Nejproduktivnější hráč: Václav Pletka 12 (5+7)

Počet inkasovaných branek: 39
Nejproduktivnější hráč: Roman Ondřej 13 (4+9)

(1:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Svačina (Huna, Sloboda), 48. Svačina (Roman) – 19. Zíb (Růžička Martin, Zagrapan), 39. Adamský (Polanský), 58. Květoň (Polanský, Adamský).
HC Vítkovice Steel: Málek – Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, Kovář, Pastor – Strapáč, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Káňa, Hlinka, Szturc – Vandas, Valčák, Šedivý.

Mountfield HK 4
HC Škoda Plzeň 1
(0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Mikuš (Červený), 33. Šimánek (Frühauf), 45. Frühauf (Vydarený), 60. Kudrna (Mertl, Mikuš) – 16. Lev (Kratěna, Pletka).
HC Škoda Plzeň: Machovský – Slovák, Hanzlík, Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo, Marcel – Duda, Kašpařík, Vlasák – Indrák, M. Straka, J. Straka – Kratěna, Lev, Pletka – Novotný, T. Sýkora, Hollweg.