Preview 39. kolo

Druhý se třetím znovu proti sobě po měsíci a půl!

Plzeň – V extralize nám končí třetí čtvrtina a indiáni se vydávají na led Mountfieldu. Západočeši dokázali od posledního vzájemného měření sil smazat pětibodovu ztrátu, nyní tak mají druhý a třetí tým tabulky shodný počet bodů, šlágr kola tedy může začít!

MOUNTFIELD HK
HC ŠKODA PLZEŇ

Zimní stadion, Hradec Králové
17. ledna 2014
39. kolo hokejové Tipsport extraligy

Indiáni se s Mountfieldem letos utkali již v rámci European Trophy. Doma však zápas nezvládli a utrpěli porážku 2:5. Ani odveta v extralize se Západočechům nevydařila. Ti byli sice v první polovině utkání jasně lepší, ovšem z řady vyložených šancí dokázali využít pouze jedinou. Východočeši se pak oklepali a velkým obratem dokázali znovu odkráčet ke třem bodům. Odveta se ale již Západočechům podařila a doma uspěli 2:0. Jaké drama nám nabídne duel nyní?

Změny v kádru

Tým šlape a nebyl tedy důvod k velkým zásahům do kádru. Do týmu přišli pouze útočníci Josef Marha, Petr Haluza a před pár dny na hostování Tomáš Pospíšil. Haluza ihned zamířil do Jihlavy, Michael Kolarz do Znojma, střídavé starty si v Havlíčkově Brodě vyřídili Tomáš Rousek a Michal Švihálek, ve čtvrtek odešel hostovat do Slavie Jakub Langhammer.

Dosavadní výsledky

Mountfield měl do nové sezóny raketový vstup, když v úvodních třinácti utkáních pouze jednou nebodoval – na úvod na Spartě. Ve druhé čtvrtině Východočeši klonili hlavu před Plzní, Spartou a Karlovými Vary. Aktuální třetí ze čtyř částí je prozatím tou nejhorší, Mountfield posbíral pouze devatenáct bodů a i kdyby indiány porazil, bude to jeho nejhorší čtvrtina. V posledních pěti duelech přišla pouze výhra v Chomutově.

Pojeďte na Mountfield

Fanoušci indiánů pořádají organizovaný výjezd na utkání HC Škody Plzeň na ledě Mountfieldu v pátek 17.1.2014. Odjezd autobusu od ČEZ Arény je naplánován na 14,00, sraz o patnáct minut dříve. Všichni, kdo byste měli čas a chuť vyrazit, se hlaste u Zdeňka "Pitralona" Pavla na telefonním čísle +420 606 594 326 nebo na vyjezdaci.cz v sekci přihláška.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Škoda Plzeň:

Postavení v tabulce: 3.
Počet bodů: 69
Počet vstřelených branek: 99
Počet inkasovaných branek: 88
Nejproduktivnější hráč: Radek Duda 28 (13+15)

Počet inkasovaných branek: 82
Nejproduktivnější hráč: Jiří Šimánek 33 (19+14)

(2:1, 2:1, 1:1).

Branky a nahrávky: 7. Boháč (Straka, Mozík), 19. Lev, 25. Straka (Duda), 31. Sýkora T. (Dvořák), 45. Slovák (Kratěna, Kašpařík) – 10. Hruška (Šagát, Gajovský), 34. Straka (Havel, Balej), 51. Straka (Pulpán, Kubinčák).
HC Škoda Plzeň: Mensator - Hanzlík, Jeřábek, Slovák, Marcel, Mozík, Boháč - Kratěna, Lev, Straka - Duda, Vlasák, Pletka - Schleiss, Kašpařík, J. Sýkora - Dvořák, T. Sýkora, Holec.

Bílí Tygři Liberec 5
Mountfield HK 2
(2:0, 1:1, 2:1).

Branky a nahrávky: 13. Bartek (Gřegořek), 20. Vampola (Nedvěd), 23. Bartek (Víšek, Nedvěd), 57. Bartek (Bulík, Víšek), 58. Urban (Vlach) – 33. Knotek (Červený, Mikuš), 60. Frühauf (Marek).
Mountfield HK: Kantor (od 23. Kacetl) – Jank, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Čáp – Dej, Mertl, Škoda – Švagrovský, Knotek, Červený – Švihálek, Langhammer, Rousek – Suja, Marek.