Indiáni vybrali v kabině dar pro malé pacienty Fakultní nemocnice v Plzni

Středeční utkání HC Škoda Plzeň proti Bílým Tygrům Liberec mělo netradiční začátek. Před prvním buly totiž Milan Gulaš a Ondřej Kratěna předali šek na 80 000 Kč řediteli nemocnice Václavu Šimánkovi.

Jedná se o dar hráčů A-týmu malým pacientům Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně. Hráči sklidili ještě před utkáním velký aplaus od bezmála čtyř a půl tisíce hokejových fanoušků.

Částka 80 000 Kč bude použita pro realizaci dětského koutku v prostorách nově rekonstruovaného centrálního příjmu Fakultní nemocnice Lochotín.

Fakultní nemocnice Plzeň v současnosti provádí druhou etapu rozsáhlé rekonstrukce a na jaře 2019 již přivítá v nových komfortních moderních prostorách další pacienty.

Centrální příjem je „srdcem“ nemocnice a děti na toto místo přichází nejen jako pacienti, ale často i jako doprovod nemocných dospěláků. Dětský koutek pomůže dětem překonat strach z neznámého prostředí či zpříjemní čekání.

„Indiáni jsou patrony našich dětských pacientů a svými pravidelnými návštěvami přináší do nemocnice velkou radost. V prosinci loňského roku navštívili hráči dětské oddělení chirurgie a přinesli malým pacientům spoustu indiánských dárků. Velmi si vážíme dlouhodobé spolupráce mezi Fakultní nemocnicí Plzeň a HC Škoda Plzeň,“ uvádí ředitel nemocnice MUDr. Václav Šimánek, Ph.D.


Související články

TOP 10 nejproduktivnějších hráčů v historii plzeňského klubu

Klubová produktivita

Sezóna 2018/2019 ve znamení bronzu. Indiáni skončili třetí doma i v Evropě

Sezóna 2018/2019

Historické tabulkové umístění Plzně v období 1950 až 1993!

Tabulkové umístění Plzně #1

Kancelář ticketingu uzavřena od 22. do 24. července

Kancelář ticketingu

Aktuálně na webu

Ohlasy GČC 2

Celou dobu jsme věřili, že můžeme vyhrát, řekl po duelu na Spartě střelec David Stach

SPA - PLZ 3:4pp

SPA - PLZ 3:4pp - Parádní obrat na úvod sezóny!

Nový termín utkání s Kladnem

S Kladnem doma v pátek 14. srpna od 17:30