Preview 49. kolo

Indiáni se o další extraligové body poperou v Pardubicích!

Plzeň – Tři zápasy čekají na modrobílé v tomto týdnu, dva přitom s Libercem. Mezi ně se právě vklínil duel na ledě Dynama.

HC DYNAMO PARDUBICE
HC ŠKODA PLZEŇ

enteria arena, Pardubice
28. února 2020
49. kolo Tipsport extraligy

Předloňskou sezónu začali ve velkém stylu modrobílí. Na svém ledě totiž Dynamu nasázeli deset branek a v odvetě zase neinkasovali. Na Svatého Štěpána ale již zvítězili Východočeši, kteří na západě Čech ovládli nájezdy a vše uzavřeli výhrou 2:0. Lépe vkročili i do sezóny 2018/19, když v Home Monitoring Aréně rozhodli v prodloužení. Plzeň se na ledě svého soka pomstila v nájezdech a poté doma kralovala v poměru 11:1. Naposledy vyloupila arénu soupeře rovněž vysoko 8:3. I úvod extraligového ročníku 2019/20 patřil Západočechům. Ti sice před svými fanoušky ztratili dvoubrankový náskok, ale nakonec zvítězili 5:3. Naopak stejné manko dohnali na východě Čech, nakonec domácí rozhodli v prodloužení. Pět branek svého týmu viděli fanoušci v Plzni i podruhé a s nimi spojené i pohodlné vítězství 5:0. Jaký zápas nás čeká nyní?

Pod pokličkou Dynama

Pardubice v loňské základní části nasbíraly pouhých šestatřicet bodů, na předposlední Chomutov byla ztráta čtrnácti bodů. Přesto Východočeši nakonec úspěšně zvládli baráž a do první ligy paradoxně padli právě Piráti na úkor Kladna.

Ovšem změny k lepšímu zatím příliš nepomohly. Východočeši se dlouho krčili u extraligového dna s Litvínovem, mužstvo ovšem předvědí opět zdatný cílový finiš. V posledních pěti zápasech přišly čtyři výhry, porážka jen naposledy v Liberci. Důležitý úspěch byl zaznamenám především na ledě Kladna, kde vítězství 5:2 znamenalo odsunutí na poslední příčku právě Rytíře.

Bodově mužstvo táhne nejvíce Robert Kousal s bilancí deseti branek a jednadvaceti asistencí. V zádech má Radoslava Tybora (17+12) a Jana Mandáta (16+12). Mezi třemi tyčemi se představilo již šest gólmanů, nejvíce minut odchytal Ondřej Kacetl s úspěšností zákroků přes jednadevadesát procent, druhou nejvyšší porci zvládl Ondřej Kacetl, ten však zůstává pod hodnotou 90.

Východočeši mají co do využití nejhorší početní výhody, hra v oslabení je třináctá. Suma posbíraných trestných minut je nejnižší, rozdaných hitů devátá a zblokovaných střel sedmá. Průměrná domácí návštěva se blíží k 8000 fanoušků a je druhá za Spartou.

Výsledky posledních zápasů

HC Dynamo Pardubice 1
Bílí Tygři Liberec 4
(0:1, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 25. Vondrka (Poulíček, S. Zacharčuk) – 10. L. Hudáček (M. Zachar), 53. Ordoš (Graborenko, L. Krenželok), 54. L. Hudáček (Bulíř, P. Jelínek), 58. Ordoš (L. Krenželok, P. Jelínek).
HC Dynamo Pardubice: Kantor – Mikuš, J. Zdráhal, S. Zacharčuk, J. Kolář (C), T. Voráček, Holland, Blažej – Vondrka, R. Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Kusý, Harju, Látal – Blümel, Rolinek, Paulovič.

Bílí Tygři Liberec 1
HC Škoda Plzeň 4
(1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Bulíř (Ordoš, Šmíd), 35. A. Musil (Marosz), 44. L. Hudáček (Birner, Derner), 60. Ordoš (P. Jelínek, Šmíd) – 3. Pour (Vráblík).
HC Škoda Plzeň: Král (Kolář) – Pulpán (A), Čerešňák, Jánošík, Jiříček, Vráblík, L. Kaňák, Jank – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, V. Němec, Rob – Straka, Kodýtek, Pour – Vracovský, Heřman, Malát.