Preview 45.kolo

Indiáni se v neděli vydávají do Pardubic!

Plzeň – Čtvrtý zápas během sedmi dní čeká na modrobílé na východě Čech, popasují se s Dynamem.

HC DYNAMO PARDUBICE
HC ŠKODA PLZEŇ

ČSOB Pojišťovna ARENA, Pardubice
17. února 2019
45.kolo Tipsport extraligy

Předloni Pardubice doma zlomily remízový stav v posledních minutách třetí části, v Plzni dokonce zvrátily za dva body stav 0:3. Pak se ale již ozvali indiáni, kteří na východě Čech sice málem znovu ztratili vedení 3:0, nakonec ale 3:2 zvítězili a poslední únorový den doma uspěli dokonce 5:2. Loňskou sezónu začali ve velkém stylu modrobílí. Na svém ledě totiž Dynamu nasázeli deset branek a v odvetě zase neinkasovali. Na Svatého Štěpána ale již zvítězili Východočeši, kteří na západě Čech ovládli nájezdy a vše uzavřeli výhrou 2:0. Lépe vkročili i do sezóny 2018/19, když v Home Monitoring Aréně rozhodli v prodloužení. Plzeň se na ledě svého soka pomstila v nájezdech a poté doma kralovala v poměru 11:1. Jaký zápas nás čeká nyní?

Pod pokličkou Pardubic

Dynamo se po předloňské blamáži, kdy o bod v baráži zachránilo extraligu, vloni vyhouplo až do elitní šestky! Ve čtvrtfinále je čekal Třinec, který nakonec po sedmizápasové sérii postoupil. Ani jednou neuspěl venkovní tým.

Jenže letos se opět Východočechům příliš nedaří, Pardubice přeskočili i trápící se Piráti. Dynamo se drželo ještě v první čtvrtině základní části, nyní ztrácí na třinácté místo devět bodů. Ale pozor! S Plzní má možnost bodovat potřetí v řadě, což se mu naposledy povedlo druhého října! V minulém kole totiž bralo cenný bod na ledě mistrovské Komety, před tím doma smetlo Spartu 4:1.

Rostislav Marosz je neproduktivnějším hráčem týmu, nasázel devět branek a přidal stejný počet asistencí. Na záda mu dýchá Miloš Bubela (5+10). V brankovišti si lépe co do procentuální úspěšnosti zákroků vede Milan Klouček – 90,91, Ondřej Kacetl (89,06%) zase odchytal nejvíce minut.

Přesilové hry Dynama platí v extralize ze nejméně účinné, dvanáctá je pak schopnost čelit soupeřům v oslabení. Východočeši zároveň posbírali nejvíce trestných minut. Celková suma rozdaných hitů je třetí nejnižší, naopak ta zblokovaných střel je druhá nejvyšší. I přes strašidelné výsledky si cestu na stadion najde v průměru více než 7419 fanoušků, více se na hokej chodí pouze na Spartě a v Brně.

Výsledky posledních zápasů

HC Kometa Brno 2
HC Dynamo Pardubice 1pp
(1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Orsava (M. Erat), 63. Mueller – 35. P. Sýkora (Mikuš, Ihnačák)
HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Eklund, Holland, Mikuš, Schaus, J. Zdráhal, Cardwell, Porseland – Dušek, Bubela, Hovorka – Marosz (A), Ihnačák, P. Sýkora (C) – Machala, Mandát, L. Horký – Poulíček (A), J. Kloz, Machač.

HC Škoda Plzeň 4
Piráti Chomutov 5sn
(1:2, 2:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Indrák (Nedorost, Kantner), 34. Gulaš (Allen, Jan Kovář), 40. V. Němec (D. Kindl, Jones), 55. Moravčík (Eberle, Kantner) – 5. J. Stránský (Raška), 5. Vantuch (Marjamäki, Knot), 35. Trefný (Raška, L. Kovář), 36. Sklenář (T. Svoboda, Dietz), rozh. náj. J. Stránský.
HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Vráblík, Allen, Jones, Moravčík, L. Kaňák – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – V. Němec, Preisinger, D. Kindl – Kantner, Nedorost, Indrák (A) – Roubal.

Nejtrestanější hráč Conor Allen - 90 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont