Preview 14. kolo

Druhou čtvrtinu základní části otevře západočeské derby!

Plzeň – Tipsport extraliga se nám překlopila do své druhé čtvrtiny a na pořadu dne je tak opět západočeské derby!

HC ENERGIE KARLOVY VARY
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

KV Arena, Karlovy Vary
25. října 2015
14. kolo hokejové Tipsport extraligy

Předloni se po předlouhé době ve vzájemných zápasech prodlužovalo, když indiáni ztratili vedení v poslední minutě. Nakonec ovšem před vlastním publikem uspěli v nájezdech. Vše pak odčinili v lázeňském městě, když uspěli 2:1. Svou dominanci v derby demonstrovali Plzeňáci v dalších dvou utkáních, když vždy uspěli 5:3 a soupeři tak za celou sezónu darovali jediný bod! Jenže vloni Energie sérii rázně uťala hned v prvním vzájemném měření sil, když v přípravě na západě Čech uspěla 2:0. Indiáni ovšem vyloupili led soupeře v odvetě, i když až v prodloužení. V samotné extralize pak byla opět úspěšnější Škodovka. Obě mužstva nejprve na úvod shodně uspěla na svém ledě v poměru 2:1. Změnu přinesl až předposlední duel, ve kterém indiáni v poslední vteřině zápasu dokázali srovnat s Energií krok a navíc uzmout v prodloužení i bonusový bodík. Svou dominanci v posledních letech pak stvrdili v zatím posledním vzájemném měření sil, když uspěli v KV Aréně v poměru 3:1 – dvakrát se prosadil Simon, vítěznou trefu přidal Lev. Letos v prvním vzájemném duelu uspěli hráči Energie. V Plzni dohnali dvoubrankové manko a nakonec urvali pomyslné dva body v samostatných nájezdech. Indiáni však oplatili svému soupeři stejnou mincí. V extralize pak hned v prvním kole modrobílí nezaváhali a přesvědčivě zvítězili 5:1. Jakou zápletku bude mít derby tentokrát?

Pod pokličkou Energie

Cíle Energie jsou jasné – pokusit se prodrat do elitní desítky. Dopomoci měly již před sezónou nové tváře. Z Pardubic přišel explzeňský Václav Benák či z Olomouce další hráč se zkušenostmi z Plzně Tomáš Rachůnek. Energii vypomůže i Michal Gulaši, který se vrátil do Čech ze Švédska nebo Rostislav Marosz z Třince. Poslední akvizicí je slovenský reprezentant Marcel Haščák. Tým naopak opustili Redlish, Micka, Bahenský, Pšurný, Hruška, Balán a Šmach.

Jenže výsledky neodpovídaly představám a tak přišly na řadu další velké změny. Tým převzal kouč Petr Oresmus, David Hruška zamířil do Slavie a odejit byl i Martin Bartek. Naopak na pomoc přišli ze Slovenska Ivan Rachůnek, Radek Deyl a Tomáš Bulík, z Itálie zase Bryan Rodney.

Již příprava nevěstila nic dobrého. Z deseti utkání uspěli Energetici pouze Litoměřicemi a Slavií, na nájezdy pak po velkém obratu v Plzni. Ty naopak se stejným soupeřem nezvládli doma a v duelech na Slavii, s Chabarovskem, ve Zlíně, Olomouci a dvakrát s Piráty bral pomyslné body soupeř.

Samotná extraliga je však ještě horší. Ze čtrnácti duelů uzmuly Karlovy Vary pouze osm bodů. Porazily ve čtvrtém kole Spartu, v sedmém zase dobyly Chomutov a v předehrávce sedmnáctého zvládly nájezdy i v Praze. Naposledy o gól nestačily na Liberec.

Západočechy trápí jak obrana, tak útok. Díky nerovnoměrnému počtu odehraných utkání jsou závěry jen odhadované, ovšem zadní vrátka jsou nejpropustnější z celé ligy. Jsou sice s již osmačtyřiceti góly na tom stejně jako ty ze Sparty, ta má ovšem odehrané střetnutí navíc. V útoku jsou zase horší pouze Pardubice (dvě utkání k dobru), Zlín (tři utkání k dobru), Chomutov (jedno utkání k dobru) a Olomouc (dvě utkání k dobru). Karlovy Vary v lize nasbíraly doposud třetí nejvyšší počet trestných minut, ve schopnosti početní výhody ubránit jim ovšem patří osmá příčka. Naopak využít přesilovku se daří nejméně ze všech týmů v celé soutěži, když se tým radoval pouze pětkrát ze sedmašedesáti možností. S průměrnou návštěvou na utkání 3012 jsou Karlovy Vary nejhorší i v návštěvnosti, například třináctá Olomouc má o tisíc fanoušků na duel více.

Z plzeňské kabiny

DRUHÉ DERBY JE TU!Zatímco máme všichni stále ještě v živé paměti úvodní zápas letošní sezony a výhru ve #westderby, č...

Posted by HC Škoda Plzeň on 24. říjen 2015

Už zítra nás čeká druhé derby v této sezóně a indiáni vás budou potřebovat! V prvním zápase na domácím ledě to vyšlo výborně, bude se dařit i zítra?Kdo z vás vyrazí podpořit Škodovku do Karlových Varů?

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

(1:2, 5:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Červenka (Vondrka), 22. Kämpf (Jánošík, Pospíšil), 26. Kämpf (Tomica), 31. Jánošík (Červenka, Hřebejk), 37. Hovorka (Červenka), 40. Kaše (Kämpf, Jánošík), 60. Drtina – 17. Johnson (Hossa), 19. Kracík (Kubalík), 23. Johnson (Kratěna), 40. Jeřábek, 41. Kracík (Jeřábek).
HC Škoda Plzeň: Polívka (31. Machovský) – Sklenička, Kadlec, Moravčík, Jeřábek, Pulpán, Kubka – Johnson, Bližňák, Kratěna – Kubalík, Kracík, Indrák – Hossa, Lev, Sýkora – Poletín, Preisinger, Hollweg.

HC Energie Karlovy Vary 4
Bílí Tygři Liberec 5
( 1:0, 2:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Koblasa (Osmík, Vachovec), 38. V. Tomeček (Benák, Haščák), 39. Haščák (Bulík), 51. Haščák – 23. Krenželok (Jelínek, Kajínek), 34. Šimek (Jelínek), 36. Řepík (Výtisk, Birner), 37. Jelínek (Krenželok, Valský), 46. Stránský (Havlín, Radivojevič).
HC Energie Karlovy Vary: Závorka (37. Habal) – Bičánek "C", J. Tomeček, Sičák "A", Benák, Rodney, Harant, Dvořák – I. Rachůnek, Marosz, T. Rachůnek – Haščák, Bulík, V. Tomeček – Vachovec "A", Zadražil, Koblasa – Rohan, Osmík, Gorčík.