PLZ vs. SLA v play-off

Duely se Slávií v play-off

Plzeň – Potřetí v historii se v play-off utkávají týmy pražské Slavie a Plzně. Nejprve tomu tak bylo v tehdejším způsobu předkola v sezóně 1995/1996, kdy Pražané doma uspěli 4:2 a 7:2, doma ZKZ Plzeň nezabrala a po výsledku 3:5 vypadla.

Druhé měření sil, tentokráte v semifinále, ale jistě již všichni pamatují. Před čtyřmi lety se vrátil domů Martin Straka a Západočeši na nejvyšší možný počet zápasů nejprve v předkole vyřadili Třinec, následně ve čtvrtfinále Pardubice, aby je v semifinále čekal aktuální mistr – HC Slavia Praha. Pojďme se nyní touto sérií prodrat krok po kroku.

20.3.2009 – SF1 - SLA - PLZ 0:6

Branky a nahrávky: 11. Straka (Smrek, Vlasák), 13. Vostřák (Vlasák), 14. Vostřák (Vlasák, Straka), 19. Vlasák (Straka, Smrek), 29. Kubica (Laš), 35. Kovář (Straka, Tomas).
Rozhodčí: Fraňo, Šír - Kostka, Bláha.
Vyloučení: 7:2.
Využití: 0:1.
Diváci: 10083.
Průběh utkání: 0:0, 0:6.

HC Slavia Praha: Neruda (29. Furch) - Kadlec, Vašíček, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík, Endál - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Vondrka - Micka, V. Růžička ml., Doležal - Jelínek, Čermák, Endál, Sklenář.

HC Lasselsberger Plzeň: Chábera - Čakajík, Smrek, Benák, Dresler, Nedvěd, Pácal, Jeřábek - Vostřák, Straka, Vlasák - Dvořák, Kovář, Adamský - Tomas, Kracík, Matějovský - Kubica, Kubalík, Laš - Šinágl.

Do zápasu nastoupila ve větším tempu Plzeň. Hned v první minutě se v závaru před Nerudou dostal k puku Vlasák, ale včas ho zablokoval Hruška. Po dalších šancích hostů se osmělovali i domácí. Jenže pak přišla 11. minuta, ve které se na útočný výlet vydal obránce Smrek, objel branku a bekhendem vypálil na Nerudu. Ten vyrazil puk před sebe, kde stál Martin Straka a ač bráněn Tomicou, pohotově doklepl kotouč do branky – 0:1. Neuběhli ani dvě minuty a hosté se mohli opět radovat. Pavel Vostřák bekhendem protlačil puk za Nerudu – 0:2. Tlak hostů ale pokračoval. V čase 13:24 se opět prosadil první plzeňský útok. Po vyhraném buly Pavel Vostřák vymetl pravou šibenici a brankář neměl nejmenší šanci – 0:3.

Ani to ale nebyl konec rušné čtyřminutovky. Hned na začátku 15. minuty se při ponechané výhodě radovali slávisté. Sloboda propálil chumel hráčů před sebou a jel se radovat do rohu. Jenže rozhodčí se chtěl poradit s videem a po telefonátu branku neuznal. Všichni se divili a olej do ohně navíc přilil záběr, který se objevil na kostce. Na něm se totiž zdálo, že puk se odrazil od konstrukce za brankovou čarou. To rozčílilo slávistickou střídačku, která nejprve nevyslala své hráče na led, za což dostala dvě minuty. O chvíli později byl po trestu do konce utkání vykázán na tribunu asistent trenéra Kalous. To nadlouho ovlivnilo další průběh zápasu. Když pak navíc v čase 18:30 ujel Straka s Tomášem Vlasákem, který zavěsil puk do branky, šlo se do kabin za jasného stavu 0:4 pro Lasselsberger.

Zápas byl prakticky rozhodnut, a tak druhá třetina začala v poklidu. Jenže v čase 28:26 zvyšoval na 5:0 Zdeněk Kubica po skvělé Lašově přihrávce a vyhnal Nerudu z branky, kde ho vystřídal Furch- Ze semifinálového souboje se tak stala soutěž mezi Plzeňskými o to, kdo dá více branek. V čase 34:52 se to při přesilovce povedlo mladému Janu Kovářovi, kterému zpoza brány naservíroval puk Straka a na kostce už svítil stav 0:6. Skóre mohli hosté navýšit při další početní výhodě na konci druhé dvacetiminutovky, ale přesilovku nevyužili.

Třetí třetina se už dohrávala jen z povinnosti, ale slávisté nechtěli skončit po úplném debaklu a snažili se i v útoku. V 6. minutě měl dobrou šanci Beránek, když tečoval Špeldovu střelu, ale Chábera reflexivně máchl lapačkou a našel v ní kotouč. Další závar v brankovišti Plzně obstarali Červenka s Bednářem. Kotouč obloučkem padal za brankáře, ale Chábera opět zachytil touš do rukavice. V polovině třetí třetiny opustil celý první útok hostů hromadně střídačku a hráči šli do kabin. Své si v zápase odpracovali a trenéři už nechtěli riskovat jejich případné zranění.

Zkorigovat výsledek mohl v 54. minutě Hruška, ale jeho střela z mezikruží jen těsně minula branku. Naopak navýšit náskok mohli hosté během vyloučení Vondrky, ale Furch další šance vychytal. Do konce zápasu už se skóre neměnilo a Plzeň se mohla radovat ze zaslouženého vítězství.

21.3.2009 – SF2 - SLA - PLZ 6:5

Branky a nahrávky: 16. Bednář (Červenka), 40. Doležal (Micka), 41. Červenka (Bednář), 42. Vondrka (Hruška), 49. Micka (Doležal), 60. Kadlec (Červenka) - 9. Kracík (Tomas), 21. Dvořák (Adamský, Smrek), 31. Kubalík, 55. Vlasák (Smrek, Kracík), 60. Adamský (Kovář).
Rozhodčí: Minář, Mikula - Bádal, Pouzar.
Vyloučení: 5:5.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 12588.
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5.

HC Slavia Praha: Neruda - Kadlec, Vašíček, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík, Špelda, Vyhlídal - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Vondrka - Micka, V. Růžička ml., Doležal - Jelínek, Čermák, Sklenář.

HC Lasselsberger Plzeň: Chábera - Čakajík, Smrek, Benák, Dresler, Nedvěd, Pácal, Jeřábek - Vostřák, Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Adamský - Šinágl, J. Kovář, Dvořák - Kubica, Kubalík, Laš.

Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky šli do utkání s tím, že musí předvést zcela jiný výkon než v pátek, kdy utrpěli direkt 0:6. Jenže i tentokrát patřily úvodní minuty zápasu hráčům Plzně. Už po 20 vteřinách se do zakončení prodral nestárnoucí Martin Straka, na Nerudu si však nepřišel.

Slavia vytahovala drápky prostřednictvím střelce Bednáře, který v šesté minutě zkusil nečekanou střelou z otočky překvapit Cháberu. Ten puk vyrazil jen před sebe, kde ho do sítě nedokázal protlačit Tomica. Pro vývoj utkání byla důležitá devátá minuta. Bednář nejprve ani nadvakrát nepřekonal plzeňského brankáře a pak jen sledoval, jak z rychlého protiútoku skóruje Jaroslav Kracík, jemuž ideálně namazal Roman Tomas – 0:1.

Červenobílí se prosadili až v 16. minutě, kdy se konečně trefil aktivní Jaroslav Bednář. Tahoun domácího mužstva převzal puk od Červenky a střelou ze vzduchu rozvlnil síť. Sudí Milan Minář se pro jistotu spojil s videorozhodčím, který mu potvrdil, že nešlo o hru vysokou holí, takže gól patří do skupiny regulérních – 1:1.

Druhá třetina začala pro domácí šokem. V čase 20:48 se v oslabení vydal na útočný výlet Adamský, jehož tvrdou ránu mezi betony Neruda vyrazil k volnému Martinu Dvoříkovi, který z první napálil puk do sítě – 1:2.

Už za pár desítek vteřin mohlo být vyrovnáno. Vladimír Růžička mladší měl před sebou poloodkrytou bránu a dezorientovaného Cháberu, svou střelu však nasměroval jen do lapačky hostujícího gólmana. Stejně neúspěšně si ve 23. minutě vedl i Červenka. Ten si zkušeně položil Cháberu na led, jenže kotouč přes něj nezvedl…

Slávia byla v tu dobu jasně lepším týmem, vyrovnat však nedokázala. Nesvedl to ani Miloslav Čermák, který v brejku trefil pouze pravý beton brankáře Lasselsbergeru. A tak udeřili hosté. Ve 30 minutě se dostali do dalšího přečíslení dva na jednoho a i v tomto případě byli úspěšní. O gól se postaral Tomáš Kubalík, jenž se rozhodl nezapojit do akce najíždějícího spoluhráče a ránou k pravé tyči rozjásal kotel Plzně – 1:3.

Slávisté byli vývojem hry evidentně zaskočeni a zdálo se, že začínají ztrácet elán z první třetiny. Z agónie je vysvobodil až dravý Jiří Doležal a jeho trefa osm vteřin před sirénou. Mladý útočník se vysmekl bránícímu Strakovi a nenápadnou střelou pod víko vrátil svůj tým do utkání – 2:3.

Červenobílý vstup do závěrečné dvacetiminutovky byl vskutku famózní.V čase 40:50 se prosadil “vítkovický kat“ Roman Červenka, který zblízka dorazil do sítě střelu parťáka Bednáře – 3:3. Radost domácích příznivců ještě umocnila situace o pár okamžiků později, kdy Hruškovo nahození od pravého mantinelu tečoval do brány Michal Vondrka - 4:3.

Kouč Plzně Pavel Hynek si vzal oddechový čas a podrobil své svěřence nesmlouvavé kritice. Účel to splnilo, protože Plzeň ještě více přidala na důrazu a drala se před Nerudu. Místo vyrovnání však přišel gól Tomáše Micky, jenž ve 49. minutě v oslabení doslova procedil puk za Cháberu – 5:3.

Chvíli poté mohl rozhodnout zápas agilní Vondrka, jehož bekhendový pokus zády k bráně přeletěl těsně nad břevnem. To hostující útočník Tomáš Vlasák měl mušku seřízenou přesně a v přesilovce vsítil kontaktní gól – 5:4.

Závěr střetnutí byl nesmírně dramatický. Necelou minutu před koncem se Plzeň odhodlala ke hře bez brankáře, za což ji šťastnou trefou o plexisklo vytrestal zadák Petr Kadlec - 6:4.Třináct vteřin před koncem se však srazili dva slávisté a Martin Adamský stál rázem tváří v tvář Nerudovi, což přetavil v pátou branku Západočechů – 6:5.

Víc už ale hosté nestihli, takže z výhry se raduje Slavia. Stav semifinálové série je 1:1 na zápasy.

24.3.2009 – SF3 - PLZ - SLA 1:3

Branky a nahrávky: 60. Dvořák (Kovář, Adamský) - 19. Jelínek (Sklenář), 29. Micka (Sloboda), 59. Bednář (Sloboda).
Rozhodčí: Minář, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan.
Vyloučení: 4:4.
Bez využití.
Diváci: 7841.
Průběh utkání: 0:3, 1:3.

HC Lasselsberger Plzeň: Chábera (41. Francouz) - Čakajík, Benák, Dresler, Nedvěd, Pácal, Cartelli - Vostřák, Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Matějovský - Adamský, Jan Kovář, Dvořák - Kubica, Kubalík, Laš.

HC Slavia Praha: Furch - Kadlec, Vašíček, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Tomica - Micka, V. Růžička ml., Doležal - Jelínek, Čermák, Sklenář.

První střelu na slávistickou branku, kterou po dvou pětigólových zápasech opustil Neruda a přenechal místo mladému Furchovi, vyslal na sklonku třetí minuty Čakajík od modré. Slavia se dostala do utkání po upadnutí Hrušky, když na dvě minuty putoval na trestnou lavici Cartelli. Po Slobodově střele se úvodním zákrokem vyznamenal plzeňský Chábera a kapitán Straka vyhodil. Na druhé straně v oslabení pálil od modré Dresler, Furch vyrazil. Když se hra přelila na druhou stranu, střela v dobré pozici nesedla Červenkovi a plzeňský celek se ubránil. Po velkých zmatcích v modrobílé obraně, kdy velkou šancí pohrdl Drtina, na dvě minuty odjel k trestoměřičům Tomica za podražení Michala Dvořáka. V početní výhodě se před Furchem objevil Kovář, ale vrstevníka i s pukem do branky neprotlačil. Nepopulární negativní ovace si od plzeňského kreativního publika vysloužil Červenka, jenž natlačil Cháberu do branky. Popravdě ani mnoho se brzdit nesnažil. Nicméně Plzeň nemusela přemýšlet nad zákrokem dlouho, protože se jí hned vzápětí naskytla příležitost druhé přesilovky. Až na osamoceného Kracíka, jehož přihrávka před zívající branku překvapila a on netrefil, Lasselsberger nic nevymyslel. Sudí nechali hru plynout, i když se na ledě začal svíjet Doležal. Hráč nakonec mohl pokračovat v zápase hned v dalším střídání. Chábera se musel mít ve třinácté minutě na pozoru před aktivním Čermákem. V šestnácté minutě měla Slavia druhou početní výhodu – plzeňští hráči se ze svého pásma nedostali, parta kolem Jaroslava Bednáře zle zatápěla, ale gól nepadl. Slavia se i před neproměněnou přesilovku dostala do vedení, když Nedvěd nezvládl situaci a z protiútoku se prosadil Petr Jelínek.

Druhou třetinu symbolicky otevřela Červenkova střela a Cháberův beton. Ve dvaadvacáté minutě se (jak už je v této sérii železným pravidlem) volalo videorozhodčímu, když se zkoumala Kovářova krásná sólo akce. A volalo se dlouho, hráči dokonce byli všichni vpuštěni na led, aby na střídačce zbytečně nevychladli. Nakonec telefonát byl pro Plzeň neúspěšný, stále ztrácela jeden gól. Ale měla příležitost manko dohnat, když byl Sloboda vyloučen za držení hole. Velká smutná vlna proletěla ČEZ Arénou, v níž převahu měla bez diskuzí modrobílá, když Dvořák bekendem minul prázdnou branku, ve které bezmocně ležel Furch. A Lasselsberger ani svou třetí početní výhodu nevyužil. Po krásné hokejové akci, kdy Vlasák předjel dva soupeře a přesně našel Straku na hranici brankoviště, však opět Furch držel čisté konto. Plzeňští se pak pokoušeli propracovat do soupeřova pásma, ale brzdily je vlastní chyby. Špatná nahrávka, nedorozumění nebo nezpracování puku ulehčovalo Slavii život. A ta po další hrubé individuální chybě šla do dvougólového vedení, když Micka dorazil do sítě Slobodovo první pokus. Pražané byli rázem na koni a pomohl jim k tomu i nešťastný zákrok Nedvěda, za který obránce vyinkasoval dvě minuty. S přesilovkou ale nenaložili dvakrát šťastně, a tak se ihned po uplynutí trestu mohl dopředu rvát Kubalík, avšak ne na nijak dlouho. Další plzeňská lapálie se přihodila před slávistickým brankovištěm, kdy Kracík s Tomasem byli sami proti jednomu bráncímu hráči, ale Kracík vůbec nedokázal ani na svého spoluhráče přihrát. V sedmatřicáté minutě pálil zostra Adamský, avšak puk nemířil mezi tyče. Kracík se s formou nepotkal ani v další plzeňské přesilovce, kdy na něm skončily dvě akce. V koncovce zase dvakrát zklamal Vlasák.

Do třetí třetiny nastoupil místo Chábery do plzeňské klece Francouz. Do zakončení se na konci čtyřiačtyřicáté minuty rval hostující Doležal, za faul na něho si šel k trestoměřičům přisednout Radek Matějovský. V početní výhodě od modré trefil Beránek tyčku Francouzovy branky. Mladík v plzeňské brance se vyznamenal proti Hruškovi s Vondrkou, když vychytal se štěstím jejich nájezd dvou na jednoho. Velikou plzeňskou šanci pak zahodila elitní formace, kdy se Vlasák natahoval po puku a nakonec se kotouč odrazil od Furcha do země nikoho. Další vzruch přinesla ČEZ Aréně opět akce Strakovců, ale branka nepadla. Slavia hrála zatažená do vlastní obrany a jen v klidu vyhazovala puky ze zóny nebezpečí. Hostující celek pak hrozil z protiútoků a o to byl nebezpečnější. Zákrok naděje musel Pavel Francouz vytáhnout šest minut před sirénou proti Sklenářovi s Kadlecem. Vostřák v čase 55:45 přestělil branku. Jen to zašumělo. V polovině osmapadesáté minuty zůstal Francouz už nas střídačce a Plzeň zkoušela zvrátit štěstěnu ve svůj prospěch v šesti. Červenka pak ani nadvakrát netrefil prázdnou branku, o mnoho úspěšnější byl Bednář a rozhodl. Skóre pak jenom kosmeticky upravil Dvořák, jenž zužitkoval Kovářovu nahrávku.

25.3.2009 – SF4 - PLZ - SLA 1:6

Branky a nahrávky: 28. Smrek (Vostřák, Vlasák) - 6. Bednář (Vondrka, Kadlec), 10. Endál (Kadlec), 14. Vondrka (Červenka), 40. Hruška (Drtina, Vondrka), 45. Endál, 55. Vondrka.
Rozhodčí: Hodek, Polák - Barvíř, Blümel.
Vyloučení: 7:8, navíc Matějovský 10 min OT.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:2.
Diváci: 7860.
Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.

HC Lasselsberger Plzeň: Chábera (od 14. Francouz) - Nedvěd, Čakajík, Cartelli, Pácal, Benák, Dresler, Smrek - Vostřák, Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Adamský - Dvořák, Kovář, Matějovský - Kubica, Kubalík, Laš.

HC Slavia Praha: Furch - Žižka, Kadlec, Kolařík, Drtina, Sloboda, Vašíček - Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Sklenář - Micka, Doležal, Růžička - Jelínek, Čermák, Endál.

Po české státní hymně v podání sólisty opery Národního divadla Vratislava Kříže uctil celý stadion minutou ticha památku zesnulého Jaroslava Pitnera, ikony českého hokeje, který v osmdesátých letech trénoval i Plzeň.

Od úvodních minut se v plzeňské brance objevil Jan Chábera, který včerejší zápas ze zdravotních důvodů nedochytal, v brance Slavie Praha samozřejmě Dominik Furch, který po velmi dobrém včerejším výkonu dostal v brance šanci i dnes.

Utkání začalo svižným tempem a už ve třetí minutě se na ledě jiskřilo. Dvořák byl vyloučen za zákrok na protihráče, což nelibě neslo plzeňské publikum. Hosté s přesilovkou nenaložili dobře a Plzeň se ubránila. Následně měli možnost početní výhody i domácí, přesilovka se jim ale hrubě nepovedla a v oslabení se šance chopili červenobílí. Bednář ujížděl společně s Vondrou na jediného obránce a nejlepší slávistický útočník trefil víko Cháberovy branky. -0:1- V minutě osmé bylo Západočechům ještě hůř. Endál se prosmýkl mezi dvěma plzeňskými obránci a dal druhou branku Slavie. -0:2- Lasselsberger mohl odpovědět ve dvanácté minutě, Západočechům se naskytla hned dvojnásobná přesilovka na dlouhých třiasedmdesát sekund. Jenže ani tentokrát se Plzeň nedokázala prosadit a hosté se bez problémů ubránili. V čase 13:16 ČEZ Aréna viděla další chybu Plzeňských a Slavia opět udeřila a znovu ve vlastním oslabení . Červenka našel Michala Vondrku a ten poslal třetí branku za záda Jana Chábery, kterého následně vystřídal v brance osmnáctiletý Pavel Francouz. V posledních vteřinách třetiny Matějovský atakoval Doležala, podle sudích proti pravidlům a z hlediště se znovu ozýval nesouhlasný pískot. Matějovský si vykoledoval ještě deset minut za protesty.

Lasselsberger úvodní minuty přečkal bez úhony poté byl k vidění velmi atraktivní hokej. Pavel Francouz předvedl několik spolehlivých zákroků a modrobílé podržel. V páté minutě ujížděl po pravé straně Straka, ale jeho přihrávka před brankou nikoho nenašla. Ve dvacáté osmé minutě už ale ČEZ Aréna explodovala radostí . Při přesilové hře Plzeňští dostali Slavii pod tlak, neustále posílali na Furcha jednu střelu za druhou, až ta z hole Petera Smreka skončila v síti. -1:3- V polovině utkání se domácí utrhli a mířili tři na dva slavistické obránce. Furch střelu Vostřáka nejistě lapil. Plzeň s gólem výrazně ožila a dostávala soupeře pod vydatný tlak. Tím si vynutila faul a získala možnost další přesilové hry. Od modré střílel Benák, z mezikruží poslal puk k bráně Straka, ale při Furchovi stálo štěstí. Západočeši nadále tlačili a působili živějším dojmem. V čase 39:29 pak zmrazil bojovnou náladu hokejistů v modrých dresech David Hruška, který doslova propasíroval puk za bezmocného Francouze.

Slavia ve třetí třetině nenechala nic náhodě a v čase 44:47 zvýšila již na rozdíl již čtyř branek. Francouz sice vyrazil střelu před sebe, ale na dorážku Lukáše Endála byl již bezmocný. -1:5- Slavia si s přehledem hlídala náskok a kontrolovala hru. Domácí se sice snažili výsledek alespoň korigovat, ale Furch si plzeňské střelce s přehledem hlídal. Na konci patnácté minuty třetí třetiny Michal Vondrka vstřelil šestý gól Slavie Praha. Slavia se tak po výhře 6:1 ujímá v sérii vedení 3:1 a k postupu do finále jí chybí jediné zaváhání Lasselsbergeru Plzeň, který, pokud chce pomýšlet na postup do finále, musí protáhnout sérii až do sedmého rozhodujícího zápasu.

27.3.2009 – SF5 - SLA - PLZ 6:5sn

Branky a nahrávky: 10. Bednář, 15. Červenka (Kadlec), 19. Bednář (Červenka), 22. Beránek (Vondrka, Hruška), 45. Bednář (Červenka), rozh. nájezd Růžička ml. - 11. Kovář (Redlihs, Cartelli), 23. Cartelli (Dvořák, Kovář), 29. Matějovský , 33. Adamský (Chábera), 60. Straka (Vlasák, Smrek).
Rozhodčí: Minář, Mikula - Kalivoda, Bádal.
Vyloučení: 9:9, navíc Vašíček, Endál - Redlihs, Nedvěd všichni 5 + do konce utkání.
Využití: 1:2.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 15176.
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.

HC Slavia Praha: Furch (33. Neruda) - Kadlec, Vašíček, Drtina, Sloboda, Kolařík, Žižka, Špelda - Bednář, Červenka, Sklenář - Hruška, Beránek, Vondrka - Micka, Růžička, Doležal - Jelínek, Endál, Čermák.

HC Lasselsberger Plzeň: Chábera (69. Francouz, nájezdy chytal Chábera) - Smrek, Cartelli, Benák, Dresler, J. Nedvěd, Čakajík, Pácal, Redlihs - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Dvořák, Jan Kovář, Matějovský- Tomas, Kracík, Adamský - Kubica, Kubalík, Laš.

