Preview 14.kolo

Indiáni druhou čtvrtinu základní části načnou duelem v Liberci!

Plzeň – Extraliga plyne jako velká voda a přehoupla se již do své druhé čtvrtiny. Západočeši se tak znovu potkávají s Libercem.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC
HC ŠKODA PLZEŇ

Home Credit arena, Liberec
28. října 2018
14.kolo Tipsport extraligy

Předloni vše načal výsledek 2:1 v Podještědí, svěřenci kouče Straky domů bod neodvezli. Stejně tak se indiánům nevedlo ani v odvetě, kdy tým zmítaný krizí doma podlehl Tygrům 0:5. Pak se ale již Západočeši nedali. Díky skvělé druhé třetině vyzráli na Podještědské v poměru 5:2. Naposledy v základní části ovšem v Liberci indiáni nestačili, dvě inkasované branky v poslední periodě rozhodly o vítězství domácích 3:1. A stejně dopadl i úvodní duel čtvrtfinálové série, když Západočeši nedohnali dvoubrankové manko z úvodní třetiny. V odvetě začali lépe, ale vaz jim zlomila branka z poloviny zápasu. Ve třetím utkání se již indiáni prosadili. A to hned šestkrát! Ukořistili duel ve svůj prospěch, ovšem druhý den šípy svištěly vzduchem naprázdno a Liberec získal mečbol po výsledku 4:0. Jenže před svým publikem jej nevyužil. Přestože vedl 3:1 po první části, indiáni předvedli parádní obrat a sérii tak vrátili do města piva (5:3). Šestý duel série patřil k těm ze škatulky: „Hokejová lahůdka.“ Padlo devět gólů, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a nakonec těsně dokonali postup Liberečtí. Vendeta v nové sezóně se Západočechům vyvedla, před téměř vyprodanou Home Monitoring Arénou nasázeli Tygrům tři branky za necelých deset minut a zvítězili pohodlně 5:1. I odveta se vyvedla pod Ještědem indiánům, ti totiž opět nasázeli soupeři bůra – 5:2 a hattrick zkompletovali v Plzni 4:2. Poslední slovo si ale vzaly šelmy při skóre 4:0. A přesně stejným výsledkem Západočeši zaúřadovali v rámci úplně prvního kola sezóny 2018/19. Jakou zápletku na nás oba celky chystají nyní?

Pod pokličkou Liberce

Tým, který vloni vypadl ve čtvrtfinále s Mountfieldem po velké bitvě 3:4 na zápasy, skončil po základní části sedmý o pouhé vzájemné zápasy s Pardubicemi. A v podobných vodách se pohybuje i letos, doposud zapsal pouze čtyři zápasy bez bodu, jeden z nich v posledním kole na ledě Ridery. Výsledkem je páté místo a zisk čtyřiadvaceti bodů, indiáni jsou na tom na chlup stejně, jen čtvrtí při výhodnějším skóre 42:26 oproti 46:33.

Tygři přitom extraligu nezačali vůbec dobře, první dva duely v Plzni a s Dynamem dokonce skončily porážkou bez vstřelené branky. Jenže pak se ze zimního spánku šelmy probudily a v dalších jedenácti střetnutích pouze dvakrát nebodovali (v Pardubicích a Vítkovicích). Den před utkáním s Plzní hostí pražskou Spartu.

Souboj se na ledě bude odehrávat i v osobní rovině. Všichni tři nejproduktivnější hráči soutěže jsou totiž z Liberce či Plzně. Statistikám vévodí Marek Kvapil (6+15) před spoluhráčem Michalem Bulířem (13+3), pomyslný bronz zatím bere kapitán Západočechů Milan Gulaš (5+9). V brankovišti si zase lépe vede Dominik Frodl s procentuální úspěšností zákroků 93,36 před Romanem Willem – 90,91.

Výsledky posledních zápasů

HC Vítkovice Ridera 6
Bílí Tygři Liberec 4
(0:0, 2:1, 4:3)

Branky a nahrávky: 26. D. Květoň (Š. Stránský, Šidlík), 33. Hrbas (O. Roman), 42. O. Roman (Lev), 42. P. Zdráhal (Š. Stránský, D. Květoň), 49. Tybor (O. Roman, Schleiss), 52. Š. Stránský (P. Zdráhal) – 38. L. Hudáček (M. Kvapil), 51. P. Jelínek (M. Kvapil, L. Hudáček), 52. Havlín (Lakatoš), 58. P. Jelínek (L. Hudáček, M. Kvapil).
Bílí Tygři Liberec: Will – Šmíd (A), Doherty, Derner, Kolmann, Ševc, Havlín – Lakatoš, Redenbach, Valský – M. Kvapil, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – M. Zachar, Najman, D. Špaček – Chrtek.

HC Energie Karlovy Vary 3
HC Škoda Plzeň 1
(1:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Gríger (Šafář, T. Rachůnek), 29. O. Beránek (R. Vlach), 35. Lapšanský (Balán) – 16. D. Kindl (V. Němec).
HC Škoda Plzeň: Frodl (Milčakov) – J. Kindl (A), Jones, Allen, Čerešňák, Kvasnička, Vráblík, L. Kaňák – Stach, Nedorost, Gulaš (C) – Pour, Preisinger, Kratěna – D. Kindl, Kracík (A), V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle.

Nejtrestanější hráč Conor Allen - 72 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont