Plzeň – Poprvé v nové sezóně vyjedou indiáni k extraligovému duelu. Před svými fanoušky přivítají liberecké Tygry!

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Home Monitoring Aréna, Plzeň
14. září 2018
1.kolo Tipsport extraligy

Předloni vše načal výsledek 2:1 v Podještědí, svěřenci kouče Straky domů bod neodvezli. Stejně tak se indiánům nevedlo ani v odvetě, kdy tým zmítaný krizí doma podlehl Tygrům 0:5. Pak se ale již Západočeši nedali. Díky skvělé druhé třetině vyzráli na Podještědské v poměru 5:2. Naposledy v základní části ovšem v Liberci indiáni nestačili, dvě inkasované branky v poslední periodě rozhodly o vítězství domácích 3:1. A stejně dopadl i úvodní duel čtvrtfinálové série, když Západočeši nedohnali dvoubrankové manko z úvodní třetiny. V odvetě začali lépe, ale vaz jim zlomila branka z poloviny zápasu. Ve třetím utkání se již indiáni prosadili. A to hned šestkrát! Ukořistili duel ve svůj prospěch, ovšem druhý den šípy svištěly vzduchem naprázdno a Liberec získal mečbol po výsledku 4:0. Jenže před svým publikem jej nevyužil. Přestože vedl 3:1 po první části, indiáni předvedli parádní obrat a sérii tak vrátili do města piva (5:3). Šestý duel série patřil k těm ze škatulky: „Hokejová lahůdka.“ Padlo devět gólů, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a nakonec těsně dokonali postup Liberečtí. Vendeta v nové sezóně se Západočechům vyvedla, před téměř vyprodanou Home Monitoring Arénou nasázeli Tygrům tři branky za necelých deset minut a zvítězili pohodlně 5:1. I odveta se vyvedla pod Ještědem indiánům, ti totiž opět nasázeli soupeři bůra – 5:2 a hattrick zkompletovali v Plzni 4:2. Poslední slovo si ale vzaly šelmy při skóre 4:0. Jakou zápletku na nás oba celky chystají nyní?

Pod pokličkou Liberce

Tým, který vloni vypadl ve čtvrtfinále s Mountfieldem po velké bitvě 3:4 na zápasy, prošel před sezonou řadou změn. Explzeňský Mário Bližňák zamířil spolu s Milanem Bartovičem do Dukly Trenčín, další exindián Jan Stránský do Chomutova. Do konkurenčního Litvínova zase Jaroslav Janus, Adam Jánošík do bratislavského Slovanu a za mořem zkusí své štěstí Lukáš Jašek, Filip Pyrocha, Martin Bakoš a Kryštof Hrabík. Na východ zase míří do KHL Tomáš Filippi. Naopak kádr Tygrů rozšířili z Mladé Boleslavi Radan Lenc s Jakubem Valským, ze Znojma zase dvojice Marek Schwarz a Tomáš Hanousek, ze Švédska dorazil Libor Hudáček, z Jihlavy Matěj Stříteský a ze zámoří Taylor Doherty.

Nově seskládané mužstvo odehrálo před startem extraligy devět utkání. Nejprve na úvod přípravy Severočeši uspěli 3:0 v Pardubicích, poté ale padli 4:7 s Novokuzněckem a 0:1 v Mladé Boleslavi. Tu následně v odvetě Tygři doma skolili 5:4 v prodloužení. V něm pak 3:4 nestačili v Chomutově. Následovala švýcarská mise, ve které opět v nastavení přišel skalp po výsledku 2:1 Ženevy, pak ovšem byly zapsány dva nezdary – 3:5 s Fribourgem a 2:3 s Lausanne. Generálku na extraligu obstarala odveta s Piráty, kdy Tygři excelovali při skóre 5:1.

Výsledky posledních zápasů

Bílí Tygři Liberec 5
Piráti Chomutov 1
(3:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Jelínek (Ordoš), 16. Hudáček (Ševc, Teplý), 20. Jelínek (Doherty), 39. Valský (Lenc, Bulíř), 47. Valský (Ševc, Hudáček) - 23. Dietz (Stránský).
Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Derner, Stříteský, Šmíd, Doherty, Ševc, Havlín, Hanousek – Ordoš, Jelínek, Bulíř - Chrtek, Hudáček, Lenc - Valský, Redenbach, Lakatoš - Krenželok, Vlach, Teplý.

HC Lugano 2
HC Škoda Plzeň 3
(0:2, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 51. Hofmann (Cunti, Walker), 59. Hofmann (Lajunen, Chorney) – 16. Gulaš (Němec, Nedorost), 19. Němec (Stach, Nedorost), 35. Kaňák (Stach).
HC Škoda Plzeň: Milčakov (Frodl) – J. Kindl (A), Čerešňák, Allen, Kaňák, Pulpán, Vráblík – Nedorost, Novotný, Gulaš (C) – Stach, Kratěna, Indrák (A) – D. Kindl, Kracík, Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour.

Nejtrestanější hráč Ryan Hollweg - 71 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont