HC Škoda Plzeň podepsal jednoletou smlouvu s Martinem Heřmanem

HC Škoda Plzeň se startem nového měsíce oznamuje příchod staronové tváře. Do svého mateřského klubu se vrací odchovanec a rodák z Plzně, 32letý útočník Martin Heřman. S klubem podepsal jednoletou smlouvu. Foto: hcmotor.cz

Martin Heřman je bývalým mládežnickým reprezentantem, který v Plzni působil nepřetržitě až do sezóny 2006/07. Poté putoval do Berouna a stihl jeden zápas v Klatovech, aby pro sezónu 2008/09 odešel do Pelhřimova.

Do Plzně se vrátil následující sezónu a působil v klubu až do ročníku 2012/13, ale stihl také vypomoct Písku nebo Berounu. Konec sezóny 2012/13 a celou následující strávil v kazachstánském celku Beibarys Atyrau. Po svém návratu do České republiky zakotvil na pět sezón v Českých Budějovicích.

„Trenéři chtěli doplnit kádr a hledali tzv. ‚power forvarda‘, proto Martina, který byl bez angažmá, pozvali do Plzně. Společně si promluvili o Martinově předpokládané úloze v týmu a obě strany souhlasily,“ uvádí k podpisu smlouvy Tomáš Vlasák, sportovní manažer HC Škoda Plzeň. „Martin je silovým hráčem, je silný v soubojích a umí se postavit za spoluhráče v situacích, kdy to začíná hořet. Je zkušeným útočníkem, který může v případě zranění některého z našich dalších hráčů zaskočit na jeho místě. A rozhodně má také velice slušnou střelu. Věříme, že spolupráce bude fungovat.“

Martin Heřman s nejvyšší pravděpodobností odcestuje s týmem do Finska a do Dánska na severský dvojzápas v rámci Ligy mistrů.