Preview 12. kolo

Indiáni míří do Pardubic!

Plzeň – První čtvrtina základní části Tipsport extraligy se již blíží ke svému konci a indiány čeká duel již dvanáctého kola na ledě Pardubic.

HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE
HC ŠKODA PLZEŇ

ČEZ Aréna, Pardubice
14. října 2014
12.kolo Tisport extraligy

Oba soupeři se v předminulém roce potkali již ve třetím kole v Plzni. Pardubice uťaly stoprocentní jízdu domácích a braly všechny body po výhře 2:1. I v odvetě měli Východočeši blíže k výhře, ovšem dvoubrankový náskok v poslední dvacetiminutovce promrhali a následně podlehli v nájezdech. Druhá návštěva aktuálního mistra na západě Čech opět znamenala pro modrobílé prohru. Škodováci znovu vstřelili pouze jednu branku a po výsledku 1:3 klopili hlavy, vítěznou trefu zaznamenal Krejčí, tři asistence Hemský. Následně se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec vystavil šach-mat Plzni Bartek necelé dvě minuty před třetí sirénou. A indiáni neuspěli ani před více než rokem v přípravě, kdy podlehli na východě Čech 2:3. V lize pak ve fantastickém utkání brali před svými fanoušky bod, když čtyřikrát vedli, padli však v nájezdech. I v odvetě měli k vítězství blíže Západočeši, ovšem Pardubice dokázaly poslední třetinu vyhrát 3:0 a opět tak mohly slavit. Nakonec ale indiáni přeci jenom zabrali, doma brali tři body za výhru 2:1 a na jaře letošního roku dobyli východní Čechy v prodloužení. Jak si povedou oba soupeři nyní?

Změny v kádru

Pardubice rozhodně v přestupovém období nepatřily ke klidným hráčů na poli. Východočeši ulovili Tomáše Mojžíše ze zaniklého Lva, Petra Čáslavu z Čeljabinsku a Libora Pivka z Brna. Gólman Dušan Salfický se posunul do manažerské funkce a Július Hudáček nabral směr Švédsko, jejich mísa přišli zastoupit Robert Kristan z Nitry a Tomáš Halász z Olomouce. Ze Vsetína ještě tým posílil o Jana Ščotku i z Košic o Tomáše Marcinka. Naopak Tomáš Nosek se vydal vstříc boji o NHL v dresu Detroitu, Jiří Vašíček přestoupil do konkurenčního Mountfieldu, Radek Číp do Znojma a v Třebíči hostují Jan Zdráhal s Tomášem Kautem.

Dosavadní výsledky

Pardubice mají na svém kontě o jedno odehrané utkání více než Západočeši, tedy jedenáct. Aktuálně se vyhřívají na čtvrtém místě průběžné tabulky s osmibodovým náskokem na desáté indiány. Východočeši však započali nový extraligový ročník porážkou, když nestačili v Třinci. Následoval ale tříbodový zisk v Mladé Boleslavi i se Slavií. V derby byl sice úspěšnější domácí Hradec, Pardubice pak ale porazily Olomouc, Zlín, Brno, Vítkovice a naposledy dobyly i Karlovy Vary. Alespoň bod braly v Liberci a sklonit se musely doma před Spartou.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:

Postavení v tabulce: 4.
Počet bodů: 21
Počet vstřelených branek: 30
Počet inkasovaných branek: 24
Nejproduktivnější hráč: Radoslav Tybor 15 (7+8)

Počet inkasovaných branek: 22
Nejproduktivnější hráč: Václav Pletka 8 (1+7)

(2:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Kratěna (TS), 10. T. Sýkora (Johnson, Balej) – 6. Hrňa (Ondrušek, Škůrek), 22. Patera (Buc, Skrbek), 32. Dlouhý, 50. Zuzin (Patera), 57. Kucharczyk (Marosz).
HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec (A), Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Pavlíček – Lev, Simon, Kratěna (C) – Pletka, Divíšek, J. Sýkora – Johnson, T. Sýkora, Balej – Kubalík, Beran, Schleiss.

HC Energie Karlovy Vary 2
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4
(1:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Skuhravý (Kverka, D. Hruška), 30. Hruška R. (Deyl) – 11. Sýkora (Gregorc, Benák), 32. Nahodil (Benák, Tybor), 36. Kaut (Mojžíš, Endál), 59. Čáslava.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan – Čáslava, Sčotka, Havlík, Benák, Kočí, Gregorc, Mojžíš – Voženílek, Kaut, Endál – Semorád, Špaček, Kolář – Tybor, Nahodil, Radil – Marcinko, Zohorna, Sýkora