Utkání, ve kterém šlo Plzni o bytí a nebytí v play-off, začalo hodně svižně. Na časomíře svítil čas 0:22 a oba týmy již měly na svých kontech po obrovské šanci. Nejprve nedokázal puk protlačit do branky Bednář se Sklenářem a z protiútoku se to nepovedlo ani Vostřákovi se Strakou.

Ve třetí minutě měli domácí výhodu přesilové hry po zákroku Jekabse Redlihse, který se vrátil do sestavy Plzně. Největší rozruch způsobil pokus Jaroslava Bednáře, jenž svoji střelu otřel o boční brankovou síť.

V sedmé minutě zahrozil v úniku plzeňský útočník Martin Adamský, ale Furcha nepřekonal. Hosté poté hráli v početní výhodě, ale branku nevstřelili.

V desáté minutě se řítil sám na Cháberu slávistický bombarďák Jaroslav Bednář. Václav Benák již nemohl dělat nic jiného, než Bednáře hákovat. Rozhodčí za tento počin nařídil trestné střílení, které samozřejmě nemohl jet nikdo jiný, než sám Bednář, jenž si v podobných situacích umí poradit. Bednář zamíchal s pukem a prostřelil Cháberu mezi betony – 1:0.

Plzeň však hned v následující minutě vyrovnala. Mickovo zbytečné sekání při napadání potrestal Jan Kovář, který protečoval puk až za Furchova záda a v čase 10:49 bylo srovnáno.

Oba týmy pokračovaly v aktivní hře, ze které pramenily šance na obou stranách. V 15. minutě si opět domácí fandové zařvali gól. V přesilové hře napřáhl na modré čáře Roman Červenka a jeho projektil zastavila až síť za zády plzeňského gólmana. I na druhé brance Slavie měl přičinění Václav Benák, který seděl na trestné lavici.

Hosté byli blízko vyrovnání v 17. minutě, když Roman Tomas nádherně projel obranou, ale nepodařilo se mu zasunout puk kolem betonů slávistického gólmana.

V devatenácté minutě se opět potvrdilo, že nejlepší obranou na elitní Strakovu formaci je útok. Červenkova formace točila hosty v pásmu tak dlouho, až se mezi kruhy uvolnil Jaroslav Bednář a Červenkovu přihrávku zavěsil do plzeňské branky.

Do druhé třetiny si Slavia přenesla přesilovou hru, ve které měli velikou šanci opět Červenka s Bednářem. Na konci početní výhody si vzal puk na červené čáře Josef Beránek a k překvapení celé arény projel obranou až před Cháberu, kterého s jistotou prostřelil – 4:1.

Hokejisty Plzně představa dovolené očividně nenadchla a do domácích hráčů se pustili se vší vervou. V čase 22:23 snížil povedenou trefou od modré čáry v přesilové hře Mário Cartelli a to nebylo zdaleka vše! Ve 24. minutě ukázkově obešel zkušeného Žižku Roman Tomas, ale v souboji s Furchem neuspěl. O pět minut později jsme však byli svědky něčeho nevídaného. Roman Červenka poslal puk na obránce Slobodu před vlastní branku a ten projel pod betony překvapeného Furcha až do branky. Díky ukázkovému vlastenci už Slavia vedla pouze o gól. Branka byla připsána Radkovi Matějovskému.

Plzeň se dostala do tlaku, který mohla zastavit až přesilovka domácích, ale stal se pravý opak. Ve 33. minutě ujel v oslabení Martin Adamský a svůj sólo únik blafákem nekompromisně proměnil. Asistenci si připsal gólman Chábera. Ze stavu 4:1 na 4:4 se Plzni podařilo vyrovnat během jedenácti minut. Po tomto gólu vystřídali trenéři Slavie Furcha a do branky šel Stanislav Neruda.

V čase 34:28 se na ledě strhla pravá hokejová bitka. Ve skrumáži před Cháberou se do sebe pustilo hned šest hráčů, kteří utvořili boxerské dvojice. Jelínek s Dvořákem od rozhodčích nedostali prostor na pěstní souboj a byli vyloučení na dvě plus dvě minuty. Souboj mezi Endálem a Redlihsem ocenili hlavní sudí na pět minut plus do konce utkání. Největší aplaus ochozů sklidil souboj mezi Jiřím Vašíčkem a Jaroslavem Nedvědem, který trval přes minutu. Oba hráči, ačkoliv neshodili rukavice, dostali trest do konce utkání za hrubost.

Slavii bitka probudila. Ke konci třetiny měli obrovské šance Doležal, Beránek, Hruška a Kadlec. V poslední vteřině třetiny se však nechal hloupě vyloučit Vondrka a hosté nastupovali do závěrečné části v početní výhodě. V ni nejvíce zaváněly brankou pokusy Tomáše Vlasáka a Petera Smreka.

Na začátku 45. minuty rozjel Roman Červenka akci na jejímž konci stál Jaroslav Bednář, který střelou z bezprostřední blízkosti završil svůj hattrick. Plzeň měla rázem opět nůž na krku.

Domácí již nechtěli vedení prohospodařit a velice aktivní nátlakovou hrou nepouštěli Západočechy do šancí. Ve 49. minutě měli opět stoprocentní šanci Bednář s Červenkou, ale Chábera jejich řádění odolal. V protiútoku chytře pálil skrz obránce Pavel Vostřák. Neruda jeho pokus reflexivně vytáhl vyrážečkou.

V 52. minutě se nechal klukovsky vyloučit za oplácení v útočné třetině David Hruška a Nerudovi nastaly krušné časy. Hosté se usadili v přesilovkovém zámku a doslova rozebrali bránící čtveřici Slavie. Ve stoprocentní šanci si Tomas vylámal na Nerudovi zuby. Poté chytře tečoval puk Straka, ale slávistický brankář byl opět famózní. Slávisté se nakonec z letargie probrali a drželi hosty na distanc od vlastní branky. Čas neúprosně plynul a Plzeň se nemohla dostat do třetiny. V poslední minutě utkání se konečně dostal Chábera z branky a hosté od pásma. Na modré čáře podklouzl Smrek, Sklenář ho nedokázal zbavit puku a Smrek napodruhé nahodil touš na branku. Kotouč se odrazil k pravé tyčce, kde číhal plzeňský spasitel Martin Straka, který puk v čase 59:59 zavěsil pod víko slávistické branky!

Reklama na hokej pokračovala i v prodloužení. Oba týmy se do sebe pustily, jakoby se o třetí přestávce podávalo v kabinách syrové maso. Ve festivalu tutových šancí dominovali na straně hostů Vostřák se Strakou a v sešívaném dresu duo Bednář s Červenkou. Každý z této čtveřice se řítil v samostatném úniku na soupeřova brankáře, leč bez úspěchu. Bilance střel na branku v prodloužení byla neuvěřitelných 20:20!

Velkolepou bitvu musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jako první jel plzeňský útočník Pavel Vostřák, ale trefil pouze připraveného Nerudu. Na straně Slavie neproměnil bekhendový blafák penaltový mág Jaroslav Bednář. Druhou sérii začínal Martin Straka. Puk mu v rozhodující chvíli sjel z čepele a Straka nezakončil. Za domácí se rozjel Roman Červenka, ale Chábera mu puk šikovně vypíchl. K poslednímu pokusu hostí se vydal Tomáš Vlasák. Nerudu si dokázal položit, ale branku přestřelil. Poslední z řady domácích hráčů byl Vladimír Růžička. Veliké překvapení ve jménech exekutorů. Růžička nájezd mazácky střelou proměnil a poslal Slavii do finále.

Oba týmy předvedly fantastický hokej, na který budou všichni přítomní jistě dlouho vzpomínat. Postoupit do finále však může jenom jeden tým a tím se stala HC Slavia Praha. Sešívání si po roce opět zahráli finále